ГОЛОВНЕ МЕНЮ
 
 
Циклова комісія культурологічних дисциплін

Офіційно підготовка організаторів культурно-дозвіллєвої роботи почала вестися в Ніжинському технікумі комуністичної освіти згідно з постановою Раднаркому УРСР «Про реорганізацію мережі і системи педагогічної освіти» від 11 серпня 1930 року, а з 1962 року Ніжинське культосвітнє училище почало підготовку клубних працівників, які дістали право на керівництво самодіяльними колективами. Першими викладачами клубознавства були Ірина Олександрівна Філіппова та Іван Станіславович Зелінський, а з приходом в училище подружжя Красовських — Якова Пилиповича та Марії Василівни — комісія клубних дисциплін стала однією з провідних у реформованому навчальному закладі.

Підготовлено цілу плеяду кваліфікованих фахівців для закладів культури області, які працюють у кожному з її районів, а деякі, після закінчення Київського державного інституту культури імені Олександра Корнійчука, повернулися, щоб викладати в рідному училищі. Серед них — Лідія Василівна Кухар, Марія Іванівна Писаренко.

З відкриттям у Київському університеті культури спеціалізації «Організатор-методист клубної роботи» до училища були направлені молоді спеціалісти Юлія Андріївна Близнюк та Валентина Григорівна Рой, а також із практичної діяльності переведено молоде подружжя Шаганів — Леоніда Костянтиновича та Наталію Іванівну. Працівники Микола Михайлович Івашута і Людмила Миколаївна Панченко на культурологічному факультеті Київського національного університету культури здобули кваліфікацію «Викладач теорії та історії культури».

Після Я.П.Красовського, який очолював комісію понад два десятиліття, певний час керували комісією Анатолій Адамович Ямчинський і Лідія Василівна Кухар, а з 1990 року естафету прийняла Наталія Іванівна Шаган.

«Організатор культурно-дозвіллєвої діяльності» — таку кваліфікацію отримують випускники спеціальності «Менеджмент соціокультурної діяльності». Тому викладачі народознавства, культурології, організації та методики культурно-дозвіллєвої діяльності формують у майбутніх хормейстерів, керівників музичних самодіяльних колективів, режисерів видовищно-театралізованих заходів практичні на¬вички проведення масових форм дозвілля. Студенти вчаться організовувати і самі постійно проводять в коледжі тематичні вечори, конкурси, ігрові програми, молодіжні вечірки, календарні свята й обряди. При цикловій комісії функціонують клуби «Ділові зустрічі», «Арт-клуб», шанувальників українських народних традицій «Берегиня»... Усім відоме також нестандартне, творче ставлення викладачів до занять. Теоретичний матеріал вдало поєднується з діловими іграми, тестуванням, творчими роботами.

Здобуті знання та вміння плідно застосовуються студентами під час проходження виробничої практики. Про це говорять численні відгуки та подяки. Сучасне суспільство вимагає нових форм організації дозвілля, задоволення інтересів, запитів різних категорій населення, що, у свою чергу, формує нові вимоги до дипломованих випускників — організаторів культурно-дозвіллєвої діяльності. Помітний слід у роботі комісії залишили Анатолій Адамович Ямчинський, Анфіса Олександрівна Горбащенко (Дякун), Віталій Іванович Кислий, Анатолій Стефанович Ковальов, Марія Михайлівна Марченко.

Н.І.Шаган, голова ЦК культурологічних дисциплін,
викладач-методист, відмінник освіти України
Автор: nukim |
23 августа 2011 |
Переглядів: 3315 |
|

 

ГОЛОВНА | АДМІНІСТРАЦІЯ | НОВИНИ | АБІТУРІЄНТУ | КОНТАКТИ

АДРЕСА КОЛЕДЖУ: 16600, м. Ніжин, Чернігівської обл., вул. Овдіївська, 49,
Факс: (046-31) 2-30-66 Контактний телефон: (046-31) 2-33-67
E-mail: nukim@ukr.net