ГОЛОВНЕ МЕНЮ
 
 
Народного співу та музично-теоретичних дисциплін

Народного співу та музично-теоретичних дисциплін

 Народний хор коледжу.

Художній керівник і диригент – заслужений працівник культури Надія Кирилюк

 

     Народний пісенний спів і його кращі традиції давним-давно живуть в Україні і є її візиткою на всіх континентах. Саме в народній пісні по-справжньому розкривається українська душа. Тож використати таке духовне надбання і поставити його на педагогічне підґрунтя стало справою професійної честі фундаторам спеціалізації «Народне пісенне мистецтво» (народний спів): кавалер ордену Княгині Ольги III ступеня, фольклорист, викладач-методист, хормейстер, засновниця фольклорно-сценічного гурту «Народна криниця» Ольга Миколаївна Синиця та заслужений працівник культури України, композитор і аранжувальник, гармоніст-акомпаніатор, викладач-методист, керівник інструментальної групи супроводу ансамблю «Народна криниця» Іван Іванович Синиця. Творчість Івана Синиці налічує більше ніж 500 обробок народних пісень, 100 авторських пісень, 200 літургійних хорових творів, 50 авторських творів для оркестру народних інструментів тощо. Під його авторством вийшли збірки: «Україно, тьохни, солов’їно!», «Співає "Народна криниця"», «Літургійні та церковні піснеспіви».

Народного співу та музично-теоретичних дисциплін 

Студентський народний хор та оркестрова група

Керівник оркестрової групи Савельєв Володимир.

 

     Сучасна музична культура не повинна перетворитися лише на об’єкт спостереження та споживання для майбутнього покоління, а повинна викликати в молоді бажання до творчості та збагачення етнонаціонального мистецтва. Над вирішенням цього завдання працюють викладачі комісії народного співу та музично-теоретичних дисциплін:

 

 

 

 

 

        Надія Іванівна Кирилюк, голова циклової комісії, художній керівник і диригент Народного хору коледжу, викладач вищої категорії, заслужений працівник культури України, нагороджена грамотами Міністерства культури і мистецтв України, обласного управління культури. Працює з 1981 року. Своєю натхненною працею сприяє підвищенню виконавського рівня студентського народного хору, із задоволенням передає свій творчий досвід та знання для мистецької молоді коледжу.

Народного співу та музично-теоретичних дисциплін

 

 

       Алла Віталіївна Копитова, викладач вищої категорії, методист, автор та укладач програм з дисциплін: «Теорія музики» та «Сольфеджіо», автор методичних рекомендацій по самостійному опрацюванню тем з дисципліни «Теорія музики» для вищих навчальних закладів культури і мистецтв І-ІІ рівнів акредитації. Автор ряду статей з навчальної та навчально-виховної роботи, автор творчих проєктів, має досягнення в підготовці студентів на рівні Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів.

 

 

 

 

      Валентина Миколаївна Панас, заввідділенням практичної підготовки студентів, викладач ІІ категорії, викладач вокально-хорових дисциплін комісії, солістка гурту «Троїсті музики», лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів і фестивалів.

Народного співу та музично-теоретичних дисциплін

 

 

      Синиця Руслан Іванович, викладач вищої категорії, викладач вокально-хорових дисциплін комісії, дипломант всеукраїнських та міжнародних конкурсів і фестивалів. Автор навчальної програми з дисципліни «Постановка голосу» (народний вокал), опорних конспектів з дисципліни «Диригування та читання хорових партитур». Працює з 2000 року. 

Народного співу та музично-теоретичних дисциплін

 

 

     Сурмачевська Світлана Василівна, викладач вокально-хорових дисциплін комісії. Викладає навчальні дисципліни: «Хорове диригування та читання хорових партитур», «Постановка голосу». Учасник обласних та всеукраїнських науково-практичних конференцій.

Народного співу та музично-теоретичних дисциплін

 

 

     Ковальчук Марія Сергіївна, секретар циклової комісії, хормейстер студентського народного хору коледжу, викладач хорових дисциплін комісії.

 

У коледжі функціонують колективи, творчість яких органічно пов’язана з навчанням студентів, у тому числі й студентський народний хор спеціалізації. У репертуарі виконавців – українські народні пісні у різних іпостасях: веснянки, колядки, щедрівки, купальські, козацькі, жартівливі і танцювальні, ліричні і драматичні та багато інших! Народний хор коледжу – учасник мистецьких заходів, лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів і фестивалів. Колектив під орудою нового художнього керівника готує оригінальну концертну програму з елементами хореографії. 

Народного співу та музично-теоретичних дисциплін

 

 

Діяльність ЦК Народного співу та музично-теоретичних дисциплін здійснюється у двох напрямках:

  • навчальна діяльність спрямована на вивчення студентами дисциплін фахового спрямування: хоровий клас та практика роботи з хором, диригування та читання партитур, хорознавство та методика роботи з хором, хорове аранжування та розшифровка «Народних Пісень» (посібник І.Синиці, О.Синиці), основний музичний інструмент та постановка голосу;
  • творча концертна діяльність передбачає репрезентацію найкращих зразків етнонаціональної та регіональної пісенної спадщини на концертній естраді (фестивалі, конкурси, концерти, тощо).

Співучий Сіверський субетнос володіє невичерпним багатством народних пісень, розвиненим багатоголоссям, яскравим діалектом, особливою регіональною манерою виконання, унікальністю обрядових дійств. Головною метою роботи ЦК є збереження національної пісенної спадщини, вивчення і популяризація музичних фольклорних традицій.

 

Виступи та творчі проекти колективу можна відвідати за посиланнями:

 

 

 

 

 

 

Автор: nukim |
23 августа 2011 |
Переглядів: 4968 |
|

 

ГОЛОВНА | АДМІНІСТРАЦІЯ | НОВИНИ | АБІТУРІЄНТУ | КОНТАКТИ


Факс: (046-31) 2-30-66 Контактний телефон: (046-31) 2-33-67
E-mail: nukim@ukr.net