Предметна (циклова) комісія викладачів хореографічних дисциплін
Головною метою навчально-освітньої роботи предметна (циклова) комісія вважає забезпечення загальнокультурної та професійно-орієнтованої підготовки здобувача фахової передвищої освіти ступеню фаховий молодший бакалавр. Надати студентам теоретичні знання та практичні уміння і навички, достатні для успішного виконання професійних обов’язків з викладання фахових дисциплін, сформувати компетентності у сфері хореографічного мистецтва в контексті виконавської, організаційно-творчої діяльності, керівництва хореографічним колективом, постановки хореографічних номерів та підготувати студентів для подальшого навчання за обраною спеціальністю.
Основні завдання та напрямки роботи предметної (циклової) комісії:
- оволодіння інноваційними педагогічними технологіями в навчально-виховному процесі;
- безперервна практична діяльність викладачів і підвищення їхнього науково-методичного, професійного і загального культурного рівня;
- організація творчої, пошукової, наукової роботи;
- координація освітньо-виховними заходами;
- організація активної співпраці викладачів коледжу та викладачів мистецької школи;
- розвиток творчої активності, професійної компетенції, відповідальності за результати праці викладачів зі студентами;
- збереження та розвиток кращих традицій українського хореографічного мистецтва;
- прищеплення студентам відчуття патріотизму;
- використання творчих робіт студентів старших курсів у профорієнтаційній роботі;
- залучення до профорієнтаційної роботи викладачів, студентів та засоби масової інформації;
- підтримка зв’язку з випускниками та надання їм методичної допомоги;
підготовка творчих колективів – Ансамблю народного танцю «Ніжин» та ансамблю барабанщиць – до концертних виступів та святкових парадів у місті й області.
Навчально-методична діяльність.
У складі предметної (циклової) комісії 7 викладачів, з них:
1 викладач – кандидат педагогічних наук, доцент, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист, 1 викладач – спеціаліст вищої категорії, викладач-методист, 3 викладачі – спеціалісти вищої категорії, 1 викладач – спеціаліст ІІ категорії, 1 викладач – спеціаліст.
Хореографічна спеціалізація в навчальному закладі відкрита в 1972 році. Перші викладачі – випускники Дніпропетровського театрального училища, подружжя Скрипників. Віктор Васильович та Любов Василівна проявили немало винахідливості й артистизму, щоб поставити новий потяг навчального закладу на надійну педагогічну колію.
З роками змінювався склад викладачів, навчальні плани, обсяг навчального матеріалу, підсумкова кваліфікація випускників, а тому зростали і вдосконалювалися професійні вимоги до студентів і передусім – до якості відбору абітурієнтів.
У процесі навчання студенти отримують практично-теоретичні знання й навички відповідно до вимог програми кожної з дисциплін хореографічного циклу. На базових дисциплінах, таких як: класичний, народно-сценічний, український, сучасний-бальний танці та сучасна хореографія і її напрямки - студенти здобувають знання з методики виконання вправ, побудови заняття, його ведення.
Багато років поспіль при предметній (цикловій) комісії діє Ансамбль народного танцю «Ніжин», про який давно вже знають і захоплюються далеко за межами України.
Високий професійний рівень індивідуальної підготовки виконавців ансамблю дозволяє вводити до репертуару різноманітні за формою хореографічні композиції, такі як: «Козацька слава», «Материнська доля», «Калинова Мавка», «Степова криниця» та ін. Особливої забарвленості репертуару додають хореографічні твори місцевої тематики: «Полька-бараболька», «Ніжинські триндички», «Поліський тропак», «Манірна кадриль» тощо.
Народний ансамбль «Ніжин» є незмінним і незамінним учасником найпрестижніших святкових заходів міста й області. Упродовж своєї історії він ставав переможцем різноманітних фестивалів і конкурсів.
Близько сорока років працює творчий колектив барабанщиць. Дівочому складу барабанщиць радіє кожен учасник свята в Ніжині, Прилуках, Борзні, Чернігові, Києві та інших мальовничих містах України. Ансамбль барабанщиць – незмінний учасник Міжнародного фольклорного фестивалю національних культур «Поліське коло», Ніжинського Покровського ярмарку, обласного свята духовної музики, фольклору та хореографії «Барви Придесення», Міжнародному молодіжному фестивалі «Дружба» (с. Сеньківка), маршах-парадах у м. Ніжині та м. Чернігові.
1 вересня 2022 року минуло п’ятдесят років від дня першого набору студентів-хореографів до навчального закладу.
Змінився якісний склад і студентів, і викладачів. Нові вимоги держави спонукають викладацький склад удосконалювати свою методику: молодим – навчатися, досвідченим – передавати свої здобутки в надійні руки, аби примножити їх на благо виховання майбутніх універсальних фахівців. Наші викладачі постійно удосконалюють свої професійні якості: беруть участь у різноманітних конференціях, семінарах, курсах підвищення кваліфікації. Також діляться своїми здобутками й напрацюваннями: видають програми для мистецьких закладів, виступають на різноманітних конференціях, проводять майстер-класи, їх запрошують на конкурси різних рівнів у якості членів журі.
Щорічно наші випускники вступають до вищих навчальних закладів України та підтверджують достатній рівень підготовки в рідному коледжі, свідченням чого є слова подяки за абітурієнтів з Києва, Рівного, Полтави, Львова.
Після закінчення навчального закладу випускники знаходять себе в педагогічній, творчій, артистичній діяльності в Україні, Польщі, Китаї, Туреччині, Лівані, Кореї, Франції, США й ін.
Поіменно всіх перерахувати просто неможливо, але серед них є і заслужені працівники культури, і кандидати педагогічних наук, магістри, відмінники освіти, керівники зразкових і народних хореографічних колективів, викладачі мистецьких шкіл.
Викладачі Циклової комісії

