ГОЛОВНЕ МЕНЮ
 
 
Хореографія

Хореографія

Хореографічна спеціалізація в навчальному закладі відкрита в 1972 році. Перші викладачі, випускники Дніпропетровського театрального училища, подружжя Скрипників: Віктор Васильович та Любов Василівна, проявили немало винахідливості й артистизму, щоб поставити новий потяг навчального закладу на надійну педагогічну колію.

З роками змінювався склад викладачів, навчальні плани, обсяг навчального матеріалу, підсумкова кваліфікація випускників, а тому зростали і вдосконалювалися професійні вимоги до студентів і передусім – до якості відбору абітурієнтів.

У процесі навчання студенти отримують практично-теоретичні знання й навички відповідно до вимог програми кожної з дисциплін хореографічного циклу. На базових дисциплінах – таких як класичний, народно-сценічний, український, сучасний та бальний танці - студенти одержують знання з методики виконання вправ, побудови уроку, його ведення.

Ось уже багато років поспіль при ЦК хореографічних дисциплін діє Народний ансамбль танцю «Ніжин», про який давно вже знають і захоплюються далеко за межами України.

Минали роки, змінювалися керівники, вдосконалювався творчий почерк ансамблю, чи не щосезону, по мірі заміни випускників недавніми абітурієнтами, мінявся особливий склад гурту, та залишалася незмінною творча атмосфера танцювального колективу, той ентузіазм і любов, з якими виходили хлопці й дівчата на сцену.

Варто окреслити періоди кожного з керівників ансамблю: Віктор Васильович Скрипник (1972-1977), Микола Володимирович Козирєв (1978-1979), Микола Володимирович Марченко (1979-1984), Валерій Михайлович Кирилюк (1985-2004). З цієї часової межі керівництво ансамблем взяв на себе творчий дует у складі Людмили Омелянівни Барадуліної і Марії Михайлівни Ляпіної.

До речі, свою нинішню назву «Ніжин» ансамбль набув у 1993 році, коли йому було присвоєно почесне звання «Народний». Успішні виступи танцювального колективу на найпрестижніших сценах України були гідно оцінені державою, і його керівникові Валерію Михайловичу Кирилюку було присвоєно звання «Заслужений артист України».

Нинішній Народний ансамбль танцю «Ніжин», кількісний склад колективу якого становить понад 60 студентів хореографічної спеціалізації, на відміну від попередників акцент робить на пластиці рухів, на точності і синхронності виконання кожного елементу класичного, сучасного чи народного танцю. Керівники ансамблю Марія Михайлівна Ляпіна і Людмила Омелянівна Барадуліна, завдяки своїй активності, створюють таку атмосферу творчого пошуку, у якій не розкритися молодим особистостям було б просто не цікаво.

Високий професійний рівень індивідуальної підготовки виконавців ансамблю дозволяє вводити до репертуару різноманітні за формою хореографічні композиції, такі як: «Козацька слава», «Материнська доля», «Калинова Мавка», «Степова криниця» та ін. Особливої забарвленості репертуару додають хореографічні твори місцевої тематики: «Полька-бараболька», «Ніжинські триндички», «Поліський тропак», «Манірна кадриль» тощо.

Прикрашають репертуар і хореографічні композиції, створені на сучасній та класичній основі: «Дніпровський вальс», «Інтро», «Романс», «Пісня без слів», «Концертний вальс», «Пробач», «Крутіться досхочу» та ін.

Народний ансамбль «Ніжин» є незмінним і незамінним учасником найпрестижніших святкових заходів міста й області. Упродовж своєї історії він ставав переможцем різноманітних фестивалів і конкурсів, як-от у Німеччині (1994 p.), Польщі (1999 p.).

