Предметна (циклова) комісія викладачів хореографічних дисциплін

Головною метою навчально-освітньої роботи предметна (циклова) комісія вважає забезпечення загальнокультурної та професійно-орієнтованої підготовки здобувача фахової передвищої освіти ступеню фаховий молодший бакалавр. Надати студентам теоретичні знання та практичні уміння і навички, достатні для успішного виконання професійних обов’язків з викладання фахових дисциплін, сформувати компетентності у сфері хореографічного мистецтва в контексті виконавської, організаційно-творчої діяльності, керівництва хореографічним колективом, постановки хореографічних номерів та підготувати студентів для подальшого навчання за обраною спеціальністю.

Основні завдання та напрямки роботи предметної (циклової) комісії:

  • оволодіння інноваційними педагогічними технологіями в навчально-виховному процесі;
  • безперервна практична діяльність викладачів і підвищення їхнього науково-методичного, професійного і загального культурного рівня;
  • організація творчої, пошукової, наукової роботи;
  • координація освітньо-виховними заходами;
  • організація активної співпраці викладачів коледжу та викладачів мистецької школи;
  • розвиток творчої активності, професійної компетенції, відповідальності за результати праці викладачів зі студентами;
  • збереження та розвиток кращих традицій українського хореографічного мистецтва;
  • прищеплення студентам відчуття патріотизму;
  • використання творчих робіт студентів старших курсів у профорієнтаційній роботі;
  • залучення до профорієнтаційної роботи викладачів, студентів та засоби масової інформації;
  • підтримка зв’язку з випускниками та надання їм методичної допомоги;

підготовка творчих колективів – Ансамблю народного танцю «Ніжин» та ансамблю барабанщиць – до концертних виступів та святкових парадів у місті й області.

Навчально-методична діяльність.

У складі предметної (циклової) комісії 7 викладачів, з них:

1 викладач – кандидат педагогічних наук, доцент, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист, 1 викладач – спеціаліст вищої категорії, викладач-методист, 3 викладачі – спеціалісти вищої категорії, 1 викладач – спеціаліст ІІ категорії, 1 викладач – спеціаліст.

Хореографічна спеціалізація в навчальному закладі відкрита в 1972 році. Перші викладачі – випускники Дніпропетровського театрального училища, подружжя Скрипників. Віктор Васильович та Любов Василівна проявили немало винахідливості й артистизму, щоб поставити новий потяг навчального закладу на надійну педагогічну колію.

З роками змінювався склад викладачів, навчальні плани, обсяг навчального матеріалу, підсумкова кваліфікація випускників, а тому зростали і вдосконалювалися професійні вимоги до студентів і передусім – до якості відбору абітурієнтів.

У процесі навчання студенти отримують практично-теоретичні знання й навички відповідно до вимог програми кожної з дисциплін хореографічного циклу. На базових дисциплінах, таких як: класичний, народно-сценічний, український, сучасний-бальний танці та сучасна хореографія і її напрямки - студенти здобувають знання з методики виконання вправ, побудови заняття, його ведення.

Багато років поспіль при предметній (цикловій) комісії діє Ансамбль народного танцю «Ніжин», про який давно вже знають і захоплюються далеко за межами України.

Високий професійний рівень індивідуальної підготовки виконавців ансамблю дозволяє вводити до репертуару різноманітні за формою хореографічні композиції, такі як: «Козацька слава», «Материнська доля», «Калинова Мавка», «Степова криниця» та ін. Особливої забарвленості репертуару додають хореографічні твори місцевої тематики: «Полька-бараболька», «Ніжинські триндички», «Поліський тропак», «Манірна кадриль» тощо.

Народний ансамбль «Ніжин» є незмінним і незамінним учасником найпрестижніших святкових заходів міста й області. Упродовж своєї історії він ставав переможцем різноманітних фестивалів і конкурсів.

Близько сорока років працює творчий колектив барабанщиць. Дівочому складу барабанщиць радіє кожен учасник свята в Ніжині, Прилуках, Борзні, Чернігові, Києві та інших мальовничих містах України. Ансамбль барабанщиць – незмінний учасник Міжнародного фольклорного фестивалю національних культур «Поліське коло», Ніжинського Покровського ярмарку, обласного свята духовної музики, фольклору та хореографії «Барви Придесення», Міжнародному молодіжному фестивалі «Дружба» (с. Сеньківка), маршах-парадах у м. Ніжині та м. Чернігові.

1 вересня 2022 року минуло п’ятдесят років від дня першого набору студентів-хореографів до навчального закладу.

Змінився якісний склад і студентів, і викладачів. Нові вимоги держави спонукають викладацький склад удосконалювати свою методику: молодим – навчатися, досвідченим – передавати свої здобутки в надійні руки, аби примножити їх на благо виховання майбутніх універсальних фахівців. Наші викладачі постійно удосконалюють свої професійні якості: беруть участь у різноманітних конференціях, семінарах, курсах підвищення кваліфікації. Також діляться своїми здобутками й напрацюваннями: видають програми для мистецьких закладів, виступають на різноманітних конференціях, проводять майстер-класи, їх запрошують на конкурси різних рівнів у якості членів журі.

Щорічно наші випускники вступають до вищих навчальних закладів України та підтверджують достатній рівень підготовки в рідному коледжі, свідченням чого є слова подяки за абітурієнтів з Києва, Рівного, Полтави, Львова.

Після закінчення навчального закладу випускники знаходять себе в педагогічній, творчій, артистичній діяльності в Україні, Польщі, Китаї, Туреччині, Лівані, Кореї, Франції, США й ін.

