Інформаційна, бібліотечна та архівна справа

У наш час відновлюється робота багатьох організацій, підприємств і установ. Усі вони потребують інформаційних фахівців, які володіють професійними навичками створення, аналізу й оцінки різних видів інформації (ділової, управлінської, рекламно-маркетингової та іншої); уміють працювати із сучасними інформаційними системами, базами даних, створювати електронні презентації, аналізувати ресурси Інтернет, працювати з веб-сайтами та порталами.

Обравши спеціальність «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа», ви отримаєте прекрасну нагоду набути компетентності, які допоможуть знайти своє місце як фахівця на сучасному ринку праці. Це здатність:

  • здійснювати моніторинг, організацію та надання в користування інформації та документів у різних форматах;
  • створювати типові документи відповідно до вимог чинних нормативно-правових актів;
  • формувати масиви документів бібліотек, архівів, організацій та установ;
  • надавати інформаційні та соціокультурні послуги відповідно до специфіки професійної діяльності;
  • використовувати сучасні інформаційні, комп’ютерні технології, програмне забезпечення, мережеві та мобільні технології.

У студентів відкривається прекрасна можливість набути організаційних навиків роботи з підготовки різних заходів, таких як: бенефіси, бенефіціари, квести, флешмоби, скап- і відеоконференції та інше.

Студентське життя спеціальності насичене цікавими подіями. Наші вихованці беруть участь у всеукраїнських, обласних та міських науково-практичних конференціях, конкурсах, а також проєктах і тренінгах за підтримки міжнародних партнерів у співпраці з молодіжними та громадськими  організаціями. Це Всеукраїнський конкурс фото- та відеоробіт«Lime. Gotoread!», тренінг «Школа медійного провідника», форум молодіжних ініціатив Ніжина й інші заходи.

Студенти долучаються до роботи волонтерів – це участь у благодійних акціях «Тиждень доброти», «Щоб повірити в добро, треба почати робити його» тощо.

По закінченню коледжу випускникові присвоюється три додаткові кваліфікації:

  • Адміністративний помічник;
  • Організатор діловодства;
  • Інспектор з кадрів.
Виставка-реквієм<br>ГОЛОДОМОР – ПОМСТА ЗА СВОБОДУ<br>(до Дня пам’яті жертв голодомору та політичних репресій)
25Лис

Виставка-реквіємГОЛОДОМОР – ПОМСТА ЗА СВОБОДУ(до Дня пам’яті жертв голодомору та…

Україна в 1932-1933 роках пережила страшну трагедію – Голодомор, який забрав мільйони людських життів. Щорічно, в національний день пам’яті, який припадає на четверту суботу листопада, о 16:00 годині оголошується загальнонаціональна хвилина мовчання. По всій Україні відбувається акція «Запали свічку», коли всі охочі несуть свічки до пам’ятників жертвам голодомору, або запалюють […]

Патріотична фотовиставка<br>Україна – це Гідність та Свобода<br>(до Дня Гідності та Свободи)
21Лис

Патріотична фотовиставкаУкраїна – це Гідність та Свобода(до Дня Гідності та…

21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи. Саме цього дня розпочалися дві доленосні для країни події: Помаранчева революція 2004 року та Революція Гідності 2013 року, що стали історичними віхами  незалежної України. Ми вшановуємо  громадянський подвиг учасників революцій 2004 та 2013-2014 років, віддаємо шану всім тим, хто ціною власного життя […]

Патріотична книжкова виставка<br>На захисті України
14Жов

Патріотична книжкова виставкаНа захисті України

Розселив Господь людей по всьому світу і кожному народові дав землю. Богом дана земля є святою і рідною, тому її захист – це найперший обов’язок народів.Для українців такою землею є Україна. Вона полита потом і кров’ю сотень поколінь, їхніх працелюбних і героїчних предків.За релігійним календарем 14 жовтня віряни відзначають особливе […]

Випускники

«Ми, як і книги, – для людей. Так і йдемо життєвими дорогами, добрими поривами оєднані»

І.М. Аліференко

 

Аліференко Інна Михайлівна, випускниця 1985 року бібліотечного відділення Ніжинського культосвітнього училища (диплом з відзнакою), директор Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Володимира Короленка.

Після закінчення Ніжинського культосвітнього училища за розподілом направлена на роботу в Козелецьку централізовану бібліотечну систему на посаду старшого методиста. У 1986 році вступила на заочне відділення Київського державного інституту культури імені Олександра Корнійчука на спеціальність «Масові бібліотеки». Після закінчення, у 1991 році, розпочала трудову діяльність у Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Володимира Короленка на посаді бібліотекаря, а також працювала  провідним бібліотекарем відділу обслуговування, головним бібліотекарем з координації масової роботи.

1998-2008 роки – роботи на різних посадах у комерційних структурах м. Чернігів. Водночас здобувала другу вищу освіту в Чернігівському технологічному університеті за спеціальністю «Облік і аудит».

У 2008 році повернулася на роботу в Чернігівську обласну універсальну наукову бібліотеку імені Володимира Короленка на посаду бібліотекаря читального залу. Попрацювавши на посадах провідного бібліотекаря, завідувача науково-методичного відділу, у 2010 році призначена на посаду директора.

За час роботи на посаді директора в бібліотеці відкриті й успішно працюють: Регіональний тренінговий центр і центр правової інформації, започатковані фотоконкурс «Життя як книга», поетичний фестиваль «Дотиком душі» та ін.

З 2011 року – очільник громадської організації «Чернігівське обласне відділення української бібліотечної асоціації».

Член колегії департаменту культури і туризму, національностей та релігій, член експертної ради з відбору україномовних книг для поповнення фондів підручників бібліотек при Міністерстві культури України, член журі обласного конкурсу «Книга року», обласної премії імені Михайла Коцюбинського, член комісії з питань підтримки місцевого книговидання при облдержадміністрації, член комісії обласного конкурсу «Краща бібліотека року», голова державної комісії і журі обласного конкурсу фото- та відеоробіт «Art-Info-Forum» при КЗ «Ніжинський фаховий коледж культури і мистецтв імені Марії Заньковецької» Чернігівської обласної ради, викладач підвищення кваліфікації бібліотечних працівників області в Чернігівському інституті мистецтв та менеджменту культури. Лауреат ХХ міського конкурсу «Жінка року».