ГОЛОВНЕ МЕНЮ
 
 
Циклова комісія музично-теоретичних дисциплін
ЦИКЛОВА КОМІСІЯ МУЗИЧНО-ТЕОРЕТИЧНИХ ДИСЦИПЛІН

Циклова комісія музично-теоретичних дисциплін Офіційно циклова комісія музично-теоретичних дисциплін створена в училищі у 1974 році з найактивнішої ініціативи авторитетного і висококваліфікованого педагога Лідії Іванівни Корощенко при підтримці викладача теорії музики і сольфеджіо, відмінника освіти Валентини Опанасівни Баранової. Однак, це зовсім не означає, що до цього в училищі нічого не існувало. Якщо бути справедливим, все почалося зі звичайнісінького музичного гуртка, в якому, у перший же післявоєнний рік, почали збиратися однодумці, яким, після певних змін, керував Михайло Феодосійович Луценко, а потім і Л. І. Корощенко.

Збагатили роботу комісії досвідчені і винахідливі педагоги, і передовсім такі, як Володимир Трохимович Чуба, Віктор Тимофійович Хом'яков, Галина Яківна Кульбако та Валентин Володимирович Кокодій.

Мало-помалу—комісія стала однією з провідних у навчальному закладі, оскільки вона поєднала в собі вивчення надто важливих в опануванні музичним мистецтвом дисциплін, а саме: «Теорія музики», «Сольфеджіо», «Музична література», «Народна музична творчість», «Гармонія», «Аналіз музичних творів», «Музична грамота» і цілого ряду допоміжних предметів, без яких просто неможливо виховати висококваліфікованих спеціалістів.

Основна мета комісії — поглиблювати знання студентів з основ нотної грамоти, навчати особливостям засобів музичної виразності та вмінню застосовувати набуті знання на практиці. В цьому студентам широко і різнобічно допомагає створений в училищі кабінет народної музичної творчості та клуб «Любителям музики», де завжди можна знайти і обговорити необхідний для навчання матеріал.

Викладачі комісії, а зараз це — Алла Віталіївна Копитова, Олена Іванівна Булгакова, Валерій Павлович Черняк, на чолі з Людмилою Андріївною Макаровою, постійно в творчих пошуках. Нові методичні розробки, опорні конспекти, накопичення ілюстративного матеріалу, фонотека, новинки музичної літератури — ось далеко не повний перелік тих питань, які були й залишаються в постійному полі зору. Щороку, під час декади музично-теоретичних дисциплін, проводиться олімпіада «Творчі злети молодих», а в стінній газеті «Музичний камертон» висвітлюються основні події, які відбуваються на комісії. Щотижня випускається музичний календар із написанням рефератів про творчість вітчизняних і зарубіжних композиторів.

У рамках клубу «Любителям музики» традиційними стали відкриті виховні години серед студентів різних спеціалізацій училища, що дає можливість не лише розширювати тематичні обрії знань, а й різноманітно закріплювати їх на практиці, і що найбільш важливо — заохочувати студентів до творчих пошуків, робити їх ініціативними і відповідальними.
Автор: nukim |
23 августа 2011 |
Переглядів: 1656 |
|

 

ГОЛОВНА | АДМІНІСТРАЦІЯ | НОВИНИ | АБІТУРІЄНТУ | КОНТАКТИ

АДРЕСА КОЛЕДЖУ: 16600, м. Ніжин, Чернігівської обл., вул. Овдіївська, 49,
Факс: (046-31) 2-30-66 Контактний телефон: (046-31) 2-33-67
E-mail: nukim@ukr.net