Предметна (циклова) комісія викладачів загальноосвітніх дисциплін, інформаційної, бібліотечної та архівної справи
Значення базової освіти в житті людини важко переоцінити. Вона є обов’язковим підґрунтям для здобуття фахових знань.
Тому метою циклової комісії є – досягнення високого рівня загальноосвітньої підготовки фахівців та виховання сучасної молоді відповідно до вимог часу, а також формування фахівця інформаційної, бібліотечної та архівної справи конкурентоспроможного на ринку праці.
Завдання циклової комісії:
- формування знань, умінь та навичок студентів гуманітарних та природничих дисциплін, а також інформаційної, бібліотечної та архівної справи на рівні державних стандартів освіти;
- впровадження новітніх технологій навчання та форм організації освітнього процесу;
- розвиток творчих здібностей, активізація пізнавальної діяльності студентів через використання різноманітних форм і методів навчання;
- робота з обдарованими студентами, розвиток їхнього інтелекту та зацікавленості;
- підвищення рівня кваліфікації та педагогічної майстерності викладачів.
Навчально-методична діяльність циклової комісії направлена на розробку та впровадження в освітній процес заходів, спрямованих на забезпечення якісної підготовки фахівців і чіткої організації освітнього процесу, методики викладання дисциплін із застосуванням прогресивних педагогічних технологій.
Зважаючи на те, що сучасна молода людина повинна бути інформованою, критично і творчо мислячою та мотивованою до самонавчання і саморозвитку – викладачі циклової комісії спрямовують свою педагогічну діяльність на розвиток конкретних цінностей та життєво необхідних компетентностей студентів, а саме: на грамотне усне та письмове мовлення, літературну обізнаність, ерудицію, науковий світогляд, володіння інформаційними, бібліотечними та архівними технологіями, загальнолюдську культуру.
Циклова комісія забезпечує викладання дисциплін:
загальноосвітнього циклу: українська мова, українська література, зарубіжна література, українська мова за професійним спрямуванням, іноземна мова, іноземна мова за професійним спрямуванням, історія України, всесвітня історія, громадянська освіта, природничі науки, фізична культура, математика, інформатика;
інформаційної, бібліотечної та архівної справи:
книгознавство, професійна етика та основи ділового спілкування, бібліотечне краєзнавство, соціальні комунікації, організація потоків і масивів документів, основи документознавства та інформдіяльності, основи аналітико-синтетичної обробки документів, інформаційно-пошукові системи в ДІС, обслуговування в ДІС, бібліографічна діяльність в ДІС, управління діяльністю в ДІС, архівознавство, комп’ютерна графіка і створення презентацій, інформаційні системи і мережі, система управління базами даних, основи діловодства і ділові документи, кадрове діловодство, організація роботи бібліотек навчальних закладів, навчальна та переддипломна практика зі спеціалізації, література.
Викладачі комісії – професіонали своєї справи, кваліфіковані фахівці, які якісно організовують освітній процес, володіють методикою викладання та інноваційними технологіями навчання.
Викладачі Циклової комісії

Олена Погребна
Голова предметної (циклової) комісії

Олена Погребна
Голова предметної (циклової) комісії

Наталія Андрущенко
викладач

Наталія Андрущенко
викладач
Педагогічну освіту здобула в Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя.
Писаренко Н.О. постійно працює над підвищенням свого фахового рівня, педагогічною майстерністю, творчо використовує методичні прийоми для реалізації індивідуального підходу до кожного студента, активно застосовує інформаційно-комунікаційні технології в поєднанні з методом проєкту на заняттях із математики та інформатики.
Викладач має високу практичну й теоретичну підготовку, володіє методикою викладання. Андрущенко Н. О. є автором кількох педагогічних статей.

Олена Волкова
викладач

Олена Волкова
викладач
Лінгвістичну освіту здобула в Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя.
Удосконалюючи методичну та педагогічну майстерність, утілює інноваційні технології в процесі навчання, є автором методичних статей та багатьох методичних розробок, доповідачем на всеукраїнських та міжнародних конференціях. Викладач є організатором та учасником навчально-методичних і виховних заходів. На своїх заняттях Волкова О.В. втілює креативні методи та прийоми роботи зі студентами різних рівнів мовної підготовки. Студенти викладача є учасниками обласних заходів з іноземної мови.