Поіменно всіх перерахувати просто неможливо, але серед них є і заслужені працівники культури, і кандидати педагогічних наук, магістри, відмінники освіти, керівники зразкових і народних хореографічних колективів, викладачі мистецьких шкіл.

Викладачі Циклової комісії

Світлана Сварська

Голова предметної (циклової) комісії

Ансамбль народного танцю «Ніжин»

Ансамбль народного танцю «Ніжин» коледжу має свою історію буття. Його цінують глядачі як у місті, так і на теренах України.

Ансамбль розпочав свою діяльність як танцювальний ансамбль із дня заснування хореографічного відділу з 1972 року. Упродовж існування змінювалися керівники, вдосконалювався творчий почерк ансамблю. І хоч мінявся його особовий склад, та залишалася незмінна творча атмосфера, ентузіазм і любов, з якими виходили юнаки та дівчата на сцену розповідати глядачеві мовою танцю про свої мрії, кохання, любов до землі.

          Життя ансамблю, як і людини, складається з періодів, й у кожному із них була та людина, котра визначала напрямок руху: Скрипник Віктор Васильович (1972-1977), Козирєв Микола Володимирович (1978-1979), Марченко Микола Володимирович (1979-1984), Кирилюк Валерій Михайлович (1985-2004) та Вишнева Вікторія Миколаївна (2002-2005).

Саме під час керівництва Кирилюка Валерія Михайловича ансамбль отримав назву «Ансамбль народного танцю «НІЖИН»». Продовжили керувати ансамблем Барадуліна Людмила Омелянівна (2005-2011) та Ляпіна Марія Михайлівна (2005-2022), Євтушенко Нікіта Вікторович (2011-2018), Сварська Світлана Сергіївна (2020 і сьогодні).

       Завдяки своїй активності всі викладачі комісії створюють атмосферу творчого пошуку. Наприклад, Марченко Микола Володимирович утілив «Танок зі стільцями», Проніна Тетяна Миколаївна – хореографічну композицію «Мати», Мойсюк Олена Миколаївна – «Сюїту бальних танців».

          Керівники ансамблю прикрашають репертуар, створений не лише на народній основі, а й на сучасній та класичній. Наприклад, композиції «Дніпровський вальс», «Інтро», «Романс», «Пісня без слів», «Концертний вальс», «Пробач» створила Барадуліна Людмила Омелянівна.

Ляпіну Марію Михайлівну ж на створення свого, того, що б відрізняло від інших, надихало рідне Полісся: «Полька-бараболька», «Ніжинські триндички», «Поліський тропак», «Ластівка». Також була і народна героїка – «Козацька слава», «Козаки в поході», «Козацька люлька»; було й кохання – «Калинова мавка» і багато інших цікавих хореографічних постановок.

Упродовж своєї історії Ансамбль народного танцю «Ніжин» є незмінним учасником найпрестижніших святкових заходів міста, області, а також ближнього зарубіжжя. Наприклад, у 1994 році  виступали в Німеччині, у 1999 році – у Польщі, у 2005 році – в Естонії, у 2006 році брали участь у фестивалі «Слов’янський вінок» – в Болгарії.

          Ансамбль постійно бере участь у І-ІІІ турах Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної хореографії імені Павла Вірського (серед спеціалізованих навчальних закладів); Міжнародному дитячому та молодіжному фестивалі-конкурсі хореографічного мистецтва «Квітневі викрутаси» (Гран Прі, 2017 рік); постійно створює різножанрові танцювальні композиції, що розповідають і про минуле українського народу, і про сучасність, і відтворює мрії та бачення на майбутнє.

          2020-2022 роки видалися складними для творчої діяльності Ансамблю народного танцю «Ніжин» через всесвітню пандемію Covid-19 та війну. Тому участь у конкурсах проходила і поки що продовжує проходити в режимі «онлайн»: у XIII Міжнародному фестивалі-конкурсі хореографічного мистецтва «Зелен світ» ансамбль з хореографічною постановкою «Козаки в поході» став лауреатом ІІ ступеня; у Першому міжнародному інтернет-конкурсі танцювальних колективів і хореографів України та української діаспори «Танець.NET» з хореографічною постановкою «Козацька слава» і «Веселі черевички» став дипломантом І і ІІ ступеня.

Але незважаючи на всі труднощі наш колектив обов’язково ще не один раз затанцює переможного гопака на великій сцені.

Ансамбль барабанщиць

У 1979 році в нашому закладі було засновано Ансамбль барабанщиць. Більше сорока років працював творчий колектив барабанщиць під керівництвом його засновника, викладача-методиста Марченка Миколи Володимировича.

Із 2021 року Ансамблем барабанщиць керує випускниця ансамблю 2005 року Березинець Ольга Анатоліївна.

До складу ансамблю входять найкрасивіші й найталановитіші дівчата циклової комісії хореографічних дисциплін.

Дівочому складу барабанщиць радіє кожен учасник свята в Ніжині, Прилуках, Борзні, Чернігові, Києві та інших мальовничих містах України. Ансамбль барабанщиць – незмінний учасник Міжнародного фольклорного фестивалю національних культур «Поліське коло», Ніжинського Покровського ярмарку, обласного свята духової музики, фольклору та хореографії «Барви Придесення», Міжнародному молодіжному фестивалі «Дружба» (с.Сеньківка), маршах-парадах у м. Ніжині та м. Чернігові.