Ніжинський коледж культури і мистецтв » Материалы за Май 2017 года
Опубликовал nukim в категории Новини | Дата 29-05-2017, 12:09

 Зустріч випускників 20 травня 2017 року училище гостинно відчинило двері випускникам різних років, яких привітали студенти різних спеціалізацій училища.

 Редколегія училища

Опубликовал nukim в категории Новини | Дата 29-05-2017, 12:05

 23 травня відбулося чергове засідання клубу «Лоцмани книжкових морів», присвячене щойно виданому навчальному посібнику «Історія ук-раїнської літератури ХХ- початку ХХІ ст.» у трьох томах (видавництво «Академвидав», 2013-2017р.), яким поповнився фонд бібліотеки коледжу. Видання фундаментальне, потребувало титанічної наукової праці числен-ного авторського колективу, який очолив у якості редактора доктор філо-логічних наук, професор В. І. Кузьменко. Трьохтомник актуальний насам-перед тому, що «з погляду вічності» розкриває досягнення українських майстрів слова сучасного періоду, руйнує хибні стереотипи про другоря-дність, провінційність української літератури. Посібник адресований сту-дентам вищих навчальних закладів, тим , хто хоче знати більше, розшити коло своїх знань за рамки навчальної програми, добре підготуватися до ЗНО. Але воно буде цікаве й усім тим читачам, хто небайдужий до рідно-го слова, хто прагне глибше осягнути надбання українського письменства ХХ - початку ХХІ століття. Серед цих відомих імен представлений і ніжин-ський поет, член Національної спілки письменників України, лауреат Чер-нігівської обласної літературно-мистецької премії імені Михайла Коцюби-нського А.Г.Шкуліпа, стаття про творчість якого написана О. В. Забарним . 

        Коротку характеристику трьохтомника та творчих надбань А. Г. Шкуліпи підготували студенти бібліотечного відділу Северин Яна, Кисіль Надія, Бондаренко Аня. Авторові вдалося виявити свою самобутність, ро-зкрити свій талант поета, прозаїка, драматурга, публіциста…, а також і редактора багатьох збірок своїх побратимів по перу. Його мудрі поради допомогли знайти свого читача багатьом поетам Чернігівщини. Твори А. Г. Шкуліпи були представлені на книжковій виставці.
        Оскар Вайлд говорив, що кожен поет – це інша таємниця, його істо-рія унікальна. Присутні мали чудову нагоду поспілкуватися з Анатолієм Григоровичем, краще зрозуміти як формувалася його особистість, як роз-вивався його літературний талант, почути його нові поетичні твори, філо-софські роздуми про сьогодення, про роль слова у долі нашого народу, розбудові незалежної України. Поет стверджує: «Цеглинка до цеглинки – будинок… Слово до слова – книга… Діло до діла – процвітання в Украї-ні..».
        Він закоханий в рідне місто, якому присвятив чимало поетичних творів: "Наш ніжний град", "Пісня про Ніжин", "Гоголь і ми", "Приходь у Графський сад", "Понад Остром", "Біля пам'ятника Тарасові Шевченку в Ніжині", "На сцені - Марія Заньковецька". В них відголосок історії міста, його неповторна аура, що надихає на творчість.

                        "Ніч полохлива засне.
                        Вкриється ковдрою поле.
                        Я - до письмового столу:
                        Вірші чекають мене".

Т. Е. Постовалова,
викладач –методист
бібліотечних дисциплін

Опубликовал nukim в категории Новини | Дата 23-05-2017, 18:42

         Викладачі бібліотечних дисциплін В.О.Базар і Л.О.Ющенко 19-20 травня 2017 року відвідали фестиваль «Місто і книги» під відкритим небом гостинного міста Мінськ, Білорусь.

