Художній відділ
Навчальний процес елементарного підрівня розпочинається з 6-7 років і триває чотири роки. Учні опановують такі предмети як «Образотворче мистецтво», «Ліплення», «Бесіди про мистецтво» та варіативний складник «Мультиплікація» та «Пленер». Елементарний підрівень дає учням загальний творчий розвиток, знайомить з різноманітними художніми матеріалами і техніками, та готує до базового підрівня.
Навчальний процес базового підрівня художнього відділу будується на академічних традиціях у викладанні основних дисциплін – «Рисунок», «Живопис», «Композиція», «Скульптура» протягом п’яти років.
У завдання дисципліни «Рисунок» входить: навчання основ професійної грамоти, рисунка з натури; передавання об’єму й пропорцій предметів; вивчення й застосування перспективи; малювання по пам’яті і уяві. Поряд з академічними завданнями програма містить і творчі завдання, в яких учні використовують здобуті знання й за допомогою різних технічних прийомів і матеріалів вирішують поставлену перед ними мету.
Основною метою дисципліни «Живопис» є формування колористичного мислення, розвиток художньо-образного сприйняття образотворчих і індивідуальних творчих здібностей учнів. У завдання предмета «Живопис» входить розвиток здатності бачити й зображати навколишній світ у всьому різноманітті його кольорсвітлових відносин. Послуговуючись живописними засобами, навчитися «ліпити» форму кольором, опанувати технічні прийоми акварельного й гуашевого живопису й основи кольорознавства.
При вивченні дисципліни «Композиція» учні знайомляться з основними закономірностями композиції (ритмом, симетрією, асиметрією, пропорціями тощо) й засобами вираження своїх задумів (графічними, пластичними та ін.), привчаються самостійно виконувати композиційні завдання на основі життєвих спостережень. Композиція, розвиваючи образне мислення, привчає учнів зображувати дійсність не пасивно, а творчо. Під час навчання викладачі знайомлять учнів зі станковою і декоративною композицією.
Завдання навчання дисципліни «Скульптура» полягають у формуванні у дітей уміння відчувати й передавати об’єм і простір. Працюючи з пластиліном і глиною, учні створюють рельєфи і круглу скульптуру. Серед завдань: анімалістичні теми, ліплення з натури фігури людини, композиції на основі життєвих вражень.
Навчальний курс варіативних предметів передбачає ознайомлення учнів із традиційними видами декоративно-прикладного мистецтва (писанкарство, розпис на склі, батик, ткацтво, витинанка). Цей курс сприяє розвитку творчого мислення й художніх здібностей, вихованню любові до народного мистецтва, формуванню художніх смаків на основі глибокого розуміння традиційного народного декоративно-вжиткового мистецтва, формуванню навичок художньої обробки різноманітних матеріалів.
Ознайомлення з основними етапами в історії розвитку образотворчого та вжиткового мистецтва, його видами та жанрами, а також з теорією і практикою мистецтвознавства відбувається при вивченні «Початкового курсу історії образотворчого мистецтва і архітектури», органічно поєднуючись з вивченням основ образотворчої грамоти, живопису, композиції, скульптури, предметів за вибором.
Викладачі

Ірина Лисенко
Завідувач відділу

Ірина Лисенко
Завідувач відділу
викладач-методист таких дисциплін: «Живопис», «Рисунок», «Пленерна практика», «Композиція», «Образотворче мистецтво», «Мультиплікація», «Графічні техніки», «Батик»; пейзажний живописець; працює в різних живописних техніках.
Освіту здобула в Ніжинському державному університеті імені М.В. Гоголя.
Учні Ірини Олександрівни неодноразово перемагали у Всеукраїнському конкурсі учнівської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої», у Міжнародному інтернет – конкурсі «Марка Дружби» (м. Херсон), у відкритому конкурсі живопису ім. І.Ю. Рєпіна (м. Харків) та в багатьох міських та обласних конкурсах-виставках.
Лисенко І.О. нагороджена медаллю «Трудова слава» Міжнародної рейтингової академії «Золота фортуна», нагороджена Почесними грамотами Міністерства культури України.

Наталія Очеретян
Викладач

Наталія Очеретян
Викладач
викладач таких дисциплін «Живопис», «Композиція», «Образотворче мистецтво», «Рисунок».
Освіту здобула в Ніжинському училищі культури і мистецтв імені Марії Заньковецької, Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя та Київському державному інституті декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. Михайла Бойчука.
Викладач створює власні роботи в техніці розпису на склі. ЇЇ учні неодноразові переможці та лауреати різнорівневих міжнародних, всеукраїнських, регіональних та міських конкурсів дитячого малюнка.

Катерина Борисова
Викладач

Катерина Борисова
Викладач
викладач таких дисциплін: «Образотворче мистецтво», «Бесіди про мистецтво», «Композиція», «Початковий курс історії образотворчого мистецтва і архітектури».
Освіту здобула в Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя та Національній академії керівних кадрів культури і мистецтв.
Учні викладача неодноразові переможці та лауреати міжнародних, всеукраїнських, регіональних та міських конкурсів дитячого малюнка.
Борисова К.В. створює картини в техніці «Ошибана», її робота «Лети до світла» отримала відзнаку журі в Міжнародному конкурсі пресованої флористики в Південній Кореї.

Валентина Шадура
Викладач

Валентина Шадура
Викладач
викладач дисциплін «Рисунок», «Пленерна практика».
Освіту здобула в Мистецькій школі при коледжі, КЗ «Ніжинський фаховий коледж культури і мистецтв ім. М.Заньковецької» Чернігівської обласної ради. Студентка Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука.

Тетяна Шадура
Викладач

Тетяна Шадура
Викладач
викладач дисциплін «Образотворче мистецтво», «Писанкарство», «Розпис на склі».
Освіту здобула в Мистецькій школі при коледжі, КЗ «Ніжинський фаховий коледж культури і мистецтв ім. М.Заньковецької» Чернігівської обласної ради. Студентка Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука.

Наталія Постол
Викладач

Наталія Постол
Викладач
викладач таких дисциплін: «Ліплення», «Скульптура», магістр образотворчого мистецтва, декоративно-прикладного мистецтва і реставрації.
Освіту здобула в Ніжинському училищі культури і мистецтв та Київській державна академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. М. Бойчука.
Учні викладача є учасниками і неодноразовими переможцями художніх виставок та конкурсів. Провідними напрямками творчої діяльності Постол Н.М. є ткацтво, вишивка, ліплення.