ГОЛОВНЕ МЕНЮ
 
 
Свято до Дня визволення м. Ніжина від німецько-фашистських загарбників
14 вересня 2011 року відбулося військово-спортивне свято для студентів та викладачів училища, присвячене 68-й річниці визволення міста від німецько-фашистських загарбників з виїздом до місця розстрілу членів підпільної організації міста на чолі з Яковом Батюком.

Розпочалося свято мітингом-реквієм на місці розстрілу членів підпільної організації м. Ніжина. У своєму зверненні до сучасної молоді директор училища, Відмінник освіти України, Л.Л. Єрмольченко закликала згадати тих, хто поліг у боях за рідне місто, хто кров'ю своєю скропив рідну землю, тих, хто пройшов крізь бої, лихо, холод і голод, хто вижив у цій смертельній війні, - вони повинні жити у нашій пам’яті. Вона наголосила, що саме молоде покоління має бути готовим захищати рідну землю, цінувати мир і побажала всім присутнім благополуччя в родинах і миру.

Загиблих, які не дожили до дня визволення міста вшанували хвилиною мовчання і покладанням квітів до місця розстрілу членів підпільної організації. До слова долучився голова спілки ветеранів мікрорайону по вулиці Прилуцькій, полковник у відставці П.І. Ємельянов, який згадав часи страшного лихоліття, коли земля вкрилася сірим попелом, а чорний дим стелився над квітучим полем, коли такі ж зовсім юні захисники, ще невміло тримаючи зброю в руках, вийшли боронити країну. Він згадав поіменно тих, хто віддав своє життя, щоб кожен з нас побачив мирне небо над рідним містом.

На завершення мітингу, як вдячність за спокій і мир, прозвучала пісня на військову тематику у виконанні студентів Ніжинського училища культури і мистецтв ім. Марії Заньковецької під керівництвом Л.І. Щотки.

Свято  до Дня визволення м. Ніжина від німецько-фашистських загарбників Друга частина свята, традиційно, – приготування польової каші, або кулешу. Куліш – одна з найдавніших страв, яку готували та споживали слов’янські народи. У східних слов’ян був такий звичай: під час укладання мирного договору противники варили кашу-куліш і їли. Каша стала символом союзу, без неї мирний договір не міг набути сили. Куліш – традиційна українська страва, що «виникла» у середовищі козаків.

Секрет приготування справжнього кулішу відомий лише козакам, але сьогодні куліш кожного учасника був неперевершений, бо його готували справжні таланти, додаючи у свою страву завзяття, терпіння й любові у супроводі щирої пісні і захопливого танка. Кожна спеціалізація намагалася представити свій куліш якнайкраще, тому дуже важко було визначити переможців.

Свято  до Дня визволення м. Ніжина від німецько-фашистських загарбників Свято  до Дня визволення м. Ніжина від німецько-фашистських загарбників
В рамках свята проводилися і спортивні змагання серед груп по спеціалізаціях, де конкурсанти демонстрували глядачам свою силу, спритність та кмітливість. Розпочалася справжня боротьба. Конкурсанти стрибали з м’ячем, перетягували канат, змагалися з бігу. Глядачі азартно підтримували конкурсантів, що створювало атмосферу справжнього свята. Відверто кажучи, журі було дуже важко оцінювати змагання, адже жодна з команд не хотіла поступатися, а найчастіше перемагала дружба.

Під час таких заходів, як ніколи, проявляються найкращі загальнолюдські якості: чесність, порядність, мужність і відповідальність за долю рідної землі. І на завершення свята відбувся концерт лауреату Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів, молодіжно-сценічного гурту «Народна криниця» під керівництвом О.М. Синиці.

Прекрасна традиція святкування Дня визволення м. Ніжина від німецько-фашистських загарбників, що зародилася в Ніжинському училищі культури і мистецтв ім. Марії Заньковецької, загалом сприяє військово-патріотичному вихованню молоді, спонукає молодь до фізичного самовдосконалення, формуює у неї розуміння громадянського обов'язку, готовність у будь-який час стати на захист Вітчизни.

Минуть роки, змінюватимуться по коління. Настане той час, коли зовсім не залишиться живих ветеранів війни, але зостанеться пам'ять про них, про їхні подвиги, про ту страшну війну, яка забрала життя мільйонів людей, принесла лихо і горе на нашу українську землю. І від нас усіх залежить, щоб це залишилося в пам'яті прийдешніх поколінь.Л.О. Ющенко,
голова редколегії училища
Автор: nukim |
21 сентября 2011 |
Переглядів: 1644 |
|

 

ГОЛОВНА | АДМІНІСТРАЦІЯ | НОВИНИ | АБІТУРІЄНТУ | КОНТАКТИ

АДРЕСА КОЛЕДЖУ: 16600, м. Ніжин, Чернігівської обл., вул. Овдіївська, 49,
Факс: (046-31) 2-30-66 Контактний телефон: (046-31) 2-33-67
E-mail: nukim@ukr.net