ГОЛОВНЕ МЕНЮ
 
 
Народний ансамбль танцю «НІЖИН»
Народний ансамбль танцю «НІЖИН»

Народний ансамбль танцю «Ніжин» - творчий колектив заснований у 1986 році. З 2004 року колективом керує Людмила Барадуліна і Марія Ляпіна, які створюють атмосферу справжнього художнього пошуку, любові до хореографічного мистецтва й наполегливості в досягненні високого професійного рівня.

Мета ансамблю – відродження, збереження, розвиток традицій народно-сценічної хореографії і фольклору України. Ансамбль добре відомий в Україні. Він учасник і переможець престижних фестивалів і конкурсів. В останні роки ансамбль досяг особливого розквіту.

У 1994 році він був запрошений презентувати мистецтво України в Німеччині, де кожен виступ колективу перетворювався в справжнє свято української культури.

У 1995 році колектив став лауреатом Міжнародного фольклорного фестивалю "Спадщина - 95". Примножуються досягнення колективу. В 1997 році йому присвоєне звання "Народний". 1999 рік – колектив став лауреатом IV Міжнародного фольклорного фестивалю в Польщі, дипломантом, володарем заохочувального призу V Міжнародного фестивалю-конкурсу "Веселкова Терпсихора" 2005 року в номінації Народний ансамбль танцю «НІЖИН» хореографічні колективи спеціалізованих навчальних закладів, учасник І Всеукраїнського фестивалю-конкурсу імені П. Вірського. В цьому ж році ансамбль брав участь у Міжнародному фольклорному фестивалі в м. Виру, Естонія.

Високий рівень підготовки виконавців ансамблю дозволяє включити в його репертуар значні хореографічні шедеври в традиціях класики української хореографії Павла Вірського. Назва колективу символічна. Ансамбль прагне своїм мистецтвом примножити славу тисячолітнього міста Ніжина і підняти на ще вищий рівень визнання.

З вересня 2011 року і донині керівниками ансамблю є Марія Ляпіна та Нікіта Євтушенко. За останні вісім років Народний ансамбль танцю «Ніжин» не збавляючи обертів продовжує активне творче життя як в рамках міста, так і далеко за його межами, милуючи око глядачів на різноманітних конкурсах, фестивалях, святах та інших масових дійствах.

Уже три рази поспіль ансамбль танцю «Ніжин» стає дипломантом Всеукраїнського фестивалю-конкурсу хореографічного мистецтва «Квітневі викрутаси»:

  • - 2012 р. – нагороджений дипломом лауреата І ступеня;
  • - 2013 р. – на ІІ всеукраїнському фестивалі-конкурсі хореографічного мистецтва «Квітневі викрутаси» ансамбль зайняв призові місця в різних номінаціях;
  • - 2014 р. – був нагороджений Срібним дипломом у номінації «Народна хореографія».
  • Ще одним значним досягненням є участь колективу в гала-концерті у ІІ Всеукраїнському фестивалі-конкурсі народної хореографії імені Героя України Мирослава Вантуха, м. Львів, 2013 р.
  • У 2014 році – нагороджений дипломом за участь у ІІ та ІІІ заключному турі конкурсу ІV Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної хореографії ім.. Павла Вірського.
  • У 2014 році Народний ансамбль танцю «Ніжин» був єдиним представником України на церемонії зустрічі Олімпійського вогню Зимової олімпіади «Сочі
  • 2014» в м. Брянськ, де разом з колективами Росії та Білорусії розгорнув вишитий рушник загальною довжиною понад 130 метрів.

Щороку ансамбль є незамінним учасником творчих звітів коледжу та міста, а також на відкритті кожного щорічного ніжинського Покровського ярмарку. Своїм творчим успіхом Народний ансамбль танцю «Ніжин» завдячує не лише своїм керівникам, але і всім викладачам хореографічних дисциплін рідного коледжу, які не шкодуючи своїх сил і часу, піднімають на новий, ще вищий професійний рівень понад 60 студентів, які є учасниками нашого колективу.

М.М.Ляпіна, викладач-методист
Автор: nukim |
23 августа 2011 |
Переглядів: 5288 |
|

 

ГОЛОВНА | АДМІНІСТРАЦІЯ | НОВИНИ | АБІТУРІЄНТУ | КОНТАКТИ


Факс: (046-31) 2-30-66 Контактний телефон: (046-31) 2-33-67
E-mail: nukim@ukr.net