ГОЛОВНЕ МЕНЮ
 
 
«Кетягом червоної калини вам за працю вклоняється земля»

«Кетягом червоної калини вам за працю вклоняється земля»Під цією назвою пройшло 30 вересня 2014 року засідання клубу «Лоцмани книжкових морів», присвячене Всеукраїнському дню бібліотек.

А підготували це свято студенти 1 бібліотечного курсу разом з викладачами Т.Е. Постоваловою та Л.О. Ющенко. Цей захід – вступний внесок першокурсни-ків, які саме в цей день стали повноправними членами клубу шанувальників кни-ги.

Не одне покоління бібліотечних працівників підготував КВНЗ «Ніжинське училище культури і мистецтв імені Марії Заньковецької» Чернігівської обласної ради. Підготовка фахівців бібліотечної справи у нашому училищі бере свій по-чаток з 1933 року, коли Ніжинський технікум комуністичної освіти був реорга-нізований у Ніжинський бібліотечний технікум. Ми свято бережемо пам'ять про випускника бібліотечного відділу – Героя Великої Вітчизняної війни Андрія Мірошника.

Примножують наукові здобутки в бібліотечно-інформаційній сфері кандидат педагогічних наук Таїсія Бульба, Оксана Іванко та Лідія Колосай (Мірошнічен-ко), директор Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки імені В. Г. Короленка – Інна Алефіренко. На ниві журналістики працює наша випускни-ця Олена Рачицька, а на поетичній ниві – Марія Столярова, Мотрона Лапа, Оль-га Лантух.

Впевнено крокують по життю наші випускники, які пов’язали свою діяльність із рідним училищем. Це викладачі Ющенко Людмила Олександрівна, Тунік Олена Олександрівна, завідуюча відділами Мороз Інна Григорівна, завідуюча бібліотекою училища Довбенко Людмила Миколаївна, наші бібліотекарі – Даніч Людмила Олексіївна і Смиченко Людмила Степанівна. Своїми спогадами про студентські роки в училищі поділилися І.Г. Мороз та Л.М.Довбенко.

На перехресті доль поєднались дві давні професії – викладач і бібліотекар. Це покликання взяли на себе викладачі комісії бібліотечних дисциплін: Валенти-на Олександрівна Базар (голова комісії), Людмила Олександрівна Ющенко, Ва-лентина Олексіївна Ігнатенко, Тетяна Еміліївна Постовалова. Букетами осінніх квітів вітали студенти своїх наставників.

У прекрасну пору року приходить до нас бібліотечне свято. Це час, коли ше-лестить падолистом осінь і снує в лузі мереживо бабиного літа, а червоні жор-жини та чорнобривці пломеніють над землею, немов дарують весь свій жар лю-бові нашим бібліотекарям.

Ця осіння пора настроює на ліричний лад. Замріяною тишею зустрів зал до-бірку віршів про книгу, бібліотеку та її мудрого господаря – бібліотекаря. А яке ж свято без посмішки? Підготували першокурсники гумористичну сце-нку, яка представила різні типи користувачів бібліотеки: читача ідеального, по-середнього, недосвідченого і забудькуватого.

Бібліотекар – професія, без якої не відбудеться жодний спеціаліст, професія, яка несе просвітницьке слово, мудрість віків, робить націю освіченою і свідо-мою. Низький уклін вам, бібліотечні працівники, за відданість справі, за любов і самопожертву, за щирість і людяність, за вміння бути потрібними людям, суспі-льству, Україні!

Т.Е. Постовалова,
викладач-методист

Автор: nukim |
3 октября 2014 |
Переглядів: 1018 |
|

 

ГОЛОВНА | АДМІНІСТРАЦІЯ | НОВИНИ | АБІТУРІЄНТУ | КОНТАКТИ

АДРЕСА КОЛЕДЖУ: 16600, м. Ніжин, Чернігівської обл., вул. Овдіївська, 49,
Факс: (046-31) 2-30-66 Контактний телефон: (046-31) 2-33-67
E-mail: nukim@ukr.net