ГОЛОВНЕ МЕНЮ
 
 
Рідна мова- то життя духовного основа

9 листопада  День української писемності та мови. Це свято відзначається відповідно до указу призидента України від 1997 року на честь українського літописця Нестера – послідовника творців слов`янської писемності Кирила та Мефодія. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестера-літописця і починається писемна українська мова.

Мова — це історія народу, його світогляду, інтелектуальний та духовний результат тисячолітньої еволюції кожного етносу. Без мови та самобутньої культури немає народу. За оцінкою фахівців, із 6000 мов, які нині існують, половина знаходиться під загрозою зникнення.

 Працівники бібліотеки Ніжинського  коледжу  культури і мистецтв   ім. М.Заньковецької  організували та провели  розгорнуту книжкову виставку «Мова — голос нації», на якій представлені книжки з мовознавства з фонду книгозбірні.

Великий пласт  представленої літератури висвітлює таке важливе питання сьогодення як культура мови. Адже літературна мова в усіх народів відрізняється від розмовної, «народної» і потребує постійного догляду, культивування, звільнення її від суржику, кальок, жаргонізмів тощо.

Перлини виставки — довідкові видання: «Український орфографічний словник», «Тлумачний словник української мови» у 4-х томах, «Фразеологічний словник української мови», «Словник-довідник з культури української мови», «Словник антонімів української мови», «Словник іншомовних слів».

Також на виставці представлена навчальна література, розрахована на  учнівську, студентську молодь та усіх бажаючих, які прагнуть удосконалювати свої знання з рідної мови.

Ознайомитися з експозицією виставки можуть усі охочі та небайдужі поціновувачі української писемності та мови.

                                                                                                                                                          Валентина Федько,

бібліотекар читального залу

 

Рідна мова- то життя духовного основа

 

Рідна мова- то життя духовного основа

 

Рідна мова- то життя духовного основа

 

Автор: nukim |
9 ноября 2019 |
Переглядів: 118 |
|

 

ГОЛОВНА | АДМІНІСТРАЦІЯ | НОВИНИ | АБІТУРІЄНТУ | КОНТАКТИ

АДРЕСА КОЛЕДЖУ: 16600, м. Ніжин, Чернігівської обл., вул. Овдіївська, 49,
Факс: (046-31) 2-30-66 Контактний телефон: (046-31) 2-33-67
E-mail: nukim@ukr.net