Предметна (циклова) комісія викладачів хореографічних дисциплін

Головною метою навчально-освітньої роботи предметна (циклова) комісія вважає забезпечення загальнокультурної та професійно-орієнтованої підготовки здобувача фахової передвищої освіти ступеню фаховий молодший бакалавр. Надати студентам теоретичні знання та практичні уміння і навички, достатні для успішного виконання професійних обов’язків з викладання фахових дисциплін, сформувати компетентності у сфері хореографічного мистецтва в контексті виконавської, організаційно-творчої діяльності, керівництва хореографічним колективом, постановки хореографічних номерів та підготувати студентів для подальшого навчання за обраною спеціальністю.

Основні завдання та напрямки роботи предметної (циклової) комісії:

 • оволодіння інноваційними педагогічними технологіями в навчально-виховному процесі;
 • безперервна практична діяльність викладачів і підвищення їхнього науково-методичного, професійного і загального культурного рівня;
 • організація творчої, пошукової, наукової роботи;
 • координація освітньо-виховними заходами;
 • організація активної співпраці викладачів коледжу та викладачів мистецької школи;
 • розвиток творчої активності, професійної компетенції, відповідальності за результати праці викладачів зі студентами;
 • збереження та розвиток кращих традицій українського хореографічного мистецтва;
 • прищеплення студентам відчуття патріотизму;
 • використання творчих робіт студентів старших курсів у профорієнтаційній роботі;
 • залучення до профорієнтаційної роботи викладачів, студентів та засоби масової інформації;
 • підтримка зв’язку з випускниками та надання їм методичної допомоги;

підготовка творчих колективів – Ансамблю народного танцю «Ніжин» та ансамблю барабанщиць – до концертних виступів та святкових парадів у місті й області.

Навчально-методична діяльність.

У складі предметної (циклової) комісії 7 викладачів, з них:

1 викладач – кандидат педагогічних наук, доцент, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист, 1 викладач – спеціаліст вищої категорії, викладач-методист, 3 викладачі – спеціалісти вищої категорії, 1 викладач – спеціаліст ІІ категорії, 1 викладач – спеціаліст.

Хореографічна спеціалізація в навчальному закладі відкрита в 1972 році. Перші викладачі – випускники Дніпропетровського театрального училища, подружжя Скрипників. Віктор Васильович та Любов Василівна проявили немало винахідливості й артистизму, щоб поставити новий потяг навчального закладу на надійну педагогічну колію.

З роками змінювався склад викладачів, навчальні плани, обсяг навчального матеріалу, підсумкова кваліфікація випускників, а тому зростали і вдосконалювалися професійні вимоги до студентів і передусім – до якості відбору абітурієнтів.

У процесі навчання студенти отримують практично-теоретичні знання й навички відповідно до вимог програми кожної з дисциплін хореографічного циклу. На базових дисциплінах, таких як: класичний, народно-сценічний, український, сучасний-бальний танці та сучасна хореографія і її напрямки - студенти здобувають знання з методики виконання вправ, побудови заняття, його ведення.

Багато років поспіль при предметній (цикловій) комісії діє Ансамбль народного танцю «Ніжин», про який давно вже знають і захоплюються далеко за межами України.

Високий професійний рівень індивідуальної підготовки виконавців ансамблю дозволяє вводити до репертуару різноманітні за формою хореографічні композиції, такі як: «Козацька слава», «Материнська доля», «Калинова Мавка», «Степова криниця» та ін. Особливої забарвленості репертуару додають хореографічні твори місцевої тематики: «Полька-бараболька», «Ніжинські триндички», «Поліський тропак», «Манірна кадриль» тощо.

Народний ансамбль «Ніжин» є незмінним і незамінним учасником найпрестижніших святкових заходів міста й області. Упродовж своєї історії він ставав переможцем різноманітних фестивалів і конкурсів.

