Викладачі
Декоративно-прикладне мистецтво

Юрій Ващенко
Голова предметної (циклової) комісії

Юрій Ващенко
Голова предметної (циклової) комісії
Художню освіту отримав у Ніжинському училищі культури і мистецтв ім. Марії Заньковецької, Київському національному педагогічному університеті ім. М. П. Драгоманова, Київському державному інституті декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. М. Бойчука.
Юрій Ващенко постійно вдосконалює свою творчість, займається художнім різьбленням по дереву, його роботи є окрасою багатьох композицій в музеях України та приватних колекціях, учасник колективних художніх виставок, фестивалів та пленерів. Неодноразово нагороджувався почесними грамотами Управління освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації, Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації. Постійний член журі міжнародних, всеукраїнських, обласних молодіжних фестивалів та конкурсів учнівської творчості.
Студенти викладача здобувають призові місця на всеукраїнських та міжнародних фестивалях та конкурсах. Разом зі студентами бере участь у творчих проєктах коледжу та міста. Активний учасник методичних заходів циклової комісі.
Творче кредо: «Відродження та розвиток українських традицій та процес пошуку власного мистецького стилю під впливом народних зразків».

Анна Ващенко
Викладач

Анна Ващенко
Викладач
Художню освіту здобула в Ніжинському училищі культури і мистецтв імені Марії Заньковецької, Київському державному інституті декоративно- прикладного мистецтва і дизайну ім. М. Бойчука.
Анна Михайлівна постійно вдосконалює свою творчість, займається художнім текстилем та графічним дизайном, нагороджувалая почесними грамотами. Неодноразово була членом журі всеукраїнських, обласних молодіжних конкурсів та фестивалів учнівської творчості. Відзначена грамотами та подяками за високу професійну майстерність.
Творче кредо: "Відродження національного декоративно-прикладного мистецтва та розвиток українських традицій – процес пошуку власного мистецького стилю під впливом української культури".

Євгенія Липовецька
Викладач

Євгенія Липовецька
Викладач
Художню освіту здобула у Ніжинському училищі культури і мистецтв ім. Марії Заньковецької, Полтавському національному педагогічному університеті ім. В.Г. Короленка, Київському державному інституті декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. М. Бойчука, аспірантурі психолого-педагогічного факультету Ніжинського державного університету ім. Миколи Гоголя.
За вагомий внесок у національне українське мистецтво ім’я Євгенії Липовецької вписано до книги «Україна. Європа. Світ. Українці – великий європейський народ. Золотий фонд нації.»
Євгенія Липовецька співзасновниця мистецько-громадської організації «Ніжинська гільдія митців», отримала відзнаку «Жінка року» за вагомий внесок у розвиток декоративно-прикладного мистецтва.
Вдосконалюючи художню майстерність та педагогічну майстерність, втілює інноваційні технології у процес навчання, є автором 12 персональних виставок художніх робіт у техніці олійного живопису та ручного ткацтва, 3-х мистецьких проєктів та авторського фотопроєкту, 4-х авторських колекцій жіночого одягу, автором навчально-методичного посібника «Історія розвитку гобелену як виду мистецтва» та навчальної програми спецкурсу «Гобелен як вид декоративного мистецтва». Учасник всеукраїнських та міжнародних науково-практичних конференцій, автор понад 20 статей у міжнародних наукових виданнях «SCOPUC», «SCIENTIA», «ЛОГОZ» та ін.), доповідачем на всеукраїнських та міжнародних конференціях і семінарах. Викладач є розробником навчальних програм з фахових дисциплін, організатором низки навчально-методичних заходів, художніх виставок, пленерів, мистецьких проєктів та фотопроєктів.
Євгенія Юріївна учасниця міських, обласних, всеукраїнських та міжнародних виставок, конкурсів, фестивалів та проєктів. Неодноразово нагороджувалася почесними грамотами різних рівнів. Постійний член журі міжнародних, всеукраїнських, обласних молодіжних фестивалів та конкурсів учнівської творчості.
Студенти Євгенії Юріївни – багаторазові лауреати обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсів, активні учасники художніх виставок й різних мистецько-творчих заходів.
Творче кредо: «Прокидатися кожного ранку з посмішкою, щоб встигати творити в метушні нашого часу».

Наталія Онанко
Викладач

Наталія Онанко
Викладач
Художню освіту здобула в Національному університеті імені Т. Г. Шевченка.
Наталія Онанко постійно у творчих пошуках, займається живописом, графікою та декоративно-прикладною творчістю. ЇЇ роботи є окрасою багатьох композицій у музеях України та приватних колекціях.
Як художник Наталія Анатоліївна має вагомі творчі напрацювання: 5 персональних художніх виставок творчих робіт в техніці акварелі та декоративно-прикладного мистецва, постійний учасник обласних, всеукраїнських та міжнародних виставок, фестивалів та пленерів. Неодноразово отримувала звання лауреата у міжнародних художніх конкурсах. Є автором методичних статей, доповідей, учасником методичних заходів циклової комісії та коледжу, всеукраїнських та міжнародних конференцій і семінарів.
У роботі зі студентами намагається використовувати особистий творчий досвід художника.
Відзначена грамотами та подяками за високий професіоналізм та художню майстерність.
Творчість художниці – це її емоційне сприйняття світу, намагання доторкнутися до його таємниці.

Олександр Панченко
Викладач

Олександр Панченко
Викладач
Освіту здобув у Ніжинському училищі культури, Київському державному інституті культури ім. О.Корнійчука.
Олександр Іванович - член акредитаційної комісії Міністерства культури і мистецтв при перевірці навчальних закладів 2012 по 2016 роки, займається художнім різьбленням по дереву, його роботи є окрасою багатьох композицій у музеях України та приватних колекціях
Учасник міських, обласних та всеукраїнських художніх виставок. Викладач бере активну участь у методичних заходах циклової комісії, у всеукраїнських та міжнародних конференціях і семінарах.
Неодноразово нагороджувався почесними грамотами Управління освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації, Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації за високу професійну майстерність, плідну науково-педагогічну діяльність.

Наталія Постол
Викладач

Наталія Постол
Викладач
Художню освіту здобула в Ніжинському училищі культури і мистецтв імені Марії Заньковецької, Київській державній академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім.М. Бойчука.
Наталія Миколаївна постійно вдосконалює свою творчість, займається художньою вишивкою та ручним ткацтвом, її роботи є окрасою багатьох композицій у музеях та галереях України.
Студенти й учні викладача здобувають призові місця на всеукраїнських фестивалях та конкурсах. Разом зі студентами бере участь у творчих проєктах коледжу та міста. Має публікації у науково-методичних виданнях України, активна учасниця методичних заходів циклової комісії, всеукраїнських та міжнародних конференцій та семінарів.
Є учасником міжнародних, всеукраїнських та обласних виставок, конкурсів, фестивалів та проєктів.
Відзначена подяками за високий професіоналізм та концертмейстерську майстерність. Творче кредо: «Збереження та відновлення традицій художньої вишивки – історії та культури українського народу».