Світлана Сварська
Голова предметної (циклової) комісії

Світлана Сварська
Голова предметної (циклової) комісії
Голова циклової комісії; спеціаліст другої категорії; викладач хореографічних дисциплін.
Хореографічну освіту здобула в Ніжинському училищі культури і мистецтв імені Марії Заньковецької та Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя.
Творчо та відповідально ставиться до своєї роботи. Використовує традиційні та інноваційні педагогічні підходи в процесі навчання студентів.
Найважливішим у педагогічній діяльності вважає гармонійні стосунки зі студентами та колегами, постійний творчий пошук і самовдосконалення.
Сварська С.С. – керівник Ансамблю народного танцю «Ніжин», який є неодноразовим переможцем конкурсів різних рівнів.
Олександр Пархоменко
Викладач

Олександр Пархоменко
Викладач
кандидат педагогічних наук; викладач хореографічних дисциплін коледжу; керівник та головний балетмейстер «Народного аматорського колективу профспілок України», ансамблю народного танцю «Забава» Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя; автор та організатор Всеукраїнського, а згодом Міжнародного дитячого та молодіжного фестивалю-конкурсу хореографічного мистецтва «Квітневі викрутаси», який щорічно проходить на базі Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.
Освіту здобув у Ніжинському культурно-освітньому училищі; Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова та Державному вищому навчальному закладі «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди».
Олександр Миколайович є автором 82 публікацій, із них 59 наукових та 23 навчально-методичного характеру, у тому числі 11 наукових праць, опублікованих у вітчизняних і міжнародних рецензованих фахових виданнях, у т.ч. уключеному до наукометричної бази WebofScience.
Як доповідач брав участь у 32 всеукраїнських та міжнародних науково-практичних конференціях та семінарах-практикумах.
Проводив майстер-класи та курси підвищення кваліфікації зі спеціальності 024 Хореографія.
Олександр Миколайович є головним балетмейстером низки місцевих заходів: традиційного Покровського ярмарку, до Дня міста, перфоменсу «Ніжин О’Жив», до 30-ї річниці Незалежності України.
За високу професійну майстерність та плідну науково-педагогічну діяльність викладачеві присвоєно Почесне звання «Талант року», а також нагороджено почесними грамотами від Управління освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації; Управління культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької обласної державної адміністрації; Чернігівського обласного осередку національної хореографічної спілки України; грамотами від Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, виконавчого комітету Ніжинської міської ради, Управління культури і туризму Ніжинської міської ради, Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації, а також отримав подяку від Міністерства освіти і науки України.

