Вокально-хоровий відділ

Вокально-хоровий відділ в житті Мистецької школи завжди займав показове і авторитетне місце, з власною культурною аурою та стрімким виконавським потенціалом. Відділ функціонує у двох напрямках підготовки: «Хоровий спів» та «Сольний спів». Напрямок «Хоровий спів» здійснює навчання за типовими освітніми програмами елементарного (1-4 класи) та базового (5-9 класи) підрівнів, напрямок «Сольний спів» за типовою освітньою програмою базового підрівня. Відділ об’єднав у собі яскраві, творчі дисципліни, що виявляють та виховують в учнів креативність, творчу свободу, виконавські та артистичні навички. На елементарному підрівні «Хоровий спів» вивчаються такі дисципліни: «Хор», «Музична грамота та практичне музикування», «Бесіди про мистецтво», «Музичний інструмент», на базовому –  «Хор», «Постановка голосу», «Музичний інструмент», «Сольфеджіо», «Музична література». На напрямку підготовки «Сольний спів» вивчаються такі дисципліни: «Сольний спів», «Вокальний ансамбль», «Сольфеджіо», «Музична література», «Музичний інструмент».

Окрасою всіх концертних заходів є сольні виступи учнів напрямку «Сольний» спів, які зачаровують глядача своїми голосами та яскравими постановками номерів. Постійними учасниками цих заходів є учні викладачів: Крутько Н.В., Батрак М.Г., Коробки В.І., Татаренко В.І.

Гордість відділу – колективи, що мають багаторічні традиції, ведуть активну концертно-конкурсну діяльність. Серед колективів: хор старших класів «Лілея» – постійний учасник обласного огляду-конкурсу «Свято хору» (керівник Батрак М.Г., концертмейстер Оленченко В.Ю.), хор молодших класів «Соняшник» – володар Гран-Прі на обласному огляді-конкурсі «Свято хору» та Міжнародному конкурсі «Соняшник» (керівник Батрак М.Г., концертмейстер Оленченко В.Ю.), вокальний ансамбль молодших класів «Модерн» та вокальний ансамбль старших класів, який є постійним учасником шкільної Різдвяної вистави «Вертеп» (керівник Оленченко В.Ю.). Сила колективного виконання має на юних співаків колосальний вплив. Окрім художньо-естетичного та духовного виховання,  спів у колективі формує фундамент майбутньої особистості, манеру її соціальної поведінки, починаючи з відповідального ставлення до своєї ролі в колективі, родині, а згодом і в суспільстві.

Учні відділу продовжують подальшу освіту в музичних закладах, обираючи для себе спів як улюблену професію свого життя. Вже стало доброю традицією повернення випускників відділу в стіни рідної школи в якості викладачів. В даний час продовжують кращі традиції викладачі випускники відділу Біріна В.І., Батрак М.Г.

Викладачі

Олена Булгакова

Завідувач відділу