ГОЛОВНЕ МЕНЮ
 
 
Народне пісенне мистецтво (народний хор)

Традиційна музична культура українського народу характеризується надзвичайним багатством та різноманітністю, акумулюючи в собі багатовікові духовні надбання, та є живильним середовищем для етнокультурного самовизначення нації. Довгий час на цикловій комісії працював Іван Іванович Синиця, заслужений працівник культури України, композитор і аранжувальник, гармоніст-акомпаніатор, викладач-методист, керівник інструментальної групи супроводу ансамблю «Народна криниця». Під його авторством вийшли збірки «Україно, тьохни, солов’їно!», «Співає "Народна криниця"», «Літургійні та церковні піснеспіви». Творчість І.Синиці налічує більше ніж 500 обробок народних пісень, 100 авторських пісень, 200 літургійних хорових творів, 50 авторських творів для оркестру народних інструментів та ін.

Сучасна музична культура не повинна перетворитися лише на об’єкт спостереження та споживання для майбутнього покоління, а повинна викликати в молоді бажання до творчості та збагачення етнонаціонального мистецтва. Над вирішенням цього завдання працюють викладачі ЦК хоровий спів, народний хор:

– Синиця Ольга Миколаївна, художній керівник фольклорно-сценічного гурту «Народна криниця», голова циклової комісії, викладач-методист, хоровий диригент, кавалер ордену Княгині Ольги III ступеня. Працює з 1975 року.

– Надія Іванівна Кирилюк, заслужений працівник культури України, викладач вищої категорії, хормейстер. Працює з 1981 року.

– Синиця Руслан Іванович, викладач вищої категорії. Працює з 2000 року.

– Остапко Максим Володимирович, викладач І категорії, викладач хорових дисциплін. Працює з 2013 року.

– Єрмоленко Альона Ігорівна, викладач хорових дисциплін. Працює з 2017 року.

Діяльність ЦК хоровий спів, народний хор здійснюється у двох пріоритетних напрямках: – навчальна діяльність спрямована на вивчення студентами дисциплін фахового спрямування: хоровий клас та фольклорний ансамбль, практикум роботи з хором, хорове диригування, хорознавство, народне хорове аранжування (посібник І. Синиці, О. Синиці), постановка голосу; - творча концертна діяльність передбачає репрезентацію найкращих зразків етнонаціональної та регіональної пісенної спадщини на концертній естраді (фестивалі, конкурси, концерти і т. д.) на базі фольклорно-сценічного ансамблю «Народна криниця» (художні керівники Ольга та Іван Синиці).

Головною метою роботи ЦК хоровий спів, народний хор є збереження національної пісенної спадщини, вивчення і пропаганда музичних фольклорних традицій. Співучий Сіверський субетнос володіє невичерпним багатством народних пісень, розвиненим багатоголоссям, яскравим діалектом, особливою регіональною манерою виконання, унікальністю обрядових дійств.

Саме на такому світоглядно-естетичному підґрунті був заснований 1981 р. молодіжний фольклорно-сценічний гурт «Народна криниця» на базі Ніжинського культурно-освітнього училища (нині КВНЗ «Ніжинський коледж культури і мистецтв імені М. Заньковецької» Чернігівської обласної ради), завдячуючи наполегливості та старанню великої шанувальниці народної пісні Ольги Миколаївни Синиці. З 1994 року – ЦК хоровий спів, народний хор. Добре відомий своїми блискучими виступами як на Чернігівщині, так і за її межами фольклорно-сценічний гурт «Народна криниця» під керівництвом Ольги Синиці є лауреатом та дипломантом 70-ти міжнародних та всеукраїнських фестивалів та конкурсів, постійно гастролює за кордоном.

Підтвердженням вагомості праці викладачів та фундаторів ЦК хоровий спів, народний хор є ціла когорта учнів, які працюють у всіх куточках Чернігівської області та за її межами:

Хоменко Наталія – кандидат мистецвознавства, фольклорист, у 2013 році захистила кандидатську дисертацію на тему «Український народний романс: ґенеза жанрових різновидів». Працює асистентом кафедри фольклористики Інституту філології КНУ ім. Тараса Шевченка та старшим науковим співробітником НЦНК «Музей Івана Гончара»;

Валентина Клюйко – солістка Державного заслуженого академічного хору імені Григорія Верьовки (1985 рік);

Боровицька Галина працює в обласній Черкаській філармонії солісткою ансамблю «Росава»;

Тетяна Давидова – солістка Заслуженого Черкаського народного хору;

Сенченко Ольга – працює з дитячим фольклорним колективом «Світлячок» м. Сновск. У 2016 році – лауреат обласної премії імені Василя Полевика; Остапко Максим – працює викладачем ЦК хоровий спів, народний хор та є завідувачем відділення з практичної підготовки студентів. У фольклорно-сценічному гурті «Народна криниці» співає з 2008 року;

Чернігівська філармонія – солісти та артисти ансамблю пісні і танцю «Сіверські клейноди» та «Чернігівський народний хор» (більше 25 випускників) – Шаркова Ольга, Пархоменко Максим, Неревенько Олена, Капустян Ірина, Гамула В’ячеслав, Залозна Людмила та ін.; Цигікал Олена – артистка народного хору «Льонок» Житомирської філармонії.

О.М.Синиця, голова ЦК хоровий спів, народний хор
Автор: nukim |
27 декабря 2010 |
Переглядів: 8222 |
|

 

ГОЛОВНА | АДМІНІСТРАЦІЯ | НОВИНИ | АБІТУРІЄНТУ | КОНТАКТИ


Факс: (046-31) 2-30-66 Контактний телефон: (046-31) 2-33-67
E-mail: nukim@ukr.net