ГОЛОВНЕ МЕНЮ
 
 
Оркестр духових інструментів


Оркестр духових інструментів

Історія і сьогодення духового оркестру коледжу є закономірним продовженням давніх історичних традицій інструментально-оркестрового виконавства в стародавньому Ніжині, уславленому діяльністю в ХVІ ст. Ніжинського музичного цеху. Розпочався розвиток оркестрово-духового виконавства з формуванням в ХVІІ ст. у Ніжинському полку - як військовій одиниці війська Богдана Хмельницького - духового оркестру, який виконував офіційно-церемоніальну, сигнально-фанфарну, побутово-розважальну музику. Музичне життя Ніжина в ХІХ ст. стало своєрідним віддзеркаленням музичної культури України.

Так, наприкінці ХІХ – початку ХХ ст. в Ніжині, завдяки диригенту-педагогу Ф.Д.Проценку, батьку А.Ф.Проценка, майбутнього професора флейти Київської консерваторії, розвивалося домашнє музикування. Останній грав у створеному в 1902 р. в Чоловічій гімназії оркестрі під керівництвом капельмейстера П.Ковінського, випускника Варшавської консерваторії. На початку ХХ ст. в Ніжині діяла «Ніжинська філармонія» – оркестр з 12 учасників з народною назвою «оркестр Музикантських», оскільки в ньому грали брати Докшицери. Зокрема Олександр Докшицер був батьком усесвітньовідомого в майбутньому трубача Т. Докшицера. Вказані славетні музиканти не тільки полишили яскравий слід у розвитку мистецтва духової музики, але й слугували духовним підґрунтям для розвитку форм духової музики в Ніжині.

Упродовж півстоліття традиційно активною є культурно-мистецька діяльність духового оркестру коледжу – постійного учасника урочистостей, які відбуваються в місті та області. На традиційному конкурсі «Марш-парад», присвяченому Дню Перемоги, який щорічно проводиться в м.Чернігові, духовий оркестр коледжу займає призові місця. У 1972 році під керівництвом диригента О.Т.Стрєлкова оркестр був визнаний кращим серед колективів середніх навчальних закладів України. На обласному конкурсі «Марш-парад - 1991» оркестр під керівництвом диригента В.П.Гриценка та група барабанщиць (хореограф М.В.Марченко) отримали гран-прі. Одним з пам’ятних для студентів-оркестрантів став концерт з нагоди вшанування пам’яті уродженця Ніжина Тимофія Олександровича Докшицера, видатного трубача ХХ століття, лауреата міжнародних конкурсів, народного артиста Росії, професора, оркестрового диригента, музично-громадського діяча й науковця. На вшанування річниці пам’яті видатного земляка до Ніжина приїхали студенти й викладачі з Києва, Чернігова, Національної музичної академії України імені П.Чайковського й Національного університету культури і мистецтв, випускники консерваторій Одеси, Санкт-Петербурга. Після виступів викладачів О.Вишнепольського, Р.Олещенка, Р.Слабеняка, М.Гришака, О.Слуцького з Чернігівського музичного училища імені Л.Ревуцького, начальника Духового оркестру музичного центру збройних сил України флейтиста О.Шевчука, Є.Слабеняка з НМАУ ім. П.Чайковського грав духовий оркестр училища культури під керівництвом В.Гриценка, стверджуючи величність імені славетного ніжинця Тимофія Докшицера.

Склад викладачів циклової комісії протягом існування спеціалізації змінювався, але кожний із них зробив свій внесок в історію створення та розвитку духового оркестру

Л.В. Кавунник,

викладач ЦК

духових інструментів


Автор: nukim |
26 декабря 2012 |
Переглядів: 4019 |
|

 

ГОЛОВНА | АДМІНІСТРАЦІЯ | НОВИНИ | АБІТУРІЄНТУ | КОНТАКТИ


Факс: (046-31) 2-30-66 Контактний телефон: (046-31) 2-33-67
E-mail: nukim@ukr.net