Близько сорока років працює творчий колектив барабанщиць. Дівочому складу барабанщиць радіє кожен учасник свята в Ніжині, Прилуках, Борзні, Чернігові, Києві та інших мальовничих містах України. Ансамбль барабанщиць – незмінний учасник Міжнародного фольклорного фестивалю національних культур «Поліське коло», Ніжинського Покровського ярмарку, обласного свята духовної музики, фольклору та хореографії «Барви Придесення», Міжнародному молодіжному фестивалі «Дружба» (с. Сеньківка), маршах-парадах у м. Ніжині та м. Чернігові.

1 вересня 2022 року минуло п’ятдесят років від дня першого набору студентів-хореографів до навчального закладу.

Змінився якісний склад і студентів, і викладачів. Нові вимоги держави спонукають викладацький склад удосконалювати свою методику: молодим – навчатися, досвідченим – передавати свої здобутки в надійні руки, аби примножити їх на благо виховання майбутніх універсальних фахівців. Наші викладачі постійно удосконалюють свої професійні якості: беруть участь у різноманітних конференціях, семінарах, курсах підвищення кваліфікації. Також діляться своїми здобутками й напрацюваннями: видають програми для мистецьких закладів, виступають на різноманітних конференціях, проводять майстер-класи, їх запрошують на конкурси різних рівнів у якості членів журі.

Щорічно наші випускники вступають до вищих навчальних закладів України та підтверджують достатній рівень підготовки в рідному коледжі, свідченням чого є слова подяки за абітурієнтів з Києва, Рівного, Полтави, Львова.

Після закінчення навчального закладу випускники знаходять себе в педагогічній, творчій, артистичній діяльності в Україні, Польщі, Китаї, Туреччині, Лівані, Кореї, Франції, США й ін.

Поіменно всіх перерахувати просто неможливо, але серед них є і заслужені працівники культури, і кандидати педагогічних наук, магістри, відмінники освіти, керівники зразкових і народних хореографічних колективів, викладачі мистецьких шкіл.

Викладачі Циклової комісії

Світлана Сварська

Керівник предметної (циклової) комісії; спеціаліст другої категорії; викладач хореографічних дисциплін

Ольга Березинець

викладач-методист хореографічних дисциплін

Вікторія Миколаївна Вишнева

спеціаліст вищої категорії; викладач хореографічних дисциплін

Олена Миколаївна Мойсюк

спеціаліст вищої категорії; викладач хореографічних дисциплін

Тетяна Миколаївна Проніна

спеціаліст вищої категорії; викладач хореографічних дисциплін

Олександр Миколайович Пархоменко

кандидат педагогічних наук; викладач хореографічних дисциплін коледжу; керівник та головний балетмейстер «Народного аматорського колективу профспілок України», ансамблю народного танцю «Забава»

Ансамбль народного танцю «Ніжин»

Ансамбль народного танцю «Ніжин» коледжу має свою історію буття. Його цінують глядачі як у місті, так і на теренах України.

Ансамбль розпочав свою діяльність як танцювальний ансамбль із дня заснування хореографічного відділу з 1972 року. Упродовж існування змінювалися керівники, вдосконалювався творчий почерк ансамблю. І хоч мінявся його особовий склад, та залишалася незмінна творча атмосфера, ентузіазм і любов, з якими виходили юнаки та дівчата на сцену розповідати глядачеві мовою танцю про свої мрії, кохання, любов до землі.

          Життя ансамблю, як і людини, складається з періодів, й у кожному із них була та людина, котра визначала напрямок руху: Скрипник Віктор Васильович (1972-1977), Козирєв Микола Володимирович (1978-1979), Марченко Микола Володимирович (1979-1984), Кирилюк Валерій Михайлович (1985-2004) та Вишнева Вікторія Миколаївна (2002-2005).

