Ніжинський коледж культури і мистецтв » Материалы за Октябрь 2016 года
Опубликовал nukim в категории Новини | Дата 26-10-2016, 09:00


Опубликовал nukim в категории Новини | Дата 17-10-2016, 08:51
І Всеукраїнськоий конкурс декоративно-прикладного мистецтва «Барви Сумщини»


03 жовтня 2016 року в Сумській муніципальній галереї відбулось нагородження переможців І Всеукраїнського конкурсу декоративно-прикладного мистецтва «Барви Сумщини».

Конкурс проводився з метою популяризації національних культурних традицій, розкриття та підтримки творчого потенціалу художників, що навчаються та працюють в галузі декоративно-прикладного мистецтва.

Організатори конкурсу: Міністерство культури України, Сумська обласна державна адміністрація, Сумська обласна рада, управління культури і туризму Сумської обласної державної адміністрації, Сумське вище училище мистецтв і культури ім. Д. С. Бортнянського.


Роботи, надані на конкурс, розглянуло журі, до складу якого ввійшли провідні митці в галузі декоративно-прикладного мистецтва України.

Голова журі – заслужений художник України, член Національної спілки художників України Чередниченко Олександр Миколайович.

В конкурсі взяли участь студенти спеціалізації декоративно-прикладного мистецтва Ніжинського училища культури і мистецтв ім. М.Заньковецької .

Переможцями стали:

І місце


Кожухар Катерина
в номінації «вишивка», викладач Липовецька Євгенія Юріївна.


ІІІ місце


Стельмах Анастасія
в номінації «художній розпис», викладач Липовецька Євгенія Юріївна.

Мірошниченко Анна
в номінації «художній текстиль», викладач Липовецька Євгенія Юріївна.

Адаменко Анна
в номінації «вишивка», викладач Липовецька Євгенія Юріївна.


Є.Ю Липовецька, викладач
Опубликовал nukim в категории Бібліотека | Дата 11-10-2016, 15:51
Бібліотека

Бібліотека
КВНЗ «Ніжинське училище культури і мистецтв
імені Марії Заньковецької»
Чернігівської обласної ради


«Немає іншої достойної і шляхетної справи,
ніж та праця, котру виконує для свого суспільства
компетентний і чесний бібліотекар»

М. Дьюї.

Кожного дня двері бібліотеки перед вами відкривають чарівні господині цього дому:
Довбенко Л. М. - зав бібліотекою
Хвостик Л. О. – бібліотекар абонементу
Смиченко Л. С. – бібліотекар читального залу

Двоє з них мають вищу освіту та більше 20 років бібліотечного стажу.
Колектив бібліотеки – освічений, професійний, талановитий.

Професія бібліотекаря для кожного з них не просто робота, а покликання душі.

Вони не лише нададуть вам потрібну книгу, але й дружню, професійну пораду, підтримку.

Завдання бібліотеки:
• забезпечувати навчально-виховний процес шляхом бібліотечно-бібліографічного обслуговування студентів і викладачів;
• формувати у студентів інформаційну культуру і культуру читання;
• залучати до роботи бібліотеки місцевих письменників, художників, культурних діячів міста;
• підвищувати якість інформаційно-бібліотечних і бібліографічних послуг;
• підтримувати імідж навчального закладу.

У бібліотеці є постійно діючі виставки:
• “Марія Заньковецька і Ніжин”
• “Край мій - гордість моя”
• “Нема минулого – доки є книга”
• “Війна пройшла крізь наші долі”

З 1978-1979 навчального року при бібліотеці діє клуб «Лоцмани книжкових морів».

Засідання клубу проходять цікаво, кожне з яких є оригінальним: свята професійної майстерності до Всеукраїнського дня бібліотек, “Інформіни”, години народознавства, літературні та ділові ігри, прем’єри та презентації нових книг, літературний калейдоскоп та літературний альманах.

Клуб “Лоцмани книжкових морів” є справжньою творчою лабораторією, де студенти набувають вмінь і навичок спілкування з читачами, розширюють професійний світогляд, оволодівають новими формами та методами роботи.

