ГОЛОВНЕ МЕНЮ
 
 

 Зустріч випускників 20 травня 2017 року училище гостинно відчинило двері випускникам різних років, яких привітали студенти різних спеціалізацій училища.

 Редколегія училища

Автор: nukim |
29 мая 2017 |
Переглядів: 359 |

 23 травня відбулося чергове засідання клубу «Лоцмани книжкових морів», присвячене щойно виданому навчальному посібнику «Історія ук-раїнської літератури ХХ- початку ХХІ ст.» у трьох томах (видавництво «Академвидав», 2013-2017р.), яким поповнився фонд бібліотеки коледжу. Видання фундаментальне, потребувало титанічної наукової праці числен-ного авторського колективу, який очолив у якості редактора доктор філо-логічних наук, професор В. І. Кузьменко. Трьохтомник актуальний насам-перед тому, що «з погляду вічності» розкриває досягнення українських майстрів слова сучасного періоду, руйнує хибні стереотипи про другоря-дність, провінційність української літератури. Посібник адресований сту-дентам вищих навчальних закладів, тим , хто хоче знати більше, розшити коло своїх знань за рамки навчальної програми, добре підготуватися до ЗНО. Але воно буде цікаве й усім тим читачам, хто небайдужий до рідно-го слова, хто прагне глибше осягнути надбання українського письменства ХХ - початку ХХІ століття. Серед цих відомих імен представлений і ніжин-ський поет, член Національної спілки письменників України, лауреат Чер-нігівської обласної літературно-мистецької премії імені Михайла Коцюби-нського А.Г.Шкуліпа, стаття про творчість якого написана О. В. Забарним . 

        Коротку характеристику трьохтомника та творчих надбань А. Г. Шкуліпи підготували студенти бібліотечного відділу Северин Яна, Кисіль Надія, Бондаренко Аня. Авторові вдалося виявити свою самобутність, ро-зкрити свій талант поета, прозаїка, драматурга, публіциста…, а також і редактора багатьох збірок своїх побратимів по перу. Його мудрі поради допомогли знайти свого читача багатьом поетам Чернігівщини. Твори А. Г. Шкуліпи були представлені на книжковій виставці.
        Оскар Вайлд говорив, що кожен поет – це інша таємниця, його істо-рія унікальна. Присутні мали чудову нагоду поспілкуватися з Анатолієм Григоровичем, краще зрозуміти як формувалася його особистість, як роз-вивався його літературний талант, почути його нові поетичні твори, філо-софські роздуми про сьогодення, про роль слова у долі нашого народу, розбудові незалежної України. Поет стверджує: «Цеглинка до цеглинки – будинок… Слово до слова – книга… Діло до діла – процвітання в Украї-ні..».
        Він закоханий в рідне місто, якому присвятив чимало поетичних творів: "Наш ніжний град", "Пісня про Ніжин", "Гоголь і ми", "Приходь у Графський сад", "Понад Остром", "Біля пам'ятника Тарасові Шевченку в Ніжині", "На сцені - Марія Заньковецька". В них відголосок історії міста, його неповторна аура, що надихає на творчість.

                        "Ніч полохлива засне.
                        Вкриється ковдрою поле.
                        Я - до письмового столу:
                        Вірші чекають мене".

Т. Е. Постовалова,
викладач –методист
бібліотечних дисциплін

Автор: nukim |
29 мая 2017 |
Переглядів: 292 |

         Викладачі бібліотечних дисциплін В.О.Базар і Л.О.Ющенко 19-20 травня 2017 року відвідали фестиваль «Місто і книги» під відкритим небом гостинного міста Мінськ, Білорусь.

        Фестиваль «Місто і книги» проходив на території Білоруського національного технічного університету і об'єднав всіх, хто любить книгу та читання. Програма заходу досить насичена і цікава: клуби та гуртки, зустрічі, домашні театри зі книжковими спектаклями, незвичайні літературні ігри, літературні екскурсії по місту, поетичні посиденьки, цікаві акції у видавництвах, магазинах і бібліотеках.

        Приємно було поринути в атмосферу білоруського колориту: послухати національні пісні та авторські поезії у виконанні студентів університету. Вразив і асортимент книжкової продукції для дітей та молоді, що розмістилася на столиках численних тематичних площадок.

        На другий день свята гості з України мали можливість відвідати Національну бібліотеку Білорусі. Це унікальна споруда побудована десять років тому, що являє собою «діамант» висотою 73,7 м. За задумом авторів, форма діаманту символізує цінність знань і нескінченність пізнання світу. В оформленні інтер’єру бібліотеки використані твори сучасних білоруських художників, скульпторів.

        У ході екскурсії гості відвідали сучасний інформаційний, науково-дослідний, соціокультурний і соціополітичний центри бібліотеки, музей книги, оглядову площадку «Мінськ на долоні».

        У бібліотеці, в одному з її овальних залів, відбулася зустріч бібліотекарів України і Білорусі, які обмінялися досвідом. По завершенні виступів гості з України залишили на згадку свої сувеніри та подарунки, серед яких і книги. Викладач бібліотечних дисциплін Л.О.Ющенко подарувала на згадку своє авторське видання «Таємничий Ніжин», яке поповнить фонд українських видань у Білорусі. Білорусь манить своєю гостинністю. Просторі і чисті вулиці, приваблива архітектура, зелені парки і сквери: все відчиняє двері назустріч мешканцям і гостям та залишає по собі приємне враження, так що хочеться повертатись сюди знову і знову.

Л.О. Ющенко, голова редколегії училища
Автор: nukim |
23 мая 2017 |
Переглядів: 250 |

ЗАПРОШУЄМО випускників різних років на зустріч,
яка відбудеться 20 травня 2017 року
у головному корпусі за адресою:
м.Ніжин, вул.Овдіївська, 49.Програма зустрічі:

10.00-11.00 - реєстрація випускників;

11.00-13.00 - урочиста лінійка;

З 13.00 - дружні спілкування одногрупників,

друзів і викладачів.

Автор: nukim |
17 мая 2017 |
Переглядів: 335 |

        Вітаємо з Почесною відзнакою!Колектив КВНЗ «Ніжинське училище культури і мистецтв ім. Марії Заньковецької» Чернігівської обласної ради вітає свого директора – Володимира Гранлісовича Дорохіна, Заслуженого артиста України, кандидата мистецтвознавства, доцента з Почесною відзнакою – «Орденом за видатні досягнення у музичному мистецтві», який йому вручили 6 травня 2017 року у Актовому Залі Гоголівського корпусу Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.

Редколегія училища

Автор: nukim |
13 мая 2017 |
Переглядів: 378 |


 

ГОЛОВНА | АДМІНІСТРАЦІЯ | НОВИНИ | АБІТУРІЄНТУ | КОНТАКТИ

АДРЕСА КОЛЕДЖУ: 16600, м. Ніжин, Чернігівської обл., вул. Овдіївська, 49,
Факс: (046-31) 2-30-66 Контактний телефон: (046-31) 2-33-67
E-mail: nukim@ukr.net