Саме під час керівництва Кирилюка Валерія Михайловича ансамбль отримав назву «Ансамбль народного танцю «НІЖИН»». Продовжили керувати ансамблем Барадуліна Людмила Омелянівна (2005-2011) та Ляпіна Марія Михайлівна (2005-2022), Євтушенко Нікіта Вікторович (2011-2018), Сварська Світлана Сергіївна (2020 і сьогодні).

       Завдяки своїй активності всі викладачі комісії створюють атмосферу творчого пошуку. Наприклад, Марченко Микола Володимирович утілив «Танок зі стільцями», Проніна Тетяна Миколаївна – хореографічну композицію «Мати», Мойсюк Олена Миколаївна – «Сюїту бальних танців».

          Керівники ансамблю прикрашають репертуар, створений не лише на народній основі, а й на сучасній та класичній. Наприклад, композиції «Дніпровський вальс», «Інтро», «Романс», «Пісня без слів», «Концертний вальс», «Пробач» створила Барадуліна Людмила Омелянівна.

Ляпіну Марію Михайлівну ж на створення свого, того, що б відрізняло від інших, надихало рідне Полісся: «Полька-бараболька», «Ніжинські триндички», «Поліський тропак», «Ластівка». Також була і народна героїка – «Козацька слава», «Козаки в поході», «Козацька люлька»; було й кохання – «Калинова мавка» і багато інших цікавих хореографічних постановок.

Упродовж своєї історії Ансамбль народного танцю «Ніжин» є незмінним учасником найпрестижніших святкових заходів міста, області, а також ближнього зарубіжжя. Наприклад, у 1994 році  виступали в Німеччині, у 1999 році – у Польщі, у 2005 році – в Естонії, у 2006 році брали участь у фестивалі «Слов’янський вінок» – в Болгарії.

          Ансамбль постійно бере участь у І-ІІІ турах Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної хореографії імені Павла Вірського (серед спеціалізованих навчальних закладів); Міжнародному дитячому та молодіжному фестивалі-конкурсі хореографічного мистецтва «Квітневі викрутаси» (Гран Прі, 2017 рік); постійно створює різножанрові танцювальні композиції, що розповідають і про минуле українського народу, і про сучасність, і відтворює мрії та бачення на майбутнє.

          2020-2022 роки видалися складними для творчої діяльності Ансамблю народного танцю «Ніжин» через всесвітню пандемію Covid-19 та війну. Тому участь у конкурсах проходила і поки що продовжує проходити в режимі «онлайн»: у XIII Міжнародному фестивалі-конкурсі хореографічного мистецтва «Зелен світ» ансамбль з хореографічною постановкою «Козаки в поході» став лауреатом ІІ ступеня; у Першому міжнародному інтернет-конкурсі танцювальних колективів і хореографів України та української діаспори «Танець.NET» з хореографічною постановкою «Козацька слава» і «Веселі черевички» став дипломантом І і ІІ ступеня.

Але незважаючи на всі труднощі наш колектив обов’язково ще не один раз затанцює переможного гопака на великій сцені.

Ансамбль барабанщиць

У 1979 році в нашому закладі було засновано Ансамбль барабанщиць. Більше сорока років працював творчий колектив барабанщиць під керівництвом його засновника, викладача-методиста Марченка Миколи Володимировича.

Із 2021 року Ансамблем барабанщиць керує випускниця ансамблю 2005 року Березинець Ольга Анатоліївна.

До складу ансамблю входять найкрасивіші й найталановитіші дівчата циклової комісії хореографічних дисциплін.

Дівочому складу барабанщиць радіє кожен учасник свята в Ніжині, Прилуках, Борзні, Чернігові, Києві та інших мальовничих містах України. Ансамбль барабанщиць – незмінний учасник Міжнародного фольклорного фестивалю національних культур «Поліське коло», Ніжинського Покровського ярмарку, обласного свята духової музики, фольклору та хореографії «Барви Придесення», Міжнародному молодіжному фестивалі «Дружба» (с.Сеньківка), маршах-парадах у м. Ніжині та м. Чернігові.