ГОЛОВНЕ МЕНЮ
 
 
Клуб «Планета-інфо»

Ще у далекому 1978 році при цикловій комісії бібліотечних дисциплін було створено клуб шанувальників книги «Лоцмани книжкових морів». Його засновником була викладач Старічева Зінаїда Андріївна. Головною метою створеного клубу стало формування професійних знань, умінь, навичок студентів з підготовки та проведення масових заходів, популяризації кращих творів світової та вітчизняної літератури, естетичне, патріотичне виховання майбутніх бібліотекарів.


Клуб шанувальників книги «Лоцмани книжкових морів» мав свої емблему, девіз, клятву. Матеріали засідань студенти старанно відображали в альбомах, що стали своєрідним літописом клубу.


Викладачі зуміли з самого початку роботи клубу організувати неформальне спілкування студентів, розбудити їхню ініціативу, творчі задатки, потяг до прекрасного. Викладачі та студенти разом до сьогодні, пліч-о-пліч готують кожне засідання, глядачами якого часто є студенти інших спеціальностей. Лише у творчій співпраці народжується атмосфера справжньої педагогіки співробітництва.


Кожен із викладачів, які працювали і працюють на цикловій комісії бібліотечних дисциплін, уніс у роботу клубу щось своє, оригінальне і в чомусь неповторне.


На першому етапі роботи клубу значна увага приділялася літературному напрямку. У цей час клуб очолювала Старічева З.А., яка вміла зацікавити студентів новинками літератури, прищеплювала любов до поетичного слова.


Рачицька В.О. у другій половині 80-х років ХХ ст. започаткувала туристичний та театральний напрямки роботи клубу. Де тільки не побували студенти за цей період. На все життя залишились у пам’яті випускників поїздки до Києва, Львова, Карпат, Білорусі, Прибалтики, Волгограду, Москви, Петербургу, де вони відвідували музеї, картинні галереї, ознайомлювалися з історією міст, традиціями та культурою народів. Також Валентина Олексіївна організувала справжній літературний театр, провела цикл оригінальних театралізованих вечорів «Дороги добра» про долю декабристів та їхніх дружин.


Третій етап роботи клубу співпав з роками утвердження незалежності української держави, відродженням духовності українського народу. Тому провідними в роботі клубу у 90-ті роки стали заходи, пов’язані з формуванням національної свідомості, любові до рідного краю. У цей час клуб очолила Т.Е.Постовалова, яка разом з викладачами М.Г.Ямчинською, В.О.Базар готувала цікаві тематичні, літературно-музичні вечори «Наші обереги», «Пісні мого краю», «Без верби та калини нема України», свята рідної мови, години народознавства, українські вечорниці.


Сьогоднішній етап роботи клубу на рубежі двох тисячоліть можна було б назвати інноваційним. Зовсім інше покоління обирає професію бібліотекаря, і зовсім інші вимоги ставить до майбутніх фахівців інформаційної, бібліотечної та архівної справи сьогодення. Тож і клуб з 2017-2018 навчального року одержав нову сучасну назву – «Планета-інфо».


ХХІ століття поставило професію бібліотекаря в перший ряд найнеобхідніших та найактуальніших, адже хто володіє інформацією, той володіє світом. Саме бібліотекар є зберігачем знань, культури, традицій, історії рідного краю, навігатором у безмежному світі інформації, психологом, порадником для своїх користувачів. Адже бібліотека – один із тих закладів, де людина за цікавою книжкою може забути свої життєві негаразди, знайти розуміння, душевний комфорт, можливість спілкування.


Сьогодні є потреба в професійно підготовлених, ерудованих, здатних до творчості та самостійного пошуку знань фахівцях інформаційної, бібліотечної та архівної справи, які володіють новітніми інформаційними технологіями, ресурсами Інтернет.


А чи може бібліотекар не орієнтуватися в сучасному літературному процесі, не знати творчості митців свого краю? Гостями клубу стали відомі люди нашого краю: член Національної спілки письменників України А.Шкуліпа, поети Л.Турова, С.Рижевська, Т.Васильківська, А.Сєдих, В.Прокопович, C.Демиденко, прозаїк і кіноаматор, заслужений працівник культури С.Маринчик, лауреат премії «Коронація слова» В.Абузяров, професор Ніжинського державного університету ім. М.В.Гоголя, почесний громадянин міста Ніжина Г.Самойленко, краєзнавці В.Симоненко, О.Уривалкін, В.Мандрика та інші.
У рамках акції «Письменники за прилавком» побували в гостях у клубу такі знані автори, як М.Матіос, А.Курков, А.Кокотюха, брати Капранови. Цікавою була зустріч творчої інтелігенції міста, на якій були присутні і представники клубу з письменником Л.Горлачем.


Цікаво проходять засідання клубу, кожне з яких намагаємося зробити оригінальним: свята професійної майстерності до Всеукраїнського дня бібліотек, “Інформіни”, години народознавства, літературні та ділові ігри, презентації нових книг, літературні калейдоскопи, бібліотечні квести, огляди-дайджести. Сьогодні клуб є справжньою творчою лабораторією, де студенти набувають умінь і навичок спілкування з читачами, розширюють професійний світогляд, оволодівають новими формами та методами роботи, які вони будуть згодом упроваджувати у своїх бібліотеках: екскурсії до Інтернет-центру, віртуальні подорожі та заочні мандрівки кращими музеями, бібліотеками світу, електронні презентації, віртуальні книжкові виставки, майстер-класи, виставки творчих робіт студентів.


Викладач Л.О.Ющенко активно запроваджує автоматизовані бібліотечні технології в навчально-виховний процес, роботу клубу, готує електронні презентації до масових заходів.


Клуб «Планета-інфо» прагне розширити коло своїх шанувальників та друзів, творчо співпрацюючи з Арт-клубом, клубом «Берегиня», Театральною вітальнею. За межами коледжу нашими друзями є Ніжинська ЦМБ імені М.В. Гоголя, де плідно працює літературна вітальня «Літературні сходинки» та бібліотеки-філії міської ЦБС, бібліотека Ніжинського професійно-технічного ліцею № 35.


Плануючи роботу клубу, хочемо донести до кожного студента думку: «Життя людини визначається передусім сумлінним служінням улюбленій справі». І «немає іншої достойної і шляхетної справи, ніж та праця, котру виконує для свого суспільства компетентний і чесний бібліотекар» (М. Дьюї).
Ми не забуваємо про традиції, але завжди відкриті до нових, оригінальних ідей, форм роботи, завжди у творчому пошуку. Мабуть, у цьому і є секрет довголіття нашого клубу, досвід роботи якого доводить, що клуби за інтересами, клуби професійної спрямованості як форма позааудиторної виховної роботи мають значний інформаційно-виховний потенціал.Постовалова Т. Е.,
викладач-методист
Автор: nukim |
26 февраля 2018 |
Переглядів: 2466 |
|

 

ГОЛОВНА | АДМІНІСТРАЦІЯ | НОВИНИ | АБІТУРІЄНТУ | КОНТАКТИ


Факс: (046-31) 2-30-66 Контактний телефон: (046-31) 2-33-67
E-mail: nukim@ukr.net