Гостями клубу є славетні люди нашого краю: член Національної спілки письменників України А.Шкуліпа, поети Л.Турова, С.Рижевська, Т. Васильківська, А. Сєдих, В. Прокопович, C. Демиденко, прозаїк і кіноаматор, заслужений працівник культури С.Маринчик, лауреат премії «Коронація слова» В. Абузяров, професор Ніжинського державного університету ім. М.В.Гоголя, почесний громадянин міста Ніжина Г.Самойленко, краєзнавці В.Симоненко, О.Уривалкін, В.Мандрика та інші.

Бібліотекарі не забувають про традиції, але завжди відкриті до нових, оригінальних ідей, форм роботи, завжди у творчому пошуку.

Опубликовал nukim в категории Новини | Дата 11-10-2016, 14:14

Під такою назвою пройшло засідання клубу «Лоцмани книжкових морів», який діє на бібліотечному відділі училища. Воно було присвячене професійному святу - Всеукраїнському дню бібліотек. Символічно, що йо-го відзначають у нашій державі згідно з Указом Президента України 30 вересня, у день Віри, Надії, Любові та матері їх Софії. Відзначення цього свята свідчить про глибоку повагу народу до скарбниць духовних надбань людства, зібрання інтелектуальних і культурних цінностей української на-ції, підкреслює історичну роль друкованого слова в житті суспільства.

А підготували це зсідання студенти 2 бібліотечного курсу, запроси-вши працівників бібліотеки училища, викладачів та студентів бібліотечно-го відділу. Гостей вітала хлібом-сіллю Книжкова Муза (Кот Катерина) та ведучі Бондар Анна та Кисіль Надія. Звучали урочисті слова віршів, прис-вячених бібліотеці.

Неопалима Купино! Моя бібліотеко!

Ти мудрість всіх віків, хранителька добра.

Квітами й оплесками вітали невтомних працівниць училищної бібліо-теки, яка є основою нашого навчального закладу, Довбенко Л. М., Хвостик Л. О., Смиченко Л. С.

Не обійшлося й без сюрпризів. На свято завітали відомі літературні герої, одвічно сварливі баба Параска та баба Палажка, ролі яких виконали Ридзель Альона та Шкадова Валентина.

А далі присутніх запросили здійснити мандрівку в минуле, ознайо-мивши з цікавими фактами з історії книги та бібліотечної справи.
Прозвучали щирі слова привітання тим, хто поєднав у своїй долі дві давні професії – вчителя і бібліотекаря, викладачам бібліотечних дисцип-лін Базар В. О., Ігнатенко В. О., Постоваловій Т. Е., Ющенко Л. О.
Не залишилися без подарунків і майбутні працівники бібліотек. Сту-денти мали можливість висловити свою думку про те, якою вони бачать сучасну бібліотеку інформаційного суспільства, а також відповісти на пи-тання вікторини «Аптека для душі». Найактивніші отримали призи.

Т. Е. Постовалова , викладач-методист
Опубликовал nukim в категории Новини | Дата 7-10-2016, 10:18
Засідання клубу “Аккорд ”

Відбулося засідання клубу “Аккорд ” до Міжнародного дня музики, на якому були присутні студенти I-их курсів, для яких це перше відвідування клубу в стінах училища культури.

Студенти ознайомилися з завданнями клубу, з цікавими заходами, які будуть проводитися протягом року, а також з творами композиторів-класиків, які були притаманні знакам зодіак, звучала ілюстрація до творів композиторів з коротким аналізом засобів муз. виразності, що сподобалось студентам.

Макарова Л. А., викладач муз-теоретичної дисципліни
Опубликовал nukim в категории Новини | Дата 4-10-2016, 10:54

Департамент культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА відповідно до ст. 42 ЗУ «Про вищу освіту» оголошує конкурс на заміщення посади керівника КВНЗ «Ніжинське училище культури і мистецтв імені Марії Заньковецької» Чернігівської обласної ради.

