ГОЛОВНЕ МЕНЮ
 
 
Народне інструментальне мистецтво (народні інструменти)

Найбільші, найсвітліші почуття, які неможливо висловити словами, передають народні інструменти. Це справді жива музика, яка лине із глибини душі, захоплюючи в полон кожне серце, яке відкрите для прекрасного…
Спеціалізація «Народні інструменти» була відкрита в культурно-освітньому училищі в 1960 році.
У різні роки циклову комісію очолювали Є.М.Кухаренко, Ю.О.Бауськов, М.І.Фатюк, С.І.Баранов, В.С.Бічева, В.Д.Шевченко.
Через деякий час комісія розділилася на дві секції – «Баян (акордеон)» та «Струнні інструменти».
Нині циклову комісію баяна (акордеона) очолює викладач вищої категорії В.І.Саєнко, а циклову комісію струнних інструментів – викладач-методист М.І.Базар.
На спеціалізації «Народні інструменти» функціонують ансамбль бандуристів, інструментальний ансамбль «Ліра», ансамбль народних інструментів «Дармограй».
Окрасою і гордістю коледжу є оркестр народних інструментів. У свій час його керівниками та диригентами були викладачі М.І.Фатюк, І.Ю.Царфін, М.П.Середа, І.І.Синиця, М.І.Базар, В.С.Гражданкін, В.С.Бічева. На сьогодні з колективом працюють два керівники: художній керівник та диригент – народний артист України М.О.Шумський та диригент оркестру – викладач-методист С.В.Павленко. В репертуарі оркестру відомі твори українських та зарубіжних композиторів. Колектив – постійний учасник концертів, які входять у програму відкриття всеукраїнських юніорських конкурсів вокальної, диригентської та інструментально-виконавської майстерності, та музфестів, які проходять у м.Ніжині, за що неодноразово нагороджувався грамотами, подяками, дипломами від організаторів та журі. Концерти колективу завжди мають величезний успіх.
Студенти спеціалізації досягли вагомих результатів у фаховій майстерності. Вони є постійними учасниками та переможцями конкурсів виконавської майстерності «Кращий за професією», який проводиться в коледжі, а найталановитіші з них стали лауреатами всеукраїнських юніорських конкурсів вокальної, диригентської та інструментально-виконавської майстерності, а саме: Євген Жарінов, Василь Мельников, Владислав Шудра (викладач М.І.Базар); Микола Кубрак, Людмила Салій (викладач В.В.Калініченко); Анна Лузан, Юлія Колода, Лідія Тарасенко, Аліна Ходот, Володимир Миколаєнко, Катерина Ковтун, Ярослав Худенко (відмінник освіти України, викладач В.Д.Юшко); Тетяна Точона, Євген Цюцюра, Тетяна Косенко (викладач С.М.Сукретна); Володимир Падун (викладач О.М.Марченко). Влад Пісоцький (викладач С.В.Павленко) став лауреатом Міжнародного конкурсу «Мистецькі барви» м.Прилуки та Всеукраїнського конкурсу «Грай, музико» м.Мелітополь.
Ансамбль народних інструментів «Ліра» (керівник О.М.Марченко) став лауреатом Міжнародного конкурсу «Мистецькі барви» (2017 р., м.Прилуки).
На спеціалізації успішно працюють досвідчені викладачі:
 викладач-методист – Базар Михайло Іванович;
 народний артист України – Микола Олександрович Шумський;
 викладач-методист, відмінник освіти України – Юшко Валентина Дмитрівна;
 викладач-методист – Павленко Світлана Миколаївна;
 викладач-методист – Сукретна Світлана Миколаївна;
 викладач вищої категорії – Калініченко Василь Васильович;
 викладач першої категорії – Марченко Олена Миколаївна (голова циклової комісії).

Обравши спеціальність «Народне інструментальне мистецтво» (народні інструменти), вступники матимуть змогу долучитися до мистецтва гри на народних інструментах, відкрити для себе невичерпне джерело народної творчості, ознайомитися з величезною спадщиною народних традицій та обрядів.

Автор: nukim |
2 января 2011 |
Переглядів: 7420 |
|

 

ГОЛОВНА | АДМІНІСТРАЦІЯ | НОВИНИ | АБІТУРІЄНТУ | КОНТАКТИ


Факс: (046-31) 2-30-66 Контактний телефон: (046-31) 2-33-67
E-mail: nukim@ukr.net