Народна творчість створила і створює безмежну кількість чудових перлин у музиці, піснях, танцях, іграх. Дивовижним сяйвом виблискують ці золоті зерна в народних святах, звичаях і обрядах. Тут відкривається широкий простір для творчої уяви працівників культури. Як зробити так, щоб традиції нашого народу пройшли через серце і душу майбутніх організаторів дозвілля, одночасно формуючи практичні навички?
Саме з цією метою в 1990 році при комісії клубних дисциплін нашого училища був створений студентський клуб шанувальників українських народних традицій "БЕРЕГИНЯ". Очолила його рада курінних отаманів та наглядова рада – козацька старшина.
Усім відразу прийшлися до душі гомінкі засідання клубу. Важливо те, що студенти готувалися до них з величезним бажанням. Хіба не цікаво готувати страви за бабусиними рецептами, збирати народні прислів'я, легенди, ворожіння...? Студентів вже не задовольняли костюми з костюмерної училища. Які гарні дівчата в оздоблених оксамитом керсетках з Борзнянщини і червоних сарафанах з Новгород-Сіверщини! Скільки чарівності і неповторності у бабусиних вишитих сорочках!
На вечорницях хлопці та дівчата зберігають одну цікаву традицію: бути не сторонніми споглядачами, а безпосередніми учасниками і творцями колективних дійств.

Завдяки творчій ініціативі викладачів комісії культурологічних дисциплін та студентів училища накопичено значний пошуково-методичний матеріал, який використовується на заняттях з народознавства, організації та методики культурно-дозвіллєвої діяльності.
Клуб "БЕРЕГИНЯ" є справжньою лабораторією комісії культурологічних дисциплін.