Вікторія Вишнева
Викладач

Вікторія Вишнева
Викладач
спеціаліст вищої категорії; викладач хореографічних дисциплін.
Освіту здобула в Ніжинському училищі культури (закінчила з відзнакою) та в Ніжинському державному педагогічному університеті імені Миколи Гоголя.
Вишнева В.М. є автором наукових статей у фахових виданнях із мистецької педагогіки; бере активну участь у роботі наукових конференцій, навчально-методичних семінарах, майстер-класах; суддя змагань з усіх напрямків сучасного та естрадного танцю «SPEP UP - 2017» Спілки громадських організацій спортивного танцю України DanceUa; член журі І Всеукраїнського фестивалю-конкурсу науки, освіти і культури «Усі зірки галактики - 2015» (м.Дніпропетровськ), Міжнародного багатожанрового фестивалю-конкурсу «STARSUMMER 2016» (м. Обзор, Болгарія).
Як виконавиця є призером численних конкурсів хореографічного мистецтва в категорії «професіонали».
Студенти Вікторії Миколаївни – активні учасники концертних програм та різних мистецьких заходів.
Вишнева В.М. веде активну концертну діяльність не тільки як автор хореографічних постановок, а й як виконавиця власних хореографічних композицій малих форм.
За педагогічну і творчу діяльність нагороджена подякою Міністра культури України, почесними грамотами Управління культури та туризму Чернігівської обласної державної адміністрації, почесною грамотою Ніжинської районної ради, грамотами Управління культури і туризму та виконавчого комітету Ніжинської міської ради, дипломами всеукраїнських та міжнародних конкурсів та фестивалів, почесними грамотами спілки поляків «Астер», відзнакою Всеукраїнської премії в галузі дитячої та юнацької творчості «Лідер нового покоління» тощо.

Олена Мойсюк
Викладач

Олена Мойсюк
Викладач
спеціаліст вищої категорії; викладач хореографічних дисциплін.
Хореографічну освіту здобула в Ніжинському училищі культури і мистецтв імені Марії Заньковецької, Чернігівському державному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка та Національній академії керівних кадрів культури і мистецтв.
Викладач є розробником Робочих навчальних програм з дисциплін “Класичний танець”, “Сучасний бальний танець”, “Сучасна хореографія та її напрямки”.
Олена Миколаївна є постійним учасником (як ілюстратор, так і доповідач) обласних конференцій та семінарів-практикумів.
Студенти Олени Миколаївни — багатократні лауреати обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсів.
Її творчі роботи неодноразово включалися до різного рівня мистецьких заходів.
Викладач є дипломантом IV Всеукраїнського конкурсу молодих балетмейстерів.
Мойсюк О.М. – членкиня Чернігівського обласного осередку Національної хореографічної спілки України. Нагороджена грамотами і дипломами різних рівнів.

Тетяна Проніна
Викладач

Тетяна Проніна
Викладач
спеціаліст вищої категорії; викладач хореографічних дисциплін.
Хореографічну освіту здобувала в Київській державній студії естрадно-циркового мистецтва, Ніжинському культурно-освітньому училищі (закінчила з відзнакою), Київському державному інституті культури імені Олександра Корнійчука.
Працювала в Херсонській філармонії.
Активно бере участь в обласних семінарах для викладачів хореографії початкових спеціалізованих мистецьких закладів, у роботі журі міських та обласних оглядів-конкурсів.
Нагороджена грамотами, дипломами коледжу, управління культури і туризму облдержадміністрації, різних фестивалів, конкурсів. Член обласного осередку Національної хореографічної спілки України.

