ГОЛОВНЕ МЕНЮ
 
 
Реклама вічних цінностей

   27 березня весь світ відзначає Міжнародний день театру. Цей день став справжнім святом не тільки для акторів сцени, але й для мільйонів глядачів. Перші театри з’явились в Греції, згодом в Китаї, Індії, а в X столітті з’являються зачатки Європейського театру. Слово “театр” походить від грецького theatron, і означає місце для видовищ, а також місце, призначене для показу драматичних творів мистецтва перед публікою. Майстром комедії заслужено вважався Арістофан. Драматичні твори древніх греків досі залишаються в репертуарі багатьох театрів, вони неодноразово екранізувалися.

   Театральне мистецтво України бере початок з глибокої давнини, коли воно проявлялося в народних іграх, танцях, піснях та обрядах. З 11 століття відомі театральні вистави скоморохів.

   Становлення класичної української драматургії пов’язане з іменами Івана Котляревського, який очолив театр у Полтаві, та Григорія Квітки-Основ’яненка, основоположника художньої прози в новій українській літературі.  Мальовничість та гумор, що характерні для їх творів, надовго визначили обличчя академічного театру в Україні.

   У другій половині 19 століття в Україні поширився аматорський театральний рух. В аматорських гуртках розпочинали діяльність корифеї українського театру – драматурги і режисери Михайло Старицький, Марко Кропивницький та Іван Карпенко-Карий. Заслуга швидкого розвитку театру належить також і видатній родині Тобілевичів, члени якої виступали під сценічними псевдонімами Івана Карпенка-Карого, Миколи Садовського і Панаса Саксаганського. Кожен із них не лише створив власну трупу, а й був видатним актором і режисером. Провідною зіркою українського театру того часу була Марія Заньковецька.

   В холі  Ніжинського коледжу культури і мистецтв імені Марії Заньковецької була представлена   книжкова  виставка «Реклама вічних цінностей» до Міжнародного дня театру. Були представленні книги: В.П. Корнійчук «Роздуми про театр, музику, літератури», К.Є. Гордон «Про мистецтво театру», Я.М. Гордійчук «Становлення українського музичного театру і критика», Г.М. Фількевич «Музика в драматичному театрі», В. Топорков «Про техніку актора», Ю. Хорунжий «Садовський садить сад – з Марією і без …» та інші. 

 

                                                                                                         Валентина Федько

                                                                                         бібліотекар читального залу

 

Реклама вічних цінностей

 

Реклама вічних цінностей

 

Реклама вічних цінностей

 

Автор: nukim |
21 марта 2019 |
Переглядів: 455 |
|

 

ГОЛОВНА | АДМІНІСТРАЦІЯ | НОВИНИ | АБІТУРІЄНТУ | КОНТАКТИ

АДРЕСА КОЛЕДЖУ: 16600, м. Ніжин, Чернігівської обл., вул. Овдіївська, 49,
Факс: (046-31) 2-30-66 Контактний телефон: (046-31) 2-33-67
E-mail: nukim@ukr.net