Вокально-хоровий відділ
Вокально-хоровий відділ в житті Мистецької школи завжди займав показове і авторитетне місце, з власною культурною аурою та стрімким виконавським потенціалом. Відділ функціонує у двох напрямках підготовки: «Хоровий спів» та «Сольний спів». Напрямок «Хоровий спів» здійснює навчання за типовими освітніми програмами елементарного (1-4 класи) та базового (5-9 класи) підрівнів, напрямок «Сольний спів» за типовою освітньою програмою базового підрівня. Відділ об’єднав у собі яскраві, творчі дисципліни, що виявляють та виховують в учнів креативність, творчу свободу, виконавські та артистичні навички. На елементарному підрівні «Хоровий спів» вивчаються такі дисципліни: «Хор», «Музична грамота та практичне музикування», «Бесіди про мистецтво», «Музичний інструмент», на базовому – «Хор», «Постановка голосу», «Музичний інструмент», «Сольфеджіо», «Музична література». На напрямку підготовки «Сольний спів» вивчаються такі дисципліни: «Сольний спів», «Вокальний ансамбль», «Сольфеджіо», «Музична література», «Музичний інструмент».
Окрасою всіх концертних заходів є сольні виступи учнів напрямку «Сольний» спів, які зачаровують глядача своїми голосами та яскравими постановками номерів. Постійними учасниками цих заходів є учні викладачів: Крутько Н.В., Батрак М.Г., Коробки В.І., Татаренко В.І.
Гордість відділу – колективи, що мають багаторічні традиції, ведуть активну концертно-конкурсну діяльність. Серед колективів: хор старших класів «Лілея» – постійний учасник обласного огляду-конкурсу «Свято хору» (керівник Батрак М.Г., концертмейстер Оленченко В.Ю.), хор молодших класів «Соняшник» – володар Гран-Прі на обласному огляді-конкурсі «Свято хору» та Міжнародному конкурсі «Соняшник» (керівник Батрак М.Г., концертмейстер Оленченко В.Ю.), вокальний ансамбль молодших класів «Модерн» та вокальний ансамбль старших класів, який є постійним учасником шкільної Різдвяної вистави «Вертеп» (керівник Оленченко В.Ю.). Сила колективного виконання має на юних співаків колосальний вплив. Окрім художньо-естетичного та духовного виховання, спів у колективі формує фундамент майбутньої особистості, манеру її соціальної поведінки, починаючи з відповідального ставлення до своєї ролі в колективі, родині, а згодом і в суспільстві.
Учні відділу продовжують подальшу освіту в музичних закладах, обираючи для себе спів як улюблену професію свого життя. Вже стало доброю традицією повернення випускників відділу в стіни рідної школи в якості викладачів. В даний час продовжують кращі традиції викладачі – випускники відділу Біріна В.І., Батрак М.Г.
Викладачі

Олена Булгакова
Завідувач відділу

Олена Булгакова
Завідувач відділу
викладач-методист таких дисциплін: «Сольфеджіо», «Українська та світова музична література», «Музична грамота та практичне музикування», «Бесіди про мистецтво».
Освіту здобула в Чернігівському державному музичному училищі ім. Л.М. Ревуцького та Одеській державній консерваторії ім. А.В. Нежданової.
Олена Іванівна приділяє увагу різним формам методично-дослідницької роботи, питанням сучасних педагогічних технологій та інтеграційних підходів у навчанні. Даному напрямку роботи були присвячені її виступи на обласних семінарах для викладачів музично-теоретичних дисциплін.
Булгакова О.І. неодноразово нагороджена подяками за багаторічну плідну працю та високий професіоналізм у галузі початкової мистецької освіти.

Марина Батрак
Викладач

Марина Батрак
Викладач
спеціаліст вищої категорії, викладач таких дисциплін: «Постановка голосу», «Сольний спів», керівник хору молодших класів «Соняшник» та хору старших класів «Лілея».
.Освіту здобула в Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя та Національній академії керівних кадрів культури і мистецтв.
Викладач є автором наукового дослідження «Діалог традицій та новацій в хоровій культурі Сіверщині».
Учні Батрак М.Г. беруть активну концертну участь у мистецькому житті школи і міста, є лауреатами міжнародних, всеукраїнських та обласних конкурсів, серед яких дві перемоги ГРАН-ПРІ.
Батрак М.Г. є укладачем типової навчальної програми з навчальної дисципліни «Хор» середнього (базового) підрівня початкової мистецької освіти з музичного мистецтва початкового професійного спрямування, клас хорового співу. Викладач неодноразово нагороджена почесними грамотами за високий професіоналізм та особистий внесок у естетичне виховання учнівської молоді різного рівня.

Вікторія Татаренко
Викладач

Вікторія Татаренко
Викладач
викладач дисциплін «Постановка голосу», «Сольний спів».
Освіту здобула в Чернігівському музичному училищі імені Л.М. Ревуцького та Національній академії керівних кадрів культури і мистецтв.
Учні викладача беруть активну участь у концертному житті школи та неодноразово представляли її на всеукраїнських та міжнародних конкурсах.

Ніна Крутько
Викладач

Ніна Крутько
Викладач
викладач таких дисциплін: «Постановка голосу», «Сольний спів».
Освіту здобула в Артемівському педагогічному училищі та Ніжинському державному педагогічному інституті імені Миколи Гоголя.
Крутько Н.В. займається з учнями творчою роботою, здійснює постановки сольних естрадних номерів, бере участь у багатьох престижних культурно-мистецьких акціях, творчих звітах, конкурсах. Входить до когорти провідних вокалістів Чернігівщини, має самобутній сценічний імідж, гарні виконавські та викладацькі показники, є авторитетом у професійних музичних колах. Нагороджена Почесною Грамотою Верховної Ради України.

Валентина Коробка
Викладач

Валентина Коробка
Викладач
викладач таких дисциплін: «Постановка голосу», «Сольний спів»; ветеран праці; член оргкомітету та член журі Всеукраїнського юніорського конкурсу вокальної, диригентської та інструментально-виконавської майстерності.
Освіту здобула в Чернігівському державному музичному училищі, Ніжинському державному педагогічному інституті імені М.В. Гоголя та Московському інституті імені Гнєсіних.

Вікторія Оленченко
Викладач

Вікторія Оленченко
Викладач
викладач дисциплін «Постановка голосу», «Слухання музики та музична грамота», керівник вокальних ансамблів, концертмейстер.
Освіту здобула в Ніжинському училищі культури і мистецтв імені Марії Заньковецької, Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя та Луганському національному університеті ім. Т. Шевченка.
Оленченко В.Ю. вважає важливим розвивати творчий потенціал дитини, його здатність до активної, самостійної діяльності, багато часу приділяє вокальним проєктам, які характеризують її як креативного та самобутнього викладача.