ГОЛОВНЕ МЕНЮ
 
 
Віртуальна бесіда до Всесвітнього дня боротьби проти туберкульозу «Павутиння лиха»

 

 

 

   Туберкульоз -  інфекційне захворювання, що характеризується переважним ураженням легень і майже усіх органів людського організму. Його назва походить від латинського слова «tuberculum» — горбик. Збудник  туберкульозу – паличка Коха, відкрита у 1882 році німецьким вченим Робертом Кохом. Паличка Коха – надзвичайно стійкий мікроорганізм.

Це захворювання відоме людству з давніх часів. Його описували ще лікарі Давньої Греції і Риму. Під час дослідження давньоєгипетських мумій з’ясувалося, що кістки багатьох із них уражені туберкульозом. До середини ХХ століття туберкульоз вважали смертельною недугою. Переможним моментом стало відкриття у 1944 році антибіотика стрептоміцину. Сучасні ліки дають змогу вилікуватися до 98% хворих на туберкульоз.

ЩО ПОТРІБНО ДЛЯ ТОГО, ЩОБ ВИЯВИТИ ТУБЕРКУЛЬОЗ НА РАННІЙ СТАДІЇ І ВИЛІКУВАТИСЯ ВІД НЬОГО?

Своєчасне виявлення туберкульозу є вирішальним фактором для ефективного лікування та попередження поширення його серед людей. Чим раніше виявлено захворювання, тим більше шансів на повне одужання при умові ефективного лікування.

Щоб виявити туберкульоз, дорослим роблять флюографію – знімок легень, а для дітей застосовують спеціальний тест – реакція Манту.

Інфікування відбувається при контакті з хворою людиною, а також через продукти харчування. Найголовніше правило, щоб не захворіти,  дотримуватися правил особистої гігієни.

ЯК ВБЕРЕГТИСЯ ВІД ЗАХВОРЮВАННЯ У ВОГНИЩІ ТУБЕРКУЛЬОЗУ?

   Ізоляція джерела туберкульозної інфекції-найбільш важливий протиепідемічний захід в колективі чи сім’ї. На період бактеріовиділення припинити контактувати з хворим, тобто він має знаходитися на лікуванні в стаціонарі.

На весь час перебування хворого на туберкульоз в лікарні, квартирі чи санаторії необхідно проводити поточну дезінфекцію.

Курці в чотири рази частіше, ніж ті, хто не палить, помирають від туберкульозу.

Симптоми:

         різка втрата у вазі (5-10 кг і більше);

      слабкість, пітливість (особливо вночі), зниження працездатності, відсутність апетиту;

         можливе підвищення температури тіла — частіше ввечері — до +37, +37,5°С.

 

 

Валентина Федько,

бібліотекар читального залу

 

Автор: nukim |
23 марта 2020 |
Переглядів: 367 |
|

 

ГОЛОВНА | АДМІНІСТРАЦІЯ | НОВИНИ | АБІТУРІЄНТУ | КОНТАКТИ

АДРЕСА КОЛЕДЖУ: 16600, м. Ніжин, Чернігівської обл., вул. Овдіївська, 49,
Факс: (046-31) 2-30-66 Контактний телефон: (046-31) 2-33-67
E-mail: nukim@ukr.net