ГОЛОВНЕ МЕНЮ
 
 
Циклова комісія музично-теоретичних дисциплін
Циклова комісія музично-теоретичних дисциплін

У післявоєнний рік в начальному закладі було засновано музичний гурток, в якому почали збиратися однодумці. Цим гуртком керував М.Ф.Луценко, а потім і Л. І. Корощенко.
Офіційно ж циклова комісія музично-теоретичних дисциплін була створена в навчальному закладі у 1974 році з ініціативи авторитетного і висококваліфікованого педагога Л.І. Корощенко при підтримці викладача теорії музики і сольфеджіо, відмінника освіти України В.О.Баранової.
Збагатили роботу циклової комісії досвідчені й винахідливі педагоги, такі, як В.Т.Чуба, В.Т.Хом'яков, Г.Я.Кульбако та В.В.Кокодій.
Згодом циклова комісія стала однією з провідних у навчальному закладі, оскільки вона поєднала в собі вивчення надто важливих в опануванні музичним мистецтвом дисциплін, а саме: «Теорія музики», «Сольфеджіо», «Музична література», «Народна музична творчість», «Гармонія», «Аналіз музичних творів», «Музична грамота» і цілого ряду допоміжних дисциплін, без яких просто неможливо підготувати висококваліфікованих спеціалістів.
Основна мета циклової комісії — поглиблювати знання студентів з основ нотної грамоти, навчати особливостям засобів музичної виразності та вмінню застосовувати набуті знання на практиці. У цьому студентам широко і різнобічно допомагає створений в коледжі кабінет народної музичної творчості та клуб «Любителям музики», де завжди можна знайти і обговорити необхідний для навчання матеріал.
Викладачі комісії Алла Віталіївна Копитова, Олена Іванівна Булгакова, Валерій Павлович Черняк, Людмила Андріївна Макарова постійно в творчих пошуках. Нові методичні розробки, опорні конспекти, накопичення ілюстративного матеріалу, фонотека, новинки музичної літератури — ось далеко не повний перелік тих питань, які є постійним предметом вивчення викладачів циклової комісії. Щороку, під час декади музично-теоретичних дисциплін, проводиться олімпіада «Творчі злети молодих», а в стінній газеті «Музичний камертон» висвітлюються основні події. Щотижня випускається музичний календар із написанням рефератів про творчість вітчизняних і зарубіжних композиторів.
У рамках клубу «Любителям музики» традиційними стали відкриті виховні години серед студентів різних спеціалізацій коледжу, що дає можливість не лише розширювати тематичні обрії знань, а й різноманітно закріплювати їх на практиці, і що найбільш важливо — заохочувати студентів до творчих пошуків, робити їх ініціативними і відповідальними.

А.В.Копитова,
голова ЦК
музично-теоретичних
дисциплін
Автор: nukim |
23 августа 2011 |
Переглядів: 3522 |
|

 

ГОЛОВНА | АДМІНІСТРАЦІЯ | НОВИНИ | АБІТУРІЄНТУ | КОНТАКТИ

АДРЕСА КОЛЕДЖУ: 16600, м. Ніжин, Чернігівської обл., вул. Овдіївська, 49,
Факс: (046-31) 2-30-66 Контактний телефон: (046-31) 2-33-67
E-mail: nukim@ukr.net