Галина Перепелиця
Викладач

Галина Перепелиця
Викладач
Освіту здобула в Чернігівському державному педагогічному інституті. Працювала вчителем фізкультури в сільській школі, інструктором спорткомітету, директором спортивної школи.
Перепелиця Г.М. активно проводить фізкультурно-оздоровчу роботу серед студентів і викладачів. Під її керівництвом збірні команди коледжу щороку не тільки беруть участь в обласній спартакіаді, але і є її переможцями.
Нагороджена гра
мотами різних рівнів.
Світлана Нещерет
Викладач

Світлана Нещерет
Викладач
Освіту здобула в Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя.
Викладач постійно фахово самовдосконалюється, значну увагу приділяє методичній роботі, беручи участь у міжнародних та всеукраїнських конференціях, семінарах та вебінарах. Нещерет С.А. використовує інноваційні методики та технології навчання на заняттях, є автором методичних статей та дидактичних розробок, які знаходять практичне застосування в навчально-виховному процесі.
Викладач є керівником гуртка знавців англійської мови, на якому разом з гуртківцями організувала та провела низку навчально-виховних заходів. Сценарії заходів, автором яких є Нещерет С.А., були відзначені другим місцем на обласному конкурсі «Педагогічна знахідка» на кращу методичну розробку.
Студенти коледжу під науковим керівництвом Нещерет С.А. є учасниками всеукраїнських наукових конференцій.
Викладач є доповідачем на засіданнях Обласного методичного об’єднання та бере активну участь у роботі циклової комісії. Нагороджена грамотами коледжу.

Марина Прядко
Викладач

Марина Прядко
Викладач
Освіту здобула в Ніжинському державному педагогічному університеті імені Миколи Гоголя та Національній академії керівних кадрів культури і мистецтв.
Учасник всеукраїнських та обласних науково-практичних конференцій та семінарів.
На своїх заняттях вдало впроваджує інноваційні та креативні прийоми роботи зі студентами.
Студенти Марини Володимирівни є постійними учасниками всеукраїнських та обласних науково-практичних конференцій, семінарів, тренінгів.
Удосконалюють свої практичні навички у співпраці з молодіжними організаціями та бібліотечними асоціаціями.
Нагороджена грамотами та подяками різних рівнів.

Оксана Ракоїд
Викладач

Оксана Ракоїд
Викладач
Освіту здобула в Ніжинському державному педагогічному університеті імені Миколи Гоголя. Працювала журналістом-ведучою на Ніжинському телебаченні.
Студенти викладача є постійними учасниками та неодноразовими переможцями щорічного Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика та Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.
Оксана Леонідівна постійно працює над підвищенням свого професійного рівня, пропагує сучасні методи мовної культури як складової педагогічної майстерності; знаходиться в пошуку сучасних, креативних ідей у процесі навчання та спонукає до цього студентів; є слухачем та учасником науково-практичних конференцій і нарад обласного методичного об’єднання викладачів філологічних дисциплін.
Нагороджена грамотами та подяками різних рівнів.

Людмила Ющенко
Викладач

Людмила Ющенко
Викладач
розробник Стандарту фахової передвищої освіти України зі спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа»; секретар підкомісії «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» НМК з культури і мистецтва сектору ФПО науково-методичної ради Міністерства освіти і науки України; голова оргкомітету обласного конкурсу фото- та відеоробіт «Art-Info-Forum»,активний учасник всеукраїнських та обласних конкурсів та науково-практичних конференцій.
Освіту здобула в Ніжинському училищі культури і мистецтв, Київському національному університеті культури і мистецтв та Ніжинському державному педагогічному університеті імені Миколи Гоголя.
Студенти викладача є призерами Всеукраїнського конкурсу «Lime. Gotoread», учасниками всеукраїнських та обласних науково-практичних конференцій і семінарів.
Нагороджена почесними грамотами та подяками різних рівнів.

Надія Кисіль
Викладач

Надія Кисіль
Викладач
Освіту здобула в КВНЗ «Ніжинський коледж культури і мистецтв імені Марії Заньковецької» Чернігівської обласної ради, Ніжинському державному педагогічному університеті імені Миколи Гоголя та Переяслав–Хмельницькому державному педагогічному університеті імені Григорія Сковороди.
У своїй роботі застосовує сучасні форми та методи навчання, які роблять кожне заняття цікавим і ефективним, що дозволяє студентам краще опанувати матеріал та засвоїти практичні навички.
Викладач разом зі студентами спеціальності бере активну участь у різних заходах, що проходять як на базі коледжу, так і за його межами.

Інна Мороз
Викладач

Інна Мороз
Викладач
Освіту здобула в Ніжинському училищі культури і мистецтв імені Марії Заньковецької та Ніжинському державному педагогічному університеті імені Миколи Гоголя на історико-юридичному факультеті.
Є постійним учасником засідань обласних методичних об'єднань викладачів історії. Мороз І.Г. неодноразово нагороджена Почесними грамотами та подяками різних рівнів.

Сергій Чутченко
Викладач

Сергій Чутченко
Викладач
Освіту здобув у Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя; Київській православній богословській академії імені Петра Могили.
Автор більш як 30 публікацій. Учасник численних міжнародних, всеукраїнських науково-педагогічних та науково-практичних конференцій.
На своїх заняттях використовує інноваційні форми та методи навчання, особливу увагу приділяє застосуванню отриманих знань у практичній діяльності. Формує у студентів професійний інтерес до своєї майбутньої професії

Олександр Шевчук
Викладач

Олександр Шевчук
Викладач
Член журі фінальних етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад із фізики та астрономії, фінальних етапів Всеукраїнських турнірів юних фізиків, науковий редактор журналу «Колосок» та член журі конкурсу «Вчитель року» за версією науково-природничого журналу «Колосок», лектор Всеукраїнських літніх та зимових шкіл для учнів з фізики та астрономії, член ліги Українських клубів «Що? Де? Коли?». У складі команди «МіФ» чотирнадцятикратний чемпіон області по спортивній версії гри «Що? Де? Коли?», двократний чемпіон області із «Своєї гри», чемпіон області по «Брейн-рингу» та «Ерудит-квартету», учасник чемпіонатів України по спортивній версії гри «Що? Де? Коли?».
Олександр Григорович є автором понад 400 наукових, енциклопедичних, науково-методичних та науково-популярних публікацій, статей, чотирьох колективних монографій, а також декількох десятків задач для фінальних етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з фізики та астрономії, задач на відбірково-тренувальних зборах учнів – кандидатів до складу збірних України до участі в міжнародних олімпіадах з фізики, астрономії, астрофізики, задач для конкурсу «Вчитель року» за версією науково-природничого журналу «Колосок»; перекладачем поезій, що опубліковані в книгах та журналах.
Підготував двох призерів (срібна та бронзова медалі) міжнародних олімпіад з астрономії.
Має такі відзнаки та винагороди: нагрудні знаки «Відмінник освіти України», «Заслужений вчитель України», медаль «Трудова слава», державне почесне звання «Заслужений вчитель України», подяки: Голови Державного комітету по телебаченню та радіомовленню України, Міністра освіти та науки України, голови Київської міської державної адміністрації, голови Вінницької міської державної адміністрації, ректора Київського національного університету ім. Т.Шевченка, голови Ніжинської міської державної адміністрації, редакції науково-популярного природничого журналу «Колосок», почесна грамота Міністерства освіти і науки України, грамоти обласного управління освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації; почесний диплом Міжнародної Академії рейтингових технологій і соціології «Золота Фортуна» в номінації «За вагомий внесок у справу розбудови України і високий професіоналізм»; кубок та грамота переможця загальноміського конкурсу «Талант року» у номінації «Педагог-дослідник»
Обласний конкурс фото- та відеоробіт «Art-Info-Forum»
У 2021 році на спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» було засновано Обласний конкурс фото- та відеоробіт «Art-Info-Forum». Його засновником і головою оргкомітету є викладач-методист інформаційної і бібліотечної справи Ющенко Л.О.
Метою конкурсу є виявлення обдарованих дітей та молоді.
Завданнями конкурсу є: популяризація інформаційних ресурсів і читання; популяризація кращих робіт, що рекламують бібліотеку; розвиток пізнавальних процесів в учнів, зокрема: уяви, сприйняття, уваги, мислення; розвиток фото- та відеоаматорства серед учнівської молоді.
Організаторами конкурсу є Департамент культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації та Комунальний заклад «Ніжинський фаховий коледж культури і мистецтв імені Марії Заньковецької» Чернігівської обласної ради.
Конкурс проводиться на добровільних засадах і є відкритим для учнівської молоді позашкільних та загальних середніх закладів освіти віком від 7 до 15 років.
Гурток англійської мови
Гурток знавців англійської мови функціонує при цикловій комісії викладачів загальноосвітніх дисциплін, інформаційної, бібліотечної та архівної справи. Його учасниками є студенти різних курсів та напрямів підготовки. Керівником гуртка та автором заходів є викладач англійської мови Нещерет С.А.
За пропозицією студентів гурток отримав свою першу назву “The Globe” у честь славнозвісного театру Вільяма Шекспіра, що в подальшому і визначило форми діяльності цього позаурочного об’єднання.
Основні цілі роботи гуртка: систематизація, поглиблення та узагальнення знань, умінь та навичок, набутих на заняттях з англійської мови; вивчення пісенного та поетичного матеріалу англомовних країн; вивчення культури та традицій англомовних країн; підвищення загальної мовленнєвої культури.
Враховуючи специфіку нашого навчального закладу як мистецького закладу освіти, особливе місце в діяльності гуртка відведене саме вивченню творів мистецтва англомовних країн, зокрема пісенного та поетичного матеріалу, а також проведенню виховних годин та музично-літературних вечорів на основі здобутих знань. Саме така форма роботи підвищує мотивацію студентів до вивчення іноземної мови, а також допомагає узагальнити та закріпити вміння та навички, отримані на заняттях з англійської мови.
Учасниками гуртка були проведені такі заходи, як: виховна година, присвячена творчості В. Шекспіра «Весь світ – театр….», новорічна вистава “Cinderellastory”, музично-літературна композиція “St. Valentine’s Day”, конкурс на кращу презентацію з теми «Молодіжна культура» та ін.
Гурток тісно співпрацює зі студентами та викладачами різних спеціальностей.