Ансамбль народного танцю «Ніжин»

Ансамбль народного танцю «Ніжин» коледжу має свою історію буття. Його цінують глядачі як у місті, так і на теренах України.

       Ансамбль розпочав свою діяльність як танцювальний ансамбль із дня заснування хореографічного відділу з 1972 року. Упродовж існування змінювалися керівники, вдосконалювався творчий почерк ансамблю. І хоч мінявся його особовий склад, та залишалася незмінна творча атмосфера, ентузіазм і любов, з якими виходили юнаки та дівчата на сцену розповідати глядачу мовою танцю про свої мрії, кохання, любов до землі.

          Життя ансамблю, як і людини, складається з періодів, й у кожному із них була та людина, котра визначала напрямок руху: Скрипник Віктор Васильович (1972-1977), Козирєв Микола Володимирович (1978-1979), Марченко Микола Володимирович (1979-1984), Кирилюк Валерій Михайлович (1985-2004) та Вишнева Вікторія Миколаївна (2002-2005).

Саме під час керівництва Кирилюка Валерія Михайловича ансамбль отримав назву «Ансамбль народного танцю «НІЖИН»». Продовжили керувати ансамблем Барадуліна Людмила Омелянівна (2005-2011) та Ляпіна Марія Михайлівна (2005-2022), Євтушенко Нікіта Вікторович (2011-2018), Сварська Світлана Сергіївна (2020 і сьогодні).

       Завдяки своїй активності всі викладачі комісії створюють атмосферу творчого пошуку. Наприклад, Марченко Микола Володимирович утілив «Танок зі стільцями», Проніна Тетяна Миколаївна – хореографічну композицію «Мати», Мойсюк Олена Миколаївна– «Сюїту бальних танців».

          Керівники ансамблю прикрашають репертуар, створений не лише на народній основі, а й на сучасній та класичній. Наприклад, композиції  «Дніпровський вальс», «Інтро», «Романс», «Пісня без слів», «Концертний вальс», «Пробач» – створила Барадуліна Людмила Омелянівна.

Ляпіну Марію Михайлівну ж на створення свого, того, що б відрізняло від інших, надихало рідне Полісся: «Полька-бараболька», «Ніжинські триндички», «Поліський тропак», «Ластівка». Також була і народна героїка – «Козацька слава», «Козаки в поході», «Козацька люлька»; було й кохання – «Калинова мавка» і багато інших цікавих хореографічних постановок.

Упродовж своєї історії Ансамбль народного танцю «Ніжин» є незмінним учасником найпрестижніших святкових заходів міста, області, а також ближнього зарубіжжя. Наприклад, у 1994 році  виступали в Німеччині, у 1999 році – у Польщі, у 2005 році – в Естонії, у 2006 році брали участь у фестивалі «Слов’янський вінок» – в Болгарії.

          Ансамбль постійно бере участь у: І-ІІІ турах Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної хореографії імені Павла Вірського (серед спеціалізованих навчальних закладів), Міжнародному дитячому та молодіжному фестивалі-конкурсі хореографічного мистецтва «Квітневі викрутаси» (Гран Прі, 2017 рік); постійно створює різножанрові танцювальні композиції, що розповідають і про минуле українського народу, і про сучасність, і відтворює мрії та бачення на майбутнє.

          2020-2022 роки – видалися складними  для творчої діяльності Ансамблю народного танцю «Ніжин» через всесвітню пандемію Covid-19 та війну. Тому участь у конкурсах проходила і поки продовжує проходити в режимі «онлайн»: у XIIIМіжнародному фестивалі-конкурсі хореографічного мистецтва «Зелен світ» ансамбль з хореографічною постановкою «Козаки в поході» став лауреатом ІІ ступеня; у Першому міжнародному інтернет-конкурсі танцювальних колективів і хореографів України та української діаспори «Танець.NET» з хореографічною постановкою «Козацька слава» і «Веселі черевички» став дипломантом І і ІІ ступеня.

Але незважаючи на всі труднощі наш колектив обов’язково ще не один раз затанцює переможного гопака на великій сцені.