Олександр Пархоменко
Викладач

Олександр Пархоменко
Викладач
кандидат педагогічних наук; викладач хореографічних дисциплін коледжу; керівник та головний балетмейстер «Народного аматорського колективу профспілок України», ансамблю народного танцю «Забава» Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя; автор та організатор Всеукраїнського, а згодом Міжнародного дитячого та молодіжного фестивалю-конкурсу хореографічного мистецтва «Квітневі викрутаси», який щорічно проходить на базі Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.
Освіту здобув у Ніжинському культурно-освітньому училищі; Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова та Державному вищому навчальному закладі «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди».
Олександр Миколайович є автором 82 публікацій, із них 59 наукових та 23 навчально-методичного характеру, у тому числі 11 наукових праць, опублікованих у вітчизняних і міжнародних рецензованих фахових виданнях, у т.ч. уключеному до наукометричної бази WebofScience.
Як доповідач брав участь у 32 всеукраїнських та міжнародних науково-практичних конференціях та семінарах-практикумах.
Проводив майстер-класи та курси підвищення кваліфікації зі спеціальності 024 Хореографія.
Олександр Миколайович є головним балетмейстером низки місцевих заходів: традиційного Покровського ярмарку, до Дня міста, перфоменсу «Ніжин О’Жив», до 30-ї річниці Незалежності України.
За високу професійну майстерність та плідну науково-педагогічну діяльність викладачеві присвоєно Почесне звання «Талант року», а також нагороджено почесними грамотами від Управління освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації; Управління культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької обласної державної адміністрації; Чернігівського обласного осередку національної хореографічної спілки України; грамотами від Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, виконавчого комітету Ніжинської міської ради, Управління культури і туризму Ніжинської міської ради, Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації, а також отримав подяку від Міністерства освіти і науки України.