Особливого розквіту ансамбль досягнув в останні роки, а саме:
— 2003 рік — диплом переможця І—ІІ турів І Всеукраїнського фестивалю-конкурсу імені Павла Вірського;
— 2005 — диплом та заохочувальний приз V Міжнародного фестивалю-конкурсу в м. Києві «Весела Терпсихора» (серед спеціалізованих навчальних закладів);
— 2005 — диплом Міжнародного фольклорного фестивалю в м. Виру (Естонія). Подяка Посольства України в Республіці Естонія;
— 2006 — лауреат фестивалю «Слов'янський вінок» в рамках XVI свята слов'янської культури у м. Силламяе (Естонія).
— 2006 — диплом учасника V Міжнародного фестивалю дитячої та юнацької творчості «Квіти України, 2006», Таллінн (Естонія).
— 2006 — диплом за презентацію української культури на XVI фестивалі «Музичні діалоги над Бугом» (Польща).
— 2006 — диплом Міжнародного фольклорного фестивалю «Подляські сподкання» (Польща, Бранск).
— 2007 — диплом переможців І—IІІ турів II Республіканського фестивалю-конкурсу народної хореографії імені Павла Вірського (серед спеціалізованих навчальних закладів). Участь у гала-концерті в Національній опері України.

З вересня 2011 року ансамблем «Ніжин» керують М.М.Ляпіна, Н.В.Євтушенко.

У навчальному закладі близько сорока років працює творчий колектив барабанщиць під керівництвом викладача-методиста М.В.Марченка. Дівочому складу барабанщиць радіє кожен учасник свята в Ніжині, Прилуках, Борзні, Чернігові, Києві та інших мальовничих містах України. Ансамбль барабанщиць - незмінний учасник Міжнародного фольклорного фестивалю національних культур «Поліське коло», Ніжинського Покровського ярмарку, обласного свята духовної музики, фольклору та хореографії «Барви Придесення», Міжнародному молодіжному фестивалі «Дружба» (с. Сеньківка), маршах-парадах у м. Ніжині та м. Чернігові.

1 вересня 2017 року минуло сорок п’ять років від дня першого набору студентів-хореографів до навчального закладу.

Змінився якісний склад і студентів і викладачів. Нові вимоги держави спонукають викладацький склад удосконалювати свою методику: молодим навчатися – досвідченим передавати свої здобутки в надійні руки, аби примножити їх на благо виховання майбутніх універсальних фахівців.

Крім досвідчених викладачів-методистів Л.О.Барадуліної, М.М.Ляпіної, М.В.Марченка, викладача вищої категорії Т.М.Проніної працюють викладачі-випускники нашого навчального закладу: магістр народної хореографії О.М.Мойсюк, магістр педагогічної освіти В.М.Вишнева та Н.В.Євтушенко.

Щорічно наші випускники вступають до вищих навчальних закладів України та підтверджують достатній рівень підготовки в рідному коледжі, свідченням чого є слова подяки за абітурієнтів з Києва, Рівного, Полтави, Львова.

Після закінчення навчального закладу випускники знаходять себе в педагогічній, творчій, артистичній діяльності в Україні, Польщі, Китаї, Турції, Лівані, Кореї, Франції, США і ін.

Поіменно перерахувати просто неможливо, але серед них є і заслужені працівники культури, і кандидати педагогічних наук, магістри, відмінники освіти, керівники зразкових і народних хореографічних колективів, викладачі мистецьких шкіл.

З вересня 2017 року на базі коледжу поновило свою роботу обласне методичне об’єднання працівників культури та викладачів образотворчого мистецтва і хореографії освітніх закладів культури і мистецтв. Керівником секції хореографії призначено викладача-методиста, голову ЦК хореографічних дисциплін, члена правління обласного осередку Національної хореографічної спілки України Л.О. Барадуліну.

Автор: nukim |
2 января 2011 |
Переглядів: 8596 |
|

 

ГОЛОВНА | АДМІНІСТРАЦІЯ | НОВИНИ | АБІТУРІЄНТУ | КОНТАКТИ

АДРЕСА КОЛЕДЖУ: 16600, м. Ніжин, Чернігівської обл., вул. Овдіївська, 49,
Факс: (046-31) 2-30-66 Контактний телефон: (046-31) 2-33-67
E-mail: nukim@ukr.net