ГОЛОВНЕ МЕНЮ
 
 
Циклова комісія фортепіано

18 вересня 1973 року в навчальному закладі за наказом № 130 була створена циклова комісія фортепіано. До цього часу викладачі фортепіано і концертмейстери входили до складу музично-теоретичної циклової комісії, яку очолювала Лідія Іванівна Корощенко. За ним естафету керівництва з рук у руки передавали досвідчені педагоги С.О.Воронкевич, Н.О.Марковкіна, Л.М.Соколова, Л.М.Коханенко, І.В.Разон.

Викладацький склад комісії з роками змінювався, але впродовж чималого часу згуртоване й випробуване привабливо-незмінним залишається ядро спеціалізації, яке складають ветерани навчального закладу: Л.Л.Єрмольченко, Г.В.Одарич, Е.В.Бувайлик, Н.І.Кирилюк. Не одне покоління працівників у галузі культури і мистецтва виховали викладачі Л.О.Білим, Л.М.Рудич, Л.В.Малиновська, В.В.Висоцька, Н.С.Останіна.

Фортепіано є невід'ємною частиною музично-естетичного виховання молоді. Найважливішим принципом навчання викладачі фортепіано вважають уміння об'єднувати специфіку спеціальності з традиційними для дисципліни видами роботи. Мета індивідуальних занять із фортепіано — підготовка спеціаліста, здатного самостійно працювати у сфері музично-естетичного виховання учасників творчих самодіяльних колективів.

Індивідуальна форма занять при навчанні гри на фортепіано створює педагогу необхідні умови для всебічного вивчення і об'єктивної оцінки індивідуальних можливостей кожного студента і має на меті диференційовані методи роботи з урахуванням різного рівня музичної підготовки.

Від викладача фортепіано вимагається індивідуалізація методів роботи з кожним студентом, ретельно продумана система організації навчального процесу, розуміння допустимих і необхідних відхилень від програмних вимог, вибору доцільних прийомів та методів. Разом із цим, принцип індивідуального підходу до кожного студента засновується на тому загальному, що визначає значення курсу фортепіано для всіх студентів спеціальності «Менеджмент соціокультурної діяльності».

Поліпшенню навчально-виховної роботи сприяють тематичні концерти, різні музичні концертні заходи, пов'язані з видатними датами в галузі культури і мистецтва. Музично-просвітницьку роботу серед студентів проводить гурток «Любителів фортепіанного мистецтва». Належної уваги заслуговує концертмейстерська робота в навчально-виховному процесі коледжу. Без участі концертмейстера неможливе проведення занять з «Хорового оркестрового диригування», «Постановки голосу», «Спеціального інструмента (народні і духові)», «Класичного танцю» і циклу дисциплін спеціалізації «Народна хореографія».

Традиційно викладачі фортепіано поєднують викладацьку роботу з концертмейстерською. Концертмейстери Г.В.Єрмак, Л.В.Савченко, Н.І.Остапенко, О.П.Синиця, С.А.Сливко неодноразово брали участь у всеукраїнських конкурсах вокальної, диригентської та інструментально-виконавської майстерності і отримували подяки журі за високий концертмейстерський професіоналізм під час виступів.

Високою професійністю позначена праця таких викладачів, як Л.О.Рєпакова (Удовиченко), О.В.Лінник, Т.В.Щур (Уткіна), З.Р.Заворіна, Л.Б.Гайдарова (Завгородня), О.В.Вороненко, М.М.Бісага (Жирнова).

Крім того, необхідно відзначити винахідливість таких досвідчених концертмейстерів, як Л.В.Міклушов, О.П.Каленюк, О.М.Павленко — спеціалізація «Духові інструменти», В.Д.Шуман, М.М.Коваленко — спеціалізація «Народне пісенне мистецтво».

Як бачимо, в одній гармонії знаходяться всі спеціалізації коледжу — як звуки чорно-білих клавішів на фортепіано.
І.В. Разон,
голова ЦК фортепіано
Автор: nukim |
23 августа 2011 |
Переглядів: 4845 |
|

 

ГОЛОВНА | АДМІНІСТРАЦІЯ | НОВИНИ | АБІТУРІЄНТУ | КОНТАКТИ


Факс: (046-31) 2-30-66 Контактний телефон: (046-31) 2-33-67
E-mail: nukim@ukr.net