Мистецька школа при коледжі була відкрита в 1991 році. Це перша на Чернігівщині школа мистецтв, яка почала працювати за напрямками хореографічного, музичного та образотворчого мистецтва. Головна ідея, що була закладена в навчальні плани, – комплексне естетичне виховання та навчання, де відділи взаємодіють між собою. Пізніше були відкриті вокально–хоровий, фортепіанний, народний, театральний та духовий відділи.

Мистецька школа при коледжі – єдина в Ніжині дитяча школа академічної мистецької освіти, яка охоплює всі види мистецтв. Навчальний процес школи поєднано з активною концертною та виставковою діяльністю, а її учні є неодноразовими переможцями міжнародних, всеукраїнських та обласних конкурсів, фестивалів і виставок.

На сьогоднішній день у школі навчається 294 учні, з якими працюють як досвідчені, так і молоді викладачі, переважна більшість з яких – викладачі-методисти, кандидати педагогічних наук, спеціалісти вищої та першої категорій.

Випускники школи продовжують навчання в коледжі та інших мистецьких навчальних закладах. Уже стало доброю традицією повернення випускників у рідну школу в статусі викладачів. У 2007 та 2017 роках заклад пройшов державні атестаційні експертизи, якими було визначено рівень освітньої діяльності школи як «атестована з відзнакою». У 2011 році колектив Мистецької школи нагороджено Дипломом якості за вагомий внесок у справу розбудови України та високий професіоналізм у сфері освіти Міжнародною Академією Рейтингу популярності «Золота фортуна».