ГОЛОВНЕ МЕНЮ
 
 
«… А дійсність – тільки вірш і ліри чистий тон»

До 100-річчя від дня народження нашого земляка  Ігоря Качуровського  з        1 вересня в читальному залі Ніжинського коледжу культури і мистецтв імені Марії Заньковецької проходила книжкова  виставка «Патріарх літературного процесу» організована бібліотекарем  Валентиною Федько.

Біографія Ігоря Качуровського цілком могла б стати сюжетом приголомшливого роману чи кіносценарію. Народився він 1 вересня 1918 року в Ніжені, дитинство його минуло в легендарних Крутах, у панському домі з кількагектарним садом, що дістався у спадок  його матері, дворянці за походженням. Спокійна смуга відносного добробуту протривала до 1931 року, коли над родиною нависла загроза виселення у Сибір, - й однієї ночі, потай , садами й городами, їх вивіз із села крутянин Кіндрат Нещерет. Відтоді родинна біографія  Качуровських перетворюється на історію постійних утеч: спершу до Ніжина, далі на Херсонщину, а звідти – до Росії, де репресії не набули таких загрозливих масштабів, як в Україні .

З 1943 року Качуровські знаходяться у Зальцбурзі.  У 1946 році з’явилася перша друкована поезія  Качуровського,  наступного року він дістав премію на літературному конкурсі в Зальцбурзі за оповідання «Пашпорт», а 1948-го побачила світ його поетична збірка – «Над світлим джерелом», 1956 році видає збірку поезій «В далекій гавані». Того ж 1956 року  Качуровський  публікує свій роман «Шлях невідомого» - кілька епізодів з життя молодого героя (майже літературного двійника автора), який у роки Другої світової війни  опинився між пекельними жорнами двох демонічних диктатур, сталінської  і гітлерівської. У 1966 році  вийшов роман «Дім над кручею».

У Мюнхені він видав свій знаменитий  віршознавчий триптих «Строфіка»(1967) – «Фоніка»(1984)  - «Нарис компаративної метрики»(1985). Тут виходять і дві наступні його поетичні книжки: «Пісня про білий парус»(1971) та «Свічада вічності» (1990) та інші твори.

Оглядаючи зроблене   Ігорем Качуровським, переконуєшся, що – працюючи частіше «всупереч», аніж «завдяки» - він володіє секретом підкорювати собі обставини . Бо дійсність на сторінках його книжок.

Бібліотека запрошує оновити свої знання про відомого письменника, нашого земляка.

Бібліотекар чит. залу

Федько В. 

Автор: nukim |
9 октября 2018 |
Переглядів: 392 |
|

 

ГОЛОВНА | АДМІНІСТРАЦІЯ | НОВИНИ | АБІТУРІЄНТУ | КОНТАКТИ

АДРЕСА КОЛЕДЖУ: 16600, м. Ніжин, Чернігівської обл., вул. Овдіївська, 49,
Факс: (046-31) 2-30-66 Контактний телефон: (046-31) 2-33-67
E-mail: nukim@ukr.net