ГОЛОВНЕ МЕНЮ
 
 
Народне інструментальне мистецтво (духові інструменти)
Народне інструментальне мистецтво (духові інструменти)

Оркестрове духове виконавство – це важливий засіб музично-естетичного виховання студентської молоді. Навчальні та концертно-сценічні форми його розвитку важливі як для студентів – майбутніх керівників самодіяльного духового оркестру, так і для збереження та розвитку традицій оркестрової духової музики.

Вироблення спільних дій щодо розвитку на сучасному етапі всеукраїнських, регіональних, міських та районних культурно-мистецьких заходів, конкурсів, фестивалів духової оркестрової музики сприятиме встановленню творчого діалогу, взаємодії локальних і регіональних оркестрово-виконавських традицій духової музики, збереженню її цілісності, мистецько-освітньої, культурно-виховної значимості в ряду жанрів музичної культури України. Упродовж півстоліття традиційно активною є культурно-мистецька діяльність духового оркестру коледжу як постійного учасника урочистостей, що відбуваються в місті та області. Колектив стверджує взаємодію таких важливих соціокультурних чинників як: традиції оркестрового виконавства минулого й сьогодення, системна музична освіта: початкова (музична школа, школа мистецтв) та середня спеціальна (коледж), активна культуротворча діяльність учасників колективу різних років у музичному житті Ніжина, Чернігівщини, України другої половини ХХ – початку ХХІ ст.

Народне інструментальне мистецтво (духові інструменти)

Колектив був заснований 1960 року й одразу став творчою лабораторією для студентів, де вони набувають майстерності як майбутні керівники самодіяльного духового колективу. У великій мірі цьому й донині сприяє репертуарна політика оркестру, основу якої складають різностильові та різножанрові твори вітчизняної та зарубіжної класики, обробки, попурі з мелодій українських народних пісень, твори сучасних композиторів.

Доцільно представити імена викладачів, які впродовж десятиліть очолювали циклову комісію духових інструментів та були диригентами духового оркестру коледжу. Це перші диригенти колективу 1960-1961 років Петро Миронович Гусаков та Ізраїль Наумович Шиндель. У наступні роки оркестром диригували Анатолій Федорович Михайлов (1961-1964 рр.); Володимир Онуфрійович Скорозняк (1964-1965 рр.); Юрій Степанович Платонов (1965-1968 рр.); Станіслав Анастасович Гурський (1968-1988 рр.). У 1960-1980-ті рр. диригентом був Олександр Тимофійович Стрєлков, якого на цьому посту 1984 року змінив Володимир Павлович Гриценко, з 2011– Леонід Васильович Кавунник, а з 2018 року – Едуард Францович Галинський. Кожен з них залишив яскравий творчий слід у розвитку традицій оркестрово-духового виконавств у колективі, сприяв збагаченню концертно-виконавського репертуару на кращих зразках української та зарубіжної різностильової музики.

Народне інструментальне мистецтво (духові інструменти)

На зламі ХХ-ХХІ ст. багато випускників спеціалізації «Духові інструменти» закінчили вищі навчальні заклади ІІІ-ІУ р.а. й успішно працюють солістами, оркестровими музикантами в різних творчих колективах:

- Віталій Олексійович Свирид, заслужений артист України, соліст Українського концерту;

- Володимир Федорович Федченко, заслужений артист України, соліст симфонічного оркестру Національної філармонії;

- Павло Іванович Равинський, заслужений діяч мистецтв Росії, керівник московського Мюзик-холу;

- Микола Григорович Запека, артист Харківського театру опери та балету;

- Борис Якович Гросман, заступник міського голови з гуманітарних питань райцентру Бахмач Чернігівської області;

- Леонід Іванович Смоляк, заступник начальника управління культури і туризму Чернігівської облдержадміністрації;

- Микола Миколайович Шевченко, інспектор оркестру Чернігівського музично-драматичного театру;

- Анатолій Іванович Зінченко, соліст оркестру штабу КВО;

- Володимир Михайлович Богун, заступник директора Київського муніципального духового оркестру;

- Олександр Олександрович Дубовик, директор Будинку культури райцентру Прилуки Чернігівської області;

- Анатолій Федорович Герасименко, викладач ДМШ міста Сновськ на Чернігівщині;

- Олександр Васильович Шевчун, викладач ніжинської ДМШ;

- Олександр Васильович Ткаченко, соліст Чернігівського військового оркестру;

- Микола Павлович Йовса, кларнетист, соліст симфонічного оркестру, викладач Луганського університету культури;

- Андрій Сергійович Фокін, ілюстратор духового оркестру, саксофоніст.

Склад викладачів циклової комісії протягом існування спеціалізації змінювався, але кожний із них зробив свій внесок в історію розвитку спеціальності «Народне інструментальне мистецтво (народні інструменти)».

Л.В. Кавунник, викладач ЦК духових інструментів
Автор: nukim |
27 декабря 2010 |
Переглядів: 5987 |
|

 

ГОЛОВНА | АДМІНІСТРАЦІЯ | НОВИНИ | АБІТУРІЄНТУ | КОНТАКТИ


Факс: (046-31) 2-30-66 Контактний телефон: (046-31) 2-33-67
E-mail: nukim@ukr.net