Ольга Березинець
Викладач

Ольга Березинець
Викладач
викладач-методист хореографічних дисциплін.
Хореографічну освіту здобула в Ніжинському училищі культури і мистецтв імені Марії Заньковецької та Київському національному університеті культури і мистецтв.
Для вдосконалення своєї педагогічної майстерності постійно підвищує свій фаховий рівень на різних семінарах та постійно обмінюється досвідом з колегами інших навчальних закладів. Співпрацює з Державним науковим методичним центром змісту культурно-мистецької освіти і є розробником програм для мистецьких шкіл хореографічного спрямування. Всю свою творчу і педагогічну діяльність присвячує для розвитку в студентів високих професійних якостей та зміцнення патріотичного духу.
Ансамбль народного танцю «Ніжин»
Ансамбль народного танцю «Ніжин» коледжу має свою історію буття. Його цінують глядачі як у місті, так і на теренах України. Ансамбль розпочав свою діяльність як танцювальний ансамбль із дня заснування хореографічного відділу з 1972 року. Упродовж існування змінювалися керівники, вдосконалювався творчий почерк ансамблю. І хоч мінявся його особовий склад, та залишалася незмінна творча атмосфера, ентузіазм і любов, з якими виходили юнаки та дівчата на сцену розповідати глядачеві мовою танцю про свої мрії, кохання, любов до землі. Життя ансамблю, як і людини, складається з періодів, й у кожному із них була та людина, котра визначала напрямок руху: Скрипник Віктор Васильович (1972-1977), Козирєв Микола Володимирович (1978-1979), Марченко Микола Володимирович (1979-1984), Кирилюк Валерій Михайлович (1985-2004) та Вишнева Вікторія Миколаївна (2002-2005). Саме під час керівництва Кирилюка Валерія Михайловича ансамбль отримав назву «Ансамбль народного танцю «НІЖИН»». Продовжили керувати ансамблем Барадуліна Людмила Омелянівна (2005-2011) та Ляпіна Марія Михайлівна (2005-2022), Євтушенко Нікіта Вікторович (2011-2018), Сварська Світлана Сергіївна (2020 і сьогодні). Завдяки своїй активності всі викладачі комісії створюють атмосферу творчого пошуку. Наприклад, Марченко Микола Володимирович утілив «Танок зі стільцями», Проніна Тетяна Миколаївна – хореографічну композицію «Мати», Мойсюк Олена Миколаївна – «Сюїту бальних танців». Керівники ансамблю прикрашають репертуар, створений не лише на народній основі, а й на сучасній та класичній. Наприклад, композиції «Дніпровський вальс», «Інтро», «Романс», «Пісня без слів», «Концертний вальс», «Пробач» створила Барадуліна Людмила Омелянівна. Ляпіну Марію Михайлівну ж на створення свого, того, що б відрізняло від інших, надихало рідне Полісся: «Полька-бараболька», «Ніжинські триндички», «Поліський тропак», «Ластівка». Також була і народна героїка – «Козацька слава», «Козаки в поході», «Козацька люлька»; було й кохання – «Калинова мавка» і багато інших цікавих хореографічних постановок. Упродовж своєї історії Ансамбль народного танцю «Ніжин» є незмінним учасником найпрестижніших святкових заходів міста, області, а також ближнього зарубіжжя. Наприклад, у 1994 році виступали в Німеччині, у 1999 році – у Польщі, у 2005 році – в Естонії, у 2006 році брали участь у фестивалі «Слов’янський вінок» – в Болгарії. Ансамбль постійно бере участь у І-ІІІ турах Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної хореографії імені Павла Вірського (серед спеціалізованих навчальних закладів); Міжнародному дитячому та молодіжному фестивалі-конкурсі хореографічного мистецтва «Квітневі викрутаси» (Гран Прі, 2017 рік); постійно створює різножанрові танцювальні композиції, що розповідають і про минуле українського народу, і про сучасність, і відтворює мрії та бачення на майбутнє. 2020-2022 роки видалися складними для творчої діяльності Ансамблю народного танцю «Ніжин» через всесвітню пандемію Covid-19 та війну. Тому участь у конкурсах проходила і поки що продовжує проходити в режимі «онлайн»: у XIII Міжнародному фестивалі-конкурсі хореографічного мистецтва «Зелен світ» ансамбль з хореографічною постановкою «Козаки в поході» став лауреатом ІІ ступеня; у Першому міжнародному інтернет-конкурсі танцювальних колективів і хореографів України та української діаспори «Танець.NET» з хореографічною постановкою «Козацька слава» і «Веселі черевички» став дипломантом І і ІІ ступеня. Але незважаючи на всі труднощі наш колектив обов’язково ще не один раз затанцює переможного гопака на великій сцені. |
Ансамбль барабанщиць
У 1979 році в нашому закладі було засновано Ансамбль барабанщиць. Більше сорока років працював творчий колектив барабанщиць під керівництвом його засновника, викладача-методиста Марченка Миколи Володимировича. Із 2021 року Ансамблем барабанщиць керує випускниця ансамблю 2005 року Березинець Ольга Анатоліївна. До складу ансамблю входять найкрасивіші й найталановитіші дівчата циклової комісії хореографічних дисциплін. Дівочому складу барабанщиць радіє кожен учасник свята в Ніжині, Прилуках, Борзні, Чернігові, Києві та інших мальовничих містах України. Ансамбль барабанщиць – незмінний учасник Міжнародного фольклорного фестивалю національних культур «Поліське коло», Ніжинського Покровського ярмарку, обласного свята духової музики, фольклору та хореографії «Барви Придесення», Міжнародному молодіжному фестивалі «Дружба» (с.Сеньківка), маршах-парадах у м. Ніжині та м. Чернігові. |