У конкурсі можуть брати участь громадяни України, що вільно володіє українською мовою, мають стаж роботи на посадах педагогічних працівників у вищих навчальних закладах не менше ніж 10 років.

Строк подання заяв протягом двох місяців з дня публікації оголошення про проведення конкурсу.

Особи, які бажають взяти участь у конкурсі подають документи:

- заяву про участь у конкурсі на ім’я директора, в якій зазначається про застосування або незастосування до претендента обмежень, встановлених частиною другою статті 42 Закону України “Про вищу освіту”;

-особовий листок з обліку кадрів з фотографією розміром 3 х 4 сантиметри;

-автобіографію;

- копії документів про вищу освіту, науковий ступінь та вчене звання;

- довідку про проходження попереднього (періодичного) психіатричного огляду, яка видається відповідно до Порядку проведення обов’язкових попередніх та періодичних психіатричних оглядів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 вересня 2000 р. № 1465 (Офіційний вісник України, 2000 р., № 39, ст. 1656);

- довідку про наявність або відсутність судимості;

- витяг з Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення;

- копію паспорта, засвідчену претендентом;

- копію трудової книжки;

- письмову згоду на збір та обробку персональних даних.

Копії документів, які подаються претендентом (крім копії паспорта), можуть бути засвідчені за місцем роботи претендента, засновником або нотаріально.

У разі надіслання документів поштою датою подання документів вважається дата, зазначена у поштовому штемпелі.

Документи подані претендентом після закінчення встановленого строку, не розглядаються та повертаються особам, які їх подали.

Вибори на посаду керівника КВНЗ «Ніжинське училище культури і мистецтв імені Марії Заньковецької» Чернігівської обласної ради відбудуться 19 жовтня 2016р о 13:15.

За додатковою інформаціє звертатися до Департаменту культури і туризму, національностей та релігій облдержадміністрації.Документи надсилати або подавати особисто Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА за адресою:
вул. Коцюбинського, 70, м. Чернігів, 14000, т.(0462) 676-263,
e-mail:dep@cult.gov.ua

Опубликовал nukim в категории Новини | Дата 3-10-2016, 09:58
Екскурсія до м. Любеч

Погожа осіння година покликала у подорож колектив училища культури, який вирішив напередодні дня працівника освіти відвідати історико-археологічний музейний комплекс «Древній Любеч».

Нам, що вперше приїхали сюди, ще невідомо, які історичні події прокотились на цій сивій землі.

Розташований Любеч на лівому березі Дніпра створюючи природну фортецю на річці.

В Любечі є все: зелені пагорби і яри, ліси хвойні та листяні, широкі заплавні луки, річки і озера, джерела і непрохідні болота. Крокуючи стежками, піднімаючись по пагорбах за екскурсоводом ти поринаєш у давню вікову історію своєї країни: перед твоїм зором розстилається язичницьке святилище і могильник, які розташовувались на пагорбі «Лисої гори»; ти, крізь призму часу, дивуєшся силі і могутності Добрині Микитича, третього богатиря, який боровся зі Змієм Гориничем; вслухаєшся у розмову великих князів Олега і Ігоря; милуєшся чарівним образом Малуші, матері Володимира Червоне Сонечко і дочкою загадкового Малко Любчанина, якого деякі асоціюють з Малом, древлянським князем, якого скинула княгиня Ольга;. перед твоїм зором відбувається битва Святополка Окаянного та Ярослава Мудрого; твоя уява вимальовує Польсько-Литовський та Мазепин замки ХІ-ХІІ ст…

На завершення екскурсії ми відвідали дальню печеру Антонія, одного з двох засновників Києво-Печерської Лаври, якому віддавали шану не тільки священики, але й прості люди та просили у святого благ для своєї родини. Викладачі та працівники училища отримали позитив і незабутні враження від подорожі, яка всіх приємно здивувала. І як, на останок, сказав Анатолій Андрійович, наш екскурсовод: «Коли людина не перестає милуватися красою природи, вслухатися у шелест листя, то це означає, що її душа молода і що вона ще живе»…

Л.О. Ющенко, голова редколегії
фото В. Ковальова