ГОЛОВНЕ МЕНЮ
 
 
Автор: nukim |
23 августа 2011 |
Переглядів: 4432 |

Народного співу та музично-теоретичних дисциплін

 Народний хор коледжу.

Художній керівник і диригент – заслужений працівник культури Надія Кирилюк

 

     Народний пісенний спів і його кращі традиції давним-давно живуть в Україні і є її візиткою на всіх континентах. Саме в народній пісні по-справжньому розкривається українська душа. Тож використати таке духовне надбання і поставити його на педагогічне підґрунтя стало справою професійної честі фундаторам спеціалізації «Народне пісенне мистецтво» (народний спів): кавалер ордену Княгині Ольги III ступеня, фольклорист, викладач-методист, хормейстер, засновниця фольклорно-сценічного гурту «Народна криниця» Ольга Миколаївна Синиця та заслужений працівник культури України, композитор і аранжувальник, гармоніст-акомпаніатор, викладач-методист, керівник інструментальної групи супроводу ансамблю «Народна криниця» Іван Іванович Синиця. Творчість Івана Синиці налічує більше ніж 500 обробок народних пісень, 100 авторських пісень, 200 літургійних хорових творів, 50 авторських творів для оркестру народних інструментів тощо. Під його авторством вийшли збірки: «Україно, тьохни, солов’їно!», «Співає "Народна криниця"», «Літургійні та церковні піснеспіви».

Народного співу та музично-теоретичних дисциплін 

Студентський народний хор та оркестрова група

Керівник оркестрової групи Савельєв Володимир.

 

     Сучасна музична культура не повинна перетворитися лише на об’єкт спостереження та споживання для майбутнього покоління, а повинна викликати в молоді бажання до творчості та збагачення етнонаціонального мистецтва. Над вирішенням цього завдання працюють викладачі комісії народного співу та музично-теоретичних дисциплін:

 

 

 

 

 

        Надія Іванівна Кирилюк, голова циклової комісії, художній керівник і диригент Народного хору коледжу, викладач вищої категорії, заслужений працівник культури України, нагороджена грамотами Міністерства культури і мистецтв України, обласного управління культури. Працює з 1981 року. Своєю натхненною працею сприяє підвищенню виконавського рівня студентського народного хору, із задоволенням передає свій творчий досвід та знання для мистецької молоді коледжу.

Народного співу та музично-теоретичних дисциплін

 

 

       Алла Віталіївна Копитова, викладач вищої категорії, методист, автор та укладач програм з дисциплін: «Теорія музики» та «Сольфеджіо», автор методичних рекомендацій по самостійному опрацюванню тем з дисципліни «Теорія музики» для вищих навчальних закладів культури і мистецтв І-ІІ рівнів акредитації. Автор ряду статей з навчальної та навчально-виховної роботи, автор творчих проєктів, має досягнення в підготовці студентів на рівні Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів.

 

 

 

 

      Валентина Миколаївна Панас, заввідділенням практичної підготовки студентів, викладач ІІ категорії, викладач вокально-хорових дисциплін комісії, солістка гурту «Троїсті музики», лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів і фестивалів.

Народного співу та музично-теоретичних дисциплін

 

 

      Синиця Руслан Іванович, викладач вищої категорії, викладач вокально-хорових дисциплін комісії, дипломант всеукраїнських та міжнародних конкурсів і фестивалів. Автор навчальної програми з дисципліни «Постановка голосу» (народний вокал), опорних конспектів з дисципліни «Диригування та читання хорових партитур». Працює з 2000 року. 

Народного співу та музично-теоретичних дисциплін

 

 

     Сурмачевська Світлана Василівна, викладач вокально-хорових дисциплін комісії. Викладає навчальні дисципліни: «Хорове диригування та читання хорових партитур», «Постановка голосу». Учасник обласних та всеукраїнських науково-практичних конференцій.

Народного співу та музично-теоретичних дисциплін

 

 

     Ковальчук Марія Сергіївна, секретар циклової комісії, хормейстер студентського народного хору коледжу, викладач хорових дисциплін комісії.

 

У коледжі функціонують колективи, творчість яких органічно пов’язана з навчанням студентів, у тому числі й студентський народний хор спеціалізації. У репертуарі виконавців – українські народні пісні у різних іпостасях: веснянки, колядки, щедрівки, купальські, козацькі, жартівливі і танцювальні, ліричні і драматичні та багато інших! Народний хор коледжу – учасник мистецьких заходів, лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів і фестивалів. Колектив під орудою нового художнього керівника готує оригінальну концертну програму з елементами хореографії. 

Народного співу та музично-теоретичних дисциплін

 

 

Діяльність ЦК Народного співу та музично-теоретичних дисциплін здійснюється у двох напрямках:

  • навчальна діяльність спрямована на вивчення студентами дисциплін фахового спрямування: хоровий клас та практика роботи з хором, диригування та читання партитур, хорознавство та методика роботи з хором, хорове аранжування та розшифровка «Народних Пісень» (посібник І.Синиці, О.Синиці), основний музичний інструмент та постановка голосу;
  • творча концертна діяльність передбачає репрезентацію найкращих зразків етнонаціональної та регіональної пісенної спадщини на концертній естраді (фестивалі, конкурси, концерти, тощо).

Співучий Сіверський субетнос володіє невичерпним багатством народних пісень, розвиненим багатоголоссям, яскравим діалектом, особливою регіональною манерою виконання, унікальністю обрядових дійств. Головною метою роботи ЦК є збереження національної пісенної спадщини, вивчення і популяризація музичних фольклорних традицій.

 

Виступи та творчі проекти колективу можна відвідати за посиланнями:

 

 

 

 

 

 

Автор: nukim |
23 августа 2011 |
Переглядів: 4969 |

Циклова комісія гуманітарних дисциплінКомісія гуманітарних дисциплін є однією з найстаріших у навчальному закладі, бо бере вона свої витоки із далекого 1908 року, коли училище починало функціонувати ще як комерційне.

Отож, іще з тих часів студенти, крім спеціальних дисциплін, вивчають українську та іноземні мови, українську та зарубіжну літератури, математику, основи інформатики, історію, географію, природознавство.

Усі викладачі училища мають високу професійну кваліфікацію.

Гуманітарні дисципліни відіграють дуже важливу роль у нашому житті, вони є тим фундаментом, на якому формується світогляд людини, а без філологічних знань, приміром, узагалі не можливий повноцінний розвиток особистості.

Близько трьох десятиріч викладає українську мову та літературу відмінник освіти України, кавалер ордена «Знак пошани», заслужений учитель України, викладач вищої категорії, методист Надія Михайлівна Рудик. Тисячам студентів вона дала путівку в життя. Її випускники при вступі до вищих навчальних закладів показують глибокі знання з мови та літератури.
Автор: nukim |
23 августа 2011 |
Переглядів: 5194 |

Циклова комісія баяна (акардеона) У 1986 році із предметно-циклової комісії народних інструментів виділилася спеціалізація баяна і акордеона, що давно вже переросла саму себе, як складова частинка чогось, і стала функціонувати звідтоді як окрема навчально-виховна одиниця. З тих пір її незмінним керівником є Валентин Дмитрович Шевченко, чия професійна майстерність і суто викладацький авторитет ні в кого не викликають щонайменших заперечень.

З метою поглиблення навчального процесу у 1988 році в училищі було відкрито спеціалізацію «баяніст-акомпаніатор», яка проіснувала ціле десятиріччя і принесла училищу немало творчих успіхів.

Автор: nukim |
23 августа 2011 |
Переглядів: 4558 |

18 вересня 1973 року в Ніжинському училищі підготовки культосвітніх працівників за наказом № 130 була створена комісія фортепіано. Досі викладачі фортепіано і концертмейстери входили до складу музично-теоретичної предметної комісії, яку очолювала Лідія Іванівна Корощенко. За ним естафету керівництва з рук у руки передавали досвідчені педагоги Софія Опанасівна Воронкевич, Ніна Олександрівна Марковкіна, Людмила Михайлівна Соколова, Людмила Миколаївна Коханенко.

Викладацький склад комісії з роками змінювався, але впродовж чималого часу згуртоване й випробуване привабливо-незмінним залишається ядро спеціалізації, яке складають ветерани училища: Людмила Лаврентіївна Єрмольченко, Галина Василівна Одарич, Елеонора Василівна Бувайлик, Надія Іванівна Кирилюк. Не одне покоління працівників у галузі культури і мистецтва виховали викладачі Людмила Олександрівна Білим, Любов Миколаївна Рудич, Лариса Валентинівна Малиновська, Валентина Василівна Висоцька, Ніна Степанівна Останіна.
Автор: nukim |
23 августа 2011 |
Переглядів: 4845 |


 

ГОЛОВНА | АДМІНІСТРАЦІЯ | НОВИНИ | АБІТУРІЄНТУ | КОНТАКТИ


Факс: (046-31) 2-30-66 Контактний телефон: (046-31) 2-33-67
E-mail: nukim@ukr.net