ГОЛОВНЕ МЕНЮ
 
 
Інформаційна, бібліотечна та архівна справа

Інформаційна, бібліотечна та архівна справа

Циклова комісія бібліотечних дисциплін – одна з найстаріших комісій у коледжі. Підготовка кадрів бібліотечних працівників розпочалася ще в далекому 1934 році, коли Ніжинський технікум комуністичної освіти був реорганізований у бібліотечний і розпочав підготовку бібліотекарів середньої кваліфікації та інструкторів організаційно-масової роботи. У 1934-1935 навчальному році на бібліотечний відділ Ніжинського технікуму набір складав 120 чоловік.

У народі кажуть, що педагог живе у справах своїх учнів. Почесне місце серед випускників бібліотечного відділу належить А.С.Мірошнику, який на фронтах другої світової війни здобув славу Героя Радянського Союзу.

Інформаційна, бібліотечна та архівна справа

Тисячі випускників бібліотечного відділу плідно працюють у бібліотечних закладах Чернігівщини (та і всієї України). Їх можна зустріти всюди: від невеликої сільської бібліотеки до найбільшої книгозбірні краю - Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка, колектив якої очолює наша випускниця І.М.Аліференко. Непроста робота бібліотечного працівника потребує високої освіти, відданості обраній справі, а ще й знання людської психології, доброти, людяності, чуйності. «Робота з книгою – це робота з людьми, а що може бути азартнішим, більш захоплюючим і важчим?» (В. Катаєв). Таїсія Бульба, Оксана Іванко, Олена Сірик обрали наукову діяльність. На ниві журналістики працює Олена Рачицька.

 

Інформаційна, бібліотечна та архівна справа

Авторами поетичних збірок стали Анатолій Хоменко, Мотрона Лапа, Ольга Лантух, Марія Столярова. Чимало випускників обрали педагогічну ниву, працюють у школах, шкільних бібліотеках. Анже-ла Гребельна очолює наукову бібліотеку Глухівського педагогічного університету. Здобувши повну вищу освіту, повернулися до рідного коледжу вже в якості викладачів Л.О.Ющенко (Койда), І.Г.Мороз, О.О.Туник (Василенко).

З 1986 року комісію бібліотечних дисциплін незмінно очолює В.О.Базар, яка зуміла згуртувати невеликий колектив педагогів, вдумливих, творчих, відкритих до інновацій, відданих своїй справі. На комісії працюють лише четверо викладачів, тож доводиться кожному з них бути «майстром на всі руки», поєднуючи викладацьку діяльність з виховною роботою в якості керівників навчальних груп, організаторів масових захо-дів, журналістів – членів редколегії коледжу. Наймолодшим викладачем бібліотечних та архівних дисциплін, популяризатором книги є М. В. Прядко. Організатором позааудиторної роботи, пошуковцем педагогічних та бібліотечних інновацій виявила себе Т.Е.Постовалова, яка очолює студентський клуб «Планета-інфо». Справжнім знавцем інформаційних комп’ютерних технологій, організатором масових заходів, головою редколегії сайту коледжу є Л.О.Ющенко.

Інформаційна, бібліотечна та архівна справа

Сьогодні є потреба в професійно підготовлених, ерудованих, здатних до творчості та самостійного пошуку знань фахівцях бібліотечної-інформаційної сфери, які володіють новітніми інформаційними технологіями, ресурсами Інтернет.

З 2016 - 2017 навчального року коледж готує студентів за новою спеціальністю «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа».

Можливості, які відкриває ця спеціальність перед абітурієнтами:

1.оволодіти професійними навичками в роботі з різними видами інформації (ділова, управлінська, рекламно-маркетингова);

2.навчитися створювати, аналізувати й оцінювати ділову, управлінську, спеціалізовану документацію інформаційних центрів;

3.навчитися працювати з інформаційними та бібліотечно-інформаційними системами, розробляти бази даних, створювати електронні презентації, аналізувати відкриті дані.

Після навчання випускники зможуть працювати:

  1. фахівцем у сфері бібліотечної справи;
  2. фахівцем з документно-інформаційних комунікацій;
  3. організатором діловодства (в установах, організаціях, на підприємствах різного підпорядкування та ін.);
  4. менеджером у сфері надання інформації та консультативних послуг;
  5. менеджер зі зв’язків із громадськістю (паблік рілейшнз);
  6. архіваріус, завідувач архіву, завідувач канцелярії;
  7. аналітиком інформаційних ресурсів.
Т.Е.Постовалова, викладач-методист ЦК бібліотечних дисциплін
Автор: nukim |
27 декабря 2010 |
Переглядів: 187856 |
|

 

ГОЛОВНА | АДМІНІСТРАЦІЯ | НОВИНИ | АБІТУРІЄНТУ | КОНТАКТИ


Факс: (046-31) 2-30-66 Контактний телефон: (046-31) 2-33-67
E-mail: nukim@ukr.net