ГОЛОВНЕ МЕНЮ
 
 
Поезія - душі перлина
«Найцінніше надбання… будь-якого
виду мистецтва – емоційно-правдиве
розкриття внутрішнього світу людини»
Володимир Іванович Рожок,
випускник коледжу,
ректор Національної музичної
академії імені П.І.Чайковського,
доктор мистецтвознавства, професор,
заслужений діяч мистецтв України.


Ніжинський коледж культури і мистецтв імені Марії Заньковецької –особливий навчальний заклад, у якому давно склалася творча атмосфера, поєдналися різні види мистецтва.
10 квітня 2018 року актовий зал коледжу був переповнений, бо час-тинку творчої атмосфери Бахмаччини привезла до Ніжина поетеса Ольга Василівна Батьковська (Гусак), випускниця Ніжинського культосвітнього училища 1983 року за спеціальністю «Керівник хореографічного колекти-ву». Символічним було те, що в далекому 1980 році юна Ольга Гусак саме в цьому залі складала вступні іспити з хореографії, а сьогодні члени клубу «Планета-інфо» презентували її четверту книгу «Тримай мене, любове».
Разом з автором приїхали ті люди, без яких нова книга не побачила б світ: міський голова м.Бахмача П.М.Шимко та редактор збірки Г.Б.Батьковський.
Радо привітали з виходом нової книги О.В.Батьковську директор ко-леджу В.Г.Дорохін, заслужений артист України, кандидат мистецтвознавс-тва; заступник директора з навчальної роботи М.В.Сукретний; А.Г.Шкуліпа, член Національної спілки письменників України; викладачі Л.О.Барадуліна, М.І.Писаренко; подруга, випускниця бібліотечного відді-лу Ольга Устименко (Вороненко).
Студенти спеціальності «Інформаційна, бібліотечна, архівна справа» розповіли про життєвий та творчий шлях поетеси. Цікаво те, що перші ві-рші вона написала ще в 12 років, а коли навчалася в нашому навчальному закладі, її потяг до поетичної творчості підтримала викладач літератури Ф.М.Фуксман. Ольга Василівна зберігає найтепліші спогади про роки нав-чання в Ніжині, про що й написала у ніжинській газеті «Вісті» у статті «Старт до творчих злетів.
Письменниця подарувала світові вже чотири збірки поезій та опові-дань: «Осінній мотив» (2014), «Калейдоскоп буття» (2015), «Блукаюча ра-мпа душі» (2016), «Тримай мене, любове» (2017).
У 2017 році вона стала лауреатом Обласного літературного конкур-су «Краща книга року-2016» у номінації «Поезія», презентуючи книгу «Блукаюча рампа душі».
Її вірші та прозові твори сповнені любові, доброти і ніжності, в них поєдналися весняна радість і осінній смуток, любов до рідного краю і Ук-раїни, роздуми про вічні людські цінності. Тож недаремно творчим кредо О.Батьковської є «дарувати тепло своєї душі людям і робити їх хоч трішки щасливішими на цій землі».
Є у творчому доробку поетеси вірш «Як символ вірності зіркам», присвячений Ніжинському коледжу культури і мистецтв імені Марії Зань-ковецької:
… І хоч таланти Бог дарує,
Та їх ще треба шліфувать.
Тож коледж шлях для тих торує,
Хто хоче істину пізнать.

Найкраща кузня для охочих
Нести добро, творить дива.
Викладачі відкриють очі
Всім, хто танцює чи співа,

Хто режисером мріє стати,
Чи хто охочий до книжок,
Чи вміє музику писати -
Тут кожен вивчить свій урок…

Найкращий заклад в Україні!
А може, і в Європі теж…
Тобі ми, рідний, вірні й нині,
І любимо тебе без меж!

У ході свята прозвучали поезії у виконанні самої авторки та студен-тів спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» Надії Ки-сіль, Анни Бондаренко, Альони Ридзель, Каті Коляди, Дмитра Індила, На-сті Ареф’євої, Ігоря Помаза, студентки спеціалізації «Видовищно-театралізовані заходи» Каті Вінник. Також пролунало декілька пісень на слова Ольги Батьковської, покладених на музику місцевими композитора-ми.
Усіх поціновувачів поезії запрошуємо ознайомитись із книгами Оль-ги Батьковської, які вона подарувала бібліотеці коледжу.
Т.Е. Постовалова,

викладач-методист,

керівник клубу «Планета-інфо»

Поезія - душі перлина
Поезія - душі перлина
Поезія - душі перлина
Автор: nukim |
13 апреля 2018 |
Переглядів: 205 |
|

 

ГОЛОВНА | АДМІНІСТРАЦІЯ | НОВИНИ | АБІТУРІЄНТУ | КОНТАКТИ

АДРЕСА КОЛЕДЖУ: 16600, м. Ніжин, Чернігівської обл., вул. Овдіївська, 49,
Факс: (046-31) 2-30-66 Контактний телефон: (046-31) 2-33-67
E-mail: nukim@ukr.net