Циклова комісія викладачів баяну (акордеону) та концертмейстерського класу
Головна мета циклової комісії - забезпечити професійні компетентності майбутніх баяністів та акордеоністів.
Основне завдання – робота викладачів над професійним розвитком музикантів-виконавців, які будуть конкурентоспроможними на сучасному ринку праці.
Навчально-методична діяльність. Викладачі циклової комісії постійно підвищують свій професійний рівень, беруть активну участь у міжнародних та всеукраїнських конкурсах, активно займаються громадською та науковою діяльністю.
Кожен викладач циклової комісії працює над розробкою методичних посібників, збірників, науково-методичних статей.
Уся робота циклової комісії спрямована на підготовку професійних музикантів-виконавців, які будуть примножувати культурно-мистецькі здобутки.
Викладачі Циклової комісії

Володимир Саєнко
Голова циклової комісії викладачів баяна (акордеона) та концертмейстерського класу, спеціаліст вищої категорії; викладач баяна, концертмейстер.
Освіту здобув у Харківському музичному училищі імені Б.Лятошинського та Криворізькому державному педагогічному університеті.
Працював на посадах: концертмейстер-акомпаніатор народного фольклорного ансамблю; музичний керівник народного танцювального ансамблю «Керчанка», який гастролював у таких країнах, як Румунія, Болгарія, Угорщина, Словаччина, Югославія.
Лауреат міжнародних конкурсів «Болгарська весна» у м. Плевен, лауреат фольклорних ансамблів; музичний керівник «Вар’єте», з яким гастролював Кримом та Росією; художній керівник Петропавловськ-Камчатського міського будинку культури; соліст концертного ансамблю збройних сил на півночі-сході Росії, артист ансамблю вищої категорії в м.Петропавловськ-Камчатський.
Неодноразово нагороджений грамотами різних рівнів.

Володимир Дорохін
Заслужений артист України, кавалер ордена «За видатні досягнення у музичному мистецтві», кандидат мистецтвознавства, доцент Ніжинського державного університету ім. Миколи Гоголя, член Всеукраїнської музичної спілки, Відмінник освіти та науки України, лауреат міжнародних конкурсів, викладач-методист народних інструментів.
Освіту здобув у Чернігівському музичному училищі ім. Л.М. Рсвуцького, Воронезькому державному інституті мистецтв та Київській державній консерваторії ім. П.Чайковського (асистентура-стажування при кафедрі народних інструментів).
Мистецько-просвітницька діяльність. Дорохін В.Г., як концертний виконавець, у складі Ніжинського дуету баяністів має добутки: – масштабну концертну діяльність у провідних концертних залах столиці України:
- Національній опері України;
- Національній філармонії України;
- Національному палаці «Україна»;
- Національній музичній академії України імені П.І.Чайковського;
- під час виїздів на гастролі по містах України та до країн ближнього і дальнього зарубіжжя (Німеччина, Австрія, Польща, Італія, Росія, Киргизстан, Башкортостан, Бєларусь).
– перемоги на міжнародних конкурсах:
- Гран-Прі на І Міжнародному конкурсі баяністів та акордеоністів «Акорди Львова» (м.Львів);
- Перша премія та звання Лауреата Міжнародного конкурсу дуетів баяністів і акордеоністів (м.Москва);
- Перша премія та звання Лауреата Міжнародного конкурсу баянних ансамблів (м. Бішкек);
- Друга премія та звання Лауреата V Міжнародного конкурсу «Грай, баян» (м.Ржев);
- звання Лауреата Міжнародного фестивалю слов'янської музики (м.Харків);
– відеозаписи на телебаченні:
- телепрограм «Пісні воєнних років», «Твори М.Різоля», «Авторський ювілейний вечір народного артиста України, професора М.Різоля»;
- програм Національного телебачення Киргизстану;
- концертів у Національному палаці «Україна», Національній опері України, Національній філармонії України.
Мистецько-організаційна діяльність.
Є засновником:
- Міжнародного баян-фесту «Сіверська весна» (м.Ніжин);
- Всеукраїнського відкритого конкурсу виконавців на народних інструментах «Поліський вернісаж» (м.Семенівка);
- Всеукраїнського юніорського конкурсу інструментально-виконавської майстерності (м.Ніжин);
- Всеукраїнського фестивалю «День Українського баяна та акордеона» (м.Чернігів).
Є членом та головою журі багатьох міжнародних та всеукраїнських виконавських конкурсів, регулярно проводить майстер-класи.
Має численні власні переклади та транскрипції для дуету багатотембрових баянів, у тому числі і творів духовної музики (хорових концертів українського бароко Веделя А., Бортнянського Д., Березовського М.).
Має вагомі показники в підготовці професійних музикантів-виконавців – виховав 32 лауреати міжнародних та всеукраїнських виконавських конкурсів.
Науково-методична діяльність.
Захистив кандидатську дисертацію з мистецтвознавства, має наукове звання доцента, численні наукові та методичні публікації. Серед найбільш вагомих:
- 5 навчальних посібників з грифом МОН України;
- 41 наукова стаття;
- 36 перекладів для акордеона.
Громадська діяльність:
- голова Громадської ради при виконавчому комітеті Ніжинської міської ради;
- член виконавчого комітету Ніжинської міської ради;
- член Колегії управління освіти і науки Чернігівської ОДА;
- голова комітету освіти та науки Громадської ради Чернігівської ОДА;
- член комітету з питань культури та історичної спадщини Громадської ради Чернігівської ОДА.

Ігор Куніцин
Cпеціаліст першої категорії; викладач баяна, концертмейстер коледжу.
Освіту здобув у Ніжинському культурно-освітньому училищі, Ніжинському педагогічному інституті ім. Миколи Гоголя та Київській консерваторії імені П.І.Чайковського.
Працював у Заслуженому академічному хорі імені Г.Верьовки на посаді артиста оркестру, концертмейстером на музично-педагогічному факультеті Ніжинського державного педагогічного університету ім. Миколи Гоголя, у фольклорно-етнографічному ансамблі «Калина» на посаді концертмейстера балету, хореографічній школі на посаді концертмейстера.

Анатолій Раструба
Cпеціаліст вищої категорії; викладач баяну акордеону та концертмейстер.
Освіту здобув у Ніжинському училищі культури і мистецтв, Ніжинському державному педагогічному університеті імені Миколи Гоголя та Національній академії керівних кадрів культури і мистецтв.
Постійно підвищує свій кваліфікаційний рівень на міжнародних та всеукраїнських конференціях, вебінарах, семінарах. Є автором низки науково-методичних статей.
Студенти Ратруби А.І. беруть активну участь у концертній діяльності навчального закладу та поза ним: у міжнародних, всеукраїнських та обласних конкурсах і фестивалях.
Нагороджений грамотами та подяками різного рівня.

Володимир Савельєв
Cпеціаліст першої категорії; викладач акордеона, концертмейстер.
Освіту здобув у Ніжинській дитячій музичній школі, Ніжинському державному педагогічному університеті імені Миколи Гоголя та Луганському національному університеті імені Тараса Шевченка.
Савельєв В.М. - дипломант І Міжнародного конкурсу баяністів-акордеоністів «Акорди Львова», лауреат І премії Міжнародного фестивалю-конкурсу «Кримська весна» (м.Ялта), лауреат «Гран-прі» IV Міжнародного конкурсу «Fortissimo» (м.Харків), дипломант І Міжнародного конкурсу баяністів-акордеоністів (м.Луцьк), лауреат І ступеня ІІІ Всеукраїнського конкурсу «Слобожанський вернісаж» (м.Харків), лауреат І ступеня І Всеукраїнського конкурсу баяністів-акордеоністів «Вічний рух» (м.Дрогобич).

Леонід Чорненький
Cпеціаліст другої категорії; викладач баяна, акордеона і концертмейстер.
Освіту здобув у Ніжинському училищі культури і мистецтв та Київському національному університеті культури і мистецтв.
Працював директором Носівського районного будинку культури.
Нагороджений грамотами та подяками різного рівня.
Дует баяністів
Дует баяністів у складі лауреатів всеукраїнських та міжнародних конкурсів, викладачів Баканова Леоніда (Ніжинська дитяча музична школа) та Куніцина Ігоря (Ніжинський фаховий коледж культури і мистецтв імені Марії Заньковецької) було започатковано наприкінці 2011 року.
За час своєї плідної творчої діяльності колектив сформував об’ємний репертуар із творів українських та зарубіжних композиторів, різноманітних за своїм стилем та жанровою приналежністю.
Дует баяністів є активним учасником багатьох концертів, конкурсів, творчих вечорів та інших музичних заходів місцевого, обласного, всеукраїнського та міжнародного рівнів, де гідно репрезентує та популяризує баянне мистецтво.
Колектив є лауреатом І премії Всеукраїнського конкурсу «Поліський вернісаж» (2013), лауреатом І премії ХІ Міжнародного конкурсу баяністів-акордеоністів InterSvitiazaccomusic (2019), а також брав участь у всеукраїнських фестивалях «Дні українського баяна та акордеона» (2013, 2014, 2016 та 2017 рр.), творчому вечорі з нагоди ювілею народного артиста України Грінченка Сергія у Національній філармонії України (2019) тощо.
На даний час дует баяністів гідно продовжує й успішно розвиває найкращі традиції української виконавської школи, збагачує її сучасними досягненнями у виконавстві, урізноманітнюючи репертуар різноплановими творами.