ГОЛОВНЕ МЕНЮ
 
 
«Джон Ірвінг – радимо прочитати на карантині»

 

Віртуальне інформування до дня народження відомого американського письменника.

ПРО АВТОРА

 

 

 

 

Джон Ірвінг народився в Ексетері (штат Нью-Гемпшир), його справжнє ім’я — Джон Воллас Блант-молодший. Його батьки розлучилися ще під час вагітності матері майбутнього письменника, тому Ірвінг так ніколи і не побачив свого біологічного батька.

Той служив пілотом у ВПС США під час Другої світової війни, був збитий в небі над Бірмою, але вижив, хоча і не повернувся до сім’ї. Джон Ірвінг не знав про військове минуле батька аж до 1981 року.

У 1960-х роках письменник навчався в університетах Айови, Відня і Піттсбурга. У 1965 році він отримав ступінь бакалавра з відзнакою в Університеті Нью-Гемпшира, а в 1967 році — ступінь доктора філософії.

Перший роман Джона Ірвінга «Випусти ведмедів на волю» (1968) був добре зустрінутий читачами і критикою, про нього тепло відгукнувся Курт Воннегут, який був одним з учителів Джона в Літературній майстерні Університету Айови.

 

Справжній успіх чекав на письменника з публікацією його четвертого роману «Світ очима Гарпа» (1979), за який він отримав Національну книжкову премію США.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

А екранізація чудового роману «Правила будинку сидру» (1985) у 1999 році принесла Ірвінгу «Оскар» за кращий сценарій.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

У тому ж 1999 році він написав сповнену іронії та гіркоти книгу «Мій кінобізнес».

Роман «Поки я тебе не знайду» (2005), що став бестселером у США, Джон Ірвінг вважає однією з найважливіших своїх книжок, перш за все через те, що її теми і лейтмотиви безпосередньо пов’язані із біографією автора.

Наразі фільми за романами Джона Ірвінга, як і раніше, не сходять з екранів, а його книжки, перекладені тридцятьма п’ятьма мовами, мають величезну і заслужену популярність на всіх континентах. Він залишається одним із провідних майстрів прози в англомовній літературі, про що свідчить і його нещодавно опублікований роман «Авеню містерій» (2015)

 

Доки я тебе не знайду. У 2-х томах

Джон Ірвінг

Серія: Бестселер

 

ПРО КНИГУ

Джон Ірвінг — майстер психологічної прози, блискучий сценарист, сучасний класик, і роман «Доки я тебе не знайду» — найбільш автобіографічна з його книг. Герой роману, голлівудський актор Джек Бернс, виріс, не знаючи свого біологічного батька. Мати оточила його образ мовчанням і містифікаціями. Пошуки батька, якими починається і завершується ця епопея, визначають все життя Джека. Красень, улюбленець жінок, обдарований артист,— всі свої ролі він грає для одного-єдиного глядача… Це дивовижна книга про втрату цнотливості у всіх сенсах, а  ще — про подорожі, музику, повій, кіно, сакральний сенс татуювань, театр, психіатрів, церкви, насильство, егоїзм, а головне — вдячність.  

 

Валентина Федько,

бібліотекар читального залу

 

Автор: Бібліотека |
16 марта 2020 |
Переглядів: 188 |
|

 

ГОЛОВНА | АДМІНІСТРАЦІЯ | НОВИНИ | АБІТУРІЄНТУ | КОНТАКТИ

АДРЕСА КОЛЕДЖУ: 16600, м. Ніжин, Чернігівської обл., вул. Овдіївська, 49,
Факс: (046-31) 2-30-66 Контактний телефон: (046-31) 2-33-67
E-mail: nukim@ukr.net