ГОЛОВНЕ МЕНЮ
 
 
Клуб «БЕРЕГИНЯ»
Клуб «БЕРЕГИНЯ»

Клуб «БЕРЕГИНЯ» Народна творчість створила і створює безмежну кількість чудових перлин у музиці, піснях, танцях, іграх. Дивовижним сяйвом виблискують ці золоті зерна в народних святах, звичаях і обрядах. Тут відкривається широкий простір для творчої уяви працівників культури. Як зробити так, щоб традиції нашого народу пройшли через серце і душу майбутніх організаторів дозвілля, одночасно формуючи практичні навички?

Саме з цією метою в 1990 році при комісії клубних дисциплін нашого училища був створений студентський клуб шанувальників українських народних традицій "БЕРЕГИНЯ". Очолила його рада курінних отаманів та наглядова рада – козацька старшина.

Усім відразу прийшлися до душі гомінкі засідання клубу. Важливо те, що студенти готувалися до них з величезним бажанням. Хіба не цікаво готувати страви за бабусиними рецептами, збирати народні прислів'я, легенди, ворожіння...? Студентів вже не задовольняли костюми з костюмерної училища. Які гарні дівчата в оздоблених оксамитом керсетках з Борзнянщини і червоних сарафанах з Новгород-Сіверщини! Скільки чарівності і неповторності у бабусиних вишитих сорочках!

На вечорницях хлопці та дівчата зберігають одну цікаву традицію: бути не сторонніми споглядачами, а безпосередніми учасниками і творцями колективних дійств.

Клуб «БЕРЕГИНЯ»А як гарно співають дівчата! А які спритні хлопці у парубоцьких забавах! Форми і методи роботу клубу надзвичайно різноманітні: екскурсії до Українського державного етнографічного музею під відкритим небом, тематичні виховні години: «Костюм з бабусиної скрині», «Хата моя, біла хата», «Зимові козацькі забави», ігрові конкурси «Коли козаки плачуть», дитячі ранки, народознавчі ярмарки, виставки декоративно-прикладного мистецтва...

Завдяки творчій ініціативі викладачів комісії культурологічних дисциплін та студентів училища накопичено значний пошуково-методичний матеріал, який використовується на заняттях з народознавства, організації та методики культурно-дозвіллєвої діяльності.

Клуб "БЕРЕГИНЯ" є справжньою лабораторією комісії культурологічних дисциплін.

 

 

 

Н.І. Шаган, викладач-методист, голова наглядової ради клубу «Берегиня»
Автор: nukim |
22 ноября 2011 |
Переглядів: 4421 |
|

 

ГОЛОВНА | АДМІНІСТРАЦІЯ | НОВИНИ | АБІТУРІЄНТУ | КОНТАКТИ


Факс: (046-31) 2-30-66 Контактний телефон: (046-31) 2-33-67
E-mail: nukim@ukr.net