Інформаційна, бібліотечна та архівна справа

У наш час відновлюється робота багатьох організацій, підприємств і установ. Усі вони потребують інформаційних фахівців, які володіють професійними навичками створення, аналізу й оцінки різних видів інформації (ділової, управлінської, рекламно-маркетингової та іншої); уміють працювати із сучасними інформаційними системами, базами даних, створювати електронні презентації, аналізувати ресурси Інтернет, працювати з веб-сайтами та порталами.

Обравши спеціальність «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа», ви отримаєте прекрасну нагоду набути компетентності, які допоможуть знайти своє місце як фахівця на сучасному ринку праці. Це здатність:

  • здійснювати моніторинг, організацію та надання в користування інформації та документів у різних форматах;
  • створювати типові документи відповідно до вимог чинних нормативно-правових актів;
  • формувати масиви документів бібліотек, архівів, організацій та установ;
  • надавати інформаційні та соціокультурні послуги відповідно до специфіки професійної діяльності;
  • використовувати сучасні інформаційні, комп’ютерні технології, програмне забезпечення, мережеві та мобільні технології.

У студентів відкривається прекрасна можливість набути організаційних навиків роботи з підготовки різних заходів, таких як: бенефіси, бенефіціари, квести, флешмоби, скап- і відеоконференції та інше.

Студентське життя спеціальності насичене цікавими подіями. Наші вихованці беруть участь у всеукраїнських, обласних та міських науково-практичних конференціях, конкурсах, а також проєктах і тренінгах за підтримки міжнародних партнерів у співпраці з молодіжними та громадськими  організаціями. Це Всеукраїнський конкурс фото- та відеоробіт«Lime. Gotoread!», тренінг «Школа медійного провідника», форум молодіжних ініціатив Ніжина й інші заходи.

Студенти долучаються до роботи волонтерів – це участь у благодійних акціях «Тиждень доброти», «Щоб повірити в добро, треба почати робити його» тощо.

По закінченню коледжу випускникові присвоюється три додаткові кваліфікації:

  • Адміністративний помічник;
  • Організатор діловодства;
  • Інспектор з кадрів.
Інформаційна поличка<br>“Існувати – значить мислити”<br>(до 160 річниці від дня народження Володимира Вернадського)
08Бер

Інформаційна поличка“Існувати – значить мислити”(до 160 річниці від дня народження…

Володимир Іванович Вернадський народився 12 березня 1863 р. Філософ, природознавець, біогеохімік, організатор і перший президент Української Академії наук, засновник Національної бібліотеки Української Держави, громадський діяч. У читальному залі коледжу з 06 по 13 березня діє інформаційна поличка “Існувати – значить мислити”, присвячена відомому діячу. Людмила ДАНІЧ,бібліотекар абонементу

Книжково-ілюстративна виставка<br>«Вогонь Шевченкового слова»
07Бер

Книжково-ілюстративна виставка«Вогонь Шевченкового слова»

Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століттяІ голос твій нам душі окриля!Востане у новій красі, проживши лихоліттяТвоя, Тарасе, звільнена земля…Василь Симоненко Все йде, все минає… Та залишається пам’ять, добра слава про людей, які з гордістю вимовляє, пам’ятає і шанує все людство. Серед них ім’я великого українського поета Тараса Григоровича Шевченка. Увесь […]

Фотовиставка “У війни жіноче обличчя”
06Бер

Фотовиставка “У війни жіноче обличчя”

У найніжніше і весняне свято 8 березня колектив бібліотеки презентує фотовиставку “У війни жіноче обличчя” та бажає всім жінкам колективу коледжу 8 жіночих та дуже необхідних речей: миру в сім’ї, здоров’я в тілі, радості в очах, спокою в душі, любові в серці, легкості в ногах, приємних слів у вухах і […]

Випускники

«Ми, як і книги, – для людей. Так і йдемо життєвими дорогами, добрими поривами оєднані»

І.М. Аліференко

 

Аліференко Інна Михайлівна, випускниця 1985 року бібліотечного відділення Ніжинського культосвітнього училища (диплом з відзнакою), директор Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Володимира Короленка.

Після закінчення Ніжинського культосвітнього училища за розподілом направлена на роботу в Козелецьку централізовану бібліотечну систему на посаду старшого методиста. У 1986 році вступила на заочне відділення Київського державного інституту культури імені Олександра Корнійчука на спеціальність «Масові бібліотеки». Після закінчення, у 1991 році, розпочала трудову діяльність у Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Володимира Короленка на посаді бібліотекаря, а також працювала  провідним бібліотекарем відділу обслуговування, головним бібліотекарем з координації масової роботи.

1998-2008 роки – роботи на різних посадах у комерційних структурах м. Чернігів. Водночас здобувала другу вищу освіту в Чернігівському технологічному університеті за спеціальністю «Облік і аудит».

У 2008 році повернулася на роботу в Чернігівську обласну універсальну наукову бібліотеку імені Володимира Короленка на посаду бібліотекаря читального залу. Попрацювавши на посадах провідного бібліотекаря, завідувача науково-методичного відділу, у 2010 році призначена на посаду директора.

За час роботи на посаді директора в бібліотеці відкриті й успішно працюють: Регіональний тренінговий центр і центр правової інформації, започатковані фотоконкурс «Життя як книга», поетичний фестиваль «Дотиком душі» та ін.

З 2011 року – очільник громадської організації «Чернігівське обласне відділення української бібліотечної асоціації».

Член колегії департаменту культури і туризму, національностей та релігій, член експертної ради з відбору україномовних книг для поповнення фондів підручників бібліотек при Міністерстві культури України, член журі обласного конкурсу «Книга року», обласної премії імені Михайла Коцюбинського, член комісії з питань підтримки місцевого книговидання при облдержадміністрації, член комісії обласного конкурсу «Краща бібліотека року», голова державної комісії і журі обласного конкурсу фото- та відеоробіт «Art-Info-Forum» при КЗ «Ніжинський фаховий коледж культури і мистецтв імені Марії Заньковецької» Чернігівської обласної ради, викладач підвищення кваліфікації бібліотечних працівників області в Чернігівському інституті мистецтв та менеджменту культури. Лауреат ХХ міського конкурсу «Жінка року».