ГОЛОВНЕ МЕНЮ
 
 
Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація

Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація

З метою збереження, відновлення й розвитку народного мистецтва України в 1992 році при Ніжинському училищі культури і мистецтв імені Марії Заньковецької уперше серед навчальних закладів області була відкрита спеціальність «Декоративно-прикладне мистецтво», яка на сьогодні називається «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація».

Починаючи з першого курсу навчання, студенти отримують ґрунтовну підготовку з фахових дисциплін образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва. Навчання на спеціальності є суцільним творчим пошуком, тому що всі завдання з фахових дисциплін творчі й оригінальні. Навчання носить комплексний характер, поєднуючи творчу, організаційну, виставкову, педагогічну та виховну діяльність.

У відповідності з навчальними планами впродовж чотирьох курсів на спеціальності здійснюється підготовка студентів з таких напрямків образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва: «Рисунок», «Живопис», «Композиція», «Кольорознавство», «Пластична анатомія», «Ліплення», «Комп’ютерна графіка», «Дизайн».

Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація

«Декоративно-прикладна творчість» (художня вишивка, художнє різьблення по дереву, художній розпис по склу, народна лялька, витинанка, батик, ткацтво).

Для студентів спеціальність є творчою лабораторією, в якій вони долають шлях від невпевнених абітурієнтів до досвідчених творців. Їхні роботи – це оригінальні композиції з власним творчим забарвленням.

Головним спрямуванням зусиль педагогічного колективу є вдосконалення рівня підготовки, підвищення загальної мистецької культури майбутніх спеціалістів.

Художники-педагоги завжди в пошуку нових форм і методів роботи. Сьогодні на спеціальності плідно працюють досвідчені викладачі: член спілки Народного мистецтва України О.І.Панченко; Н.І.Краснікова; члени Національної спілки художників України: Н.А.Онанко та Є.Ю.Липовецька (голова ЦК); викладачі-випускники навчального закладу: А.М.Ващенко, Ю.О.Ващенко, Ю.О.Панченко.

Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація

Викладачі є активними учасниками міжнародних, всеукраїнських та обласних виставок, організовують персональні виставки.

Своїм особистим прикладом викладачі спрямовують студентів на пошуки своїх шляхів у мистецтві, сприяють розвитку їхніх здібностей і талантів, надають максимальну свободу у творчому самовиявленню, усвідомлені власної індивідуальності.

Спеціальність є невід’ємною частиною культурного осередку міста та області. Студенти охоче беруть участь у творчих конкурсах та виставках різного рівня. Викладачами та керівниками навчальних груп здійснюються екскурсії-виїзди до музеїв українського народного мистецтва та мистецьких центрів України.

Протягом усього періоду існування циклової комісії зібрано великий мистецько-методичний фонд робіт, які демонструються на виставках, є окрасою інтер’єру кабінетів, коридорів, фойє коледжу.

Значна частина випускників після закінчення коледжу вступає до вищих навчальних закладів ІІІ-IV рівнів акредитації, працює на викладацькій ниві, є дизайнерами-оформлювачами. Багато з них стали творчими особистостями, які ведуть активну виставкову діяльність на Україні та за її межами, є авторами цікавих мистецьких проектів.

Є.Ю.Липовецька,
голова ЦК
декоративно-прикладного
мистецтва
Автор: nukim |
27 декабря 2010 |
Переглядів: 8902 |
|

 

ГОЛОВНА | АДМІНІСТРАЦІЯ | НОВИНИ | АБІТУРІЄНТУ | КОНТАКТИ


Факс: (046-31) 2-30-66 Контактний телефон: (046-31) 2-33-67
E-mail: nukim@ukr.net