До 100-річчя від дня народження нашого земляка Ігоря Качуровського з 1 вересня в читальному залі Ніжинського коледжу культури і мистецтв імені Марії Заньковецької проходила книжкова виставка «Патріарх літературного процесу» організована бібліотекарем Валентиною Федько.
Біографія Ігоря Качуровського цілком могла б стати сюжетом приголомшливого роману чи кіносценарію. Народився він 1 вересня 1918 року в Ніжені, дитинство його минуло в легендарних Крутах, у панському домі з кількагектарним садом, що дістався у спадок його матері, дворянці за походженням. Спокійна смуга відносного добробуту протривала до 1931 року, коли над родиною нависла загроза виселення у Сибір, - й однієї ночі, потай , садами й городами, їх вивіз із села крутянин Кіндрат Нещерет. Відтоді родинна біографія Качуровських перетворюється на історію постійних утеч: спершу до Ніжина, далі на Херсонщину, а звідти – до Росії, де репресії не набули таких загрозливих масштабів, як в Україні .
З 1943 року Качуровські знаходяться у Зальцбурзі. У 1946 році з’явилася перша друкована поезія Качуровського, наступного року він дістав премію на літературному конкурсі в Зальцбурзі за оповідання «Пашпорт», а 1948-го побачила світ його поетична збірка – «Над світлим джерелом», 1956 році видає збірку поезій «В далекій гавані». Того ж 1956 року Качуровський публікує свій роман «Шлях невідомого» - кілька епізодів з життя молодого героя (майже літературного двійника автора), який у роки Другої світової війни опинився між пекельними жорнами двох демонічних диктатур, сталінської і гітлерівської. У 1966 році вийшов роман «Дім над кручею».
У Мюнхені він видав свій знаменитий віршознавчий триптих «Строфіка»(1967) – «Фоніка»(1984) - «Нарис компаративної метрики»(1985). Тут виходять і дві наступні його поетичні книжки: «Пісня про білий парус»(1971) та «Свічада вічності» (1990) та інші твори.
Оглядаючи зроблене Ігорем Качуровським, переконуєшся, що – працюючи частіше «всупереч», аніж «завдяки» - він володіє секретом підкорювати собі обставини . Бо дійсність на сторінках його книжок.
Бібліотека запрошує оновити свої знання про відомого письменника, нашого земляка.
Бібліотекар чит. залу
Федько В.