        Фестиваль «Місто і книги» проходив на території Білоруського національного технічного університету і об'єднав всіх, хто любить книгу та читання. Програма заходу досить насичена і цікава: клуби та гуртки, зустрічі, домашні театри зі книжковими спектаклями, незвичайні літературні ігри, літературні екскурсії по місту, поетичні посиденьки, цікаві акції у видавництвах, магазинах і бібліотеках.

        Приємно було поринути в атмосферу білоруського колориту: послухати національні пісні та авторські поезії у виконанні студентів університету. Вразив і асортимент книжкової продукції для дітей та молоді, що розмістилася на столиках численних тематичних площадок.

        На другий день свята гості з України мали можливість відвідати Національну бібліотеку Білорусі. Це унікальна споруда побудована десять років тому, що являє собою «діамант» висотою 73,7 м. За задумом авторів, форма діаманту символізує цінність знань і нескінченність пізнання світу. В оформленні інтер’єру бібліотеки використані твори сучасних білоруських художників, скульпторів.

        У ході екскурсії гості відвідали сучасний інформаційний, науково-дослідний, соціокультурний і соціополітичний центри бібліотеки, музей книги, оглядову площадку «Мінськ на долоні».

        У бібліотеці, в одному з її овальних залів, відбулася зустріч бібліотекарів України і Білорусі, які обмінялися досвідом. По завершенні виступів гості з України залишили на згадку свої сувеніри та подарунки, серед яких і книги. Викладач бібліотечних дисциплін Л.О.Ющенко подарувала на згадку своє авторське видання «Таємничий Ніжин», яке поповнить фонд українських видань у Білорусі. Білорусь манить своєю гостинністю. Просторі і чисті вулиці, приваблива архітектура, зелені парки і сквери: все відчиняє двері назустріч мешканцям і гостям та залишає по собі приємне враження, так що хочеться повертатись сюди знову і знову.

Л.О. Ющенко, голова редколегії училища
Опубликовал nukim в категории Новини | Дата 17-05-2017, 11:03
ЗАПРОШУЄМО випускників різних років на зустріч,
яка відбудеться 20 травня 2017 року
у головному корпусі за адресою:
м.Ніжин, вул.Овдіївська, 49.Програма зустрічі:

10.00-11.00 - реєстрація випускників;

11.00-13.00 - урочиста лінійка;

З 13.00 - дружні спілкування одногрупників,

друзів і викладачів.

Опубликовал nukim в категории Інформація | Дата 13-05-2017, 10:20

        Вітаємо з Почесною відзнакою!Колектив КВНЗ «Ніжинське училище культури і мистецтв ім. Марії Заньковецької» Чернігівської обласної ради вітає свого директора – Володимира Гранлісовича Дорохіна, Заслуженого артиста України, кандидата мистецтвознавства, доцента з Почесною відзнакою – «Орденом за видатні досягнення у музичному мистецтві», який йому вручили 6 травня 2017 року у Актовому Залі Гоголівського корпусу Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.

Редколегія училища

Опубликовал nukim в категории Новини | Дата 13-05-2017, 09:36
        Любов до рідної землі, до України починається з нас, з тих, хто тут живе і творить її історію. Українці – горда нація зі своєю мовою, культурою, традиціями, які живуть у кожній душі, у кожній пісні.
28 квітня 2017 року пройшов творчий звіт КВНЗ «Ніжинське училище культури і мистецтв імені Марії Заньковецької» Чернігівської обласної ради «Україна – це ми», який перетворився на видовищне шоу.
        На свято завітали почесні гості: голова Ніжинської районної ради Олег Бузюн, секретар міської ради Валерій Сологуб, голова обласної профспілки працівників культури України Іван Буренко, директор Чернігівського музичного училища ім. Л.М. Ревуцького Володимир Суховерський.
        Постановча група концерту: директор концерту – Максим Остапко; режисер-постановник – Надія Філонич; помічник режисера – Юлія Близнюк; ведучі концерту – Марина Коломійченко та Максим Остапко.
Організував концерт і надихнув колектив на творчість директор училища – кандидат мистецтвознавства, заслужений артист України Володимир Дорохін.
Розпочав урочистості оркестр народних інструментів училища (художній керівник та головний диригент народний артист України Микола Шумський, диригент оркестру Світлана Павленко), у виконанні якого прозвучали козацький марш (комп. К. Дебський) до кінофільму «Вогнем і мечем» та «Мелодія» (комп. М. Скорик).
        Пророчими словами Тараса Шевченка звернулися до слухачів студенти спеціалізацій «Видовищно-театралізовані заходи» та «Народна хореографія», нагадавши нам про буремний час сьогодення.
Продовженням шевченківської теми стала перлина пісенного мистецтва України «Над Дніпровою сагою» (музика В. Степурка) у виконані академічного хору училища (художній керівник - кандидат мистецтвознавства, кавалер ордена «За видатні досягнення у музичному мистецтві» Любов Дорохіна, хормейстер Ірина Могильна, концертмейстер Ганна Єрмак). Яскраво прозвучали у цьому ж виконанні твори «Якби я вміла вишивать» та "Hakyna Matata”.
Справжнім дійством став виступ молодіжного фольклорно-сценічного гурту «Народна криниця» (художній керівник – кавалер ордена Княгині Ольги ІІІ ступеня Ольга Синиця), у виконанні якого прозвучав купальський хоровод «Марина».
Окрасою концертної програми був і виступ народного хору училища (художній керівник і диригент – кавалер ордена Княгині Ольги ІІІ ступеня Ольга Синиця; керівник оркестрової групи – заслужений працівник культури України Іван Синиця), у виконанні якого прозвучали українські народні пісні в обробці Івана Синиці «Калино-малино», «Ой, летіли гуси з броду».
        Віртуозно та професійно виступили на сцені й викладачі училища: Вероніка Ющенко, Ігор Куніцин, Леонід Баканов, Володимир Савельєв, Олена Марченко, Максим Остапко, Дмитро Хижняк.
        Зачарували глядачів своїми виступами вокальний ансамбль «Мальви» (художній керівник Людмила Щотка) та ансамбль народних інструментів (художній керівник Михайло Базар).
        Яскравим був виступ духового оркестру училища під керівництвом Леоніда Кавунника, який виконав твори «Мій рідний край» (муз. В. Віятика) та «Туба-полька».
        У ході концертної програми порадували своїх глядачів і сольні виступи студентів: Аліни Янушкевич, Андрія Степанова, Богдани Левенець, Людмили Хліб, Олександра Левченка, Віктора Максименка, Лади Шиптенко, Поліни Мостовенко й ін.
Цілий ряд яскравих та складних хореографічних композицій представили глядачам студенти спеціалізації «Народна хореографія» (голова ЦК Людмила Барадуліна) та учасники народного ансамблю танцю «Ніжин» (керівники Марія Ляпіна та Нікіта Євтушенко). Зокрема, «Веснянка», «Люлька-димулька», «Черевички мої», «Весняний козачок» й ін.
        Протягом концерту художні номери супроводжував відеомонтаж, вдало підготовлений Л. Панченко та Л. Ющенко. Фото для відеомонтажу надані С.Ковальовим.
        Успішному проведенню концерту сприяли: М.Коваленко (звукозапис), В.Ковальов (фотозйомка), С. Ковальов (відеозйомка), Р.Чоп, В.Ковальов, М.Коваленко (звукооператори), І. Голуб (партитури), С. Ігнатов, І. Литвинець (освітлювачі), О.Панченко (сценічне оформлення), А. Ващенко, Ю. Ващенко (дизайн), Г. Перепелиця (зав. робочою групою сцени).
Яскравим доповненням творчого звіту стала виставка робіт студентів спеціалізації «Декоративно-прикладне мистецтво» (голова ЦК Олександр Панченко).


Л.О. Ющенко,
голова редколегії училища