ГОЛОВНЕ МЕНЮ
 
 
Чарівний світ писанки

Чарівний світ писанки 02 квітня 2013 року відбувся майстер-клас з писанкарства в Ніжинському училищі культури і мистецтв імені Марії Заньковецької під керівництвом члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України Зої Сташук. Колекції писанок майстрині знаходяться в Державних музеях м. Києва, Харкова, Донецька, Сум та численних приватних колекціях України, Франції, Німеччини, Японії, Аргентини, США, Швейцарії. Свою творчу працю вона поєднує з активною просвітницькою діяльністю.

Писанки – це чарівні витвори людських рук і душі українського народу. З давніх часів різні народи вважали яйце символом життя. Наші предки вірили, що писанки приносять добро, щастя, здоров’я, достаток, оберігають від усього злого.

Чарівний світ писанки На майстер-клас прийшли студенти різних спеціалізацій: «Декоративно-прикладне мистецтво», «Бібліотечна справа», «Народна хореографія», «Народне інструментальне мистецтво» (духові інструменти), «Народне інструментальне мистецтво» (народні інструменти). Їх поєднало мистецтво писанки.

Спочатку Зоя Вікторівна ознайомила студентів з історією виникнення писанки, її символікою та зі своїми роботами. Майстриня поділилася з присутніми своїм величезним досвідом, знаннями написання писанок.

На занятті панувала таємнича тиша: кожен ніби торкався до чогось святого, боявся ворухнутися, уважно стежив за кожним рухом свого писачка. Усі зосереджені, в очах неприховані вогники радості. Зоя Вікторівна не минала нагоди похвалити писанку кожного автора, бо роботи були дійсно прекрасними. Студенти запам’ятали той останній найчарівніший момент, коли знімаєш з писанки віск і бачиш цілу картину написану власноруч. І ось уже писанка випромінює світло й красу.

Усім студентам настільки сподобався майстер-клас, що більшість присутніх вирішили на цьому не зупинятися, а продовжувати розписувати вдома писанки до Великодня.

Чарівний світ писанки Чарівний світ писанки Чарівний світ писанки Чарівний світ писанки

Чарівний світ писанки Чарівний світ писанки Чарівний світ писанки

Н.О. Ямчинська,
викладач дитячої школи мистецтв
при Ніжинському училищі культури і мистецтв
імені Марії Заньковецької

Автор: nukim |
3 апреля 2013 |
Переглядів: 1138 |
|

 

ГОЛОВНА | АДМІНІСТРАЦІЯ | НОВИНИ | АБІТУРІЄНТУ | КОНТАКТИ

АДРЕСА КОЛЕДЖУ: 16600, м. Ніжин, Чернігівської обл., вул. Овдіївська, 49,
Факс: (046-31) 2-30-66 Контактний телефон: (046-31) 2-33-67
E-mail: nukim@ukr.net