ГОЛОВНЕ МЕНЮ
 
 
Циклова комісія баяна (акардеона)
ЦИКЛОВА КОМІСІЯ БАЯНА (АКОРДЕОНА)

Циклова комісія баяна (акардеона) У 1986 році із предметно-циклової комісії народних інструментів виділилася спеціалізація баяна і акордеона, що давно вже переросла саму себе, як складова частинка чогось, і стала функціонувати звідтоді як окрема навчально-виховна одиниця. З тих пір її незмінним керівником є Валентин Дмитрович Шевченко, чия професійна майстерність і суто викладацький авторитет ні в кого не викликають щонайменших заперечень.

З метою поглиблення навчального процесу у 1988 році в училищі було відкрито спеціалізацію «баяніст-акомпаніатор», яка проіснувала ціле десятиріччя і принесла училищу немало творчих успіхів.

Добре зарекомендував себе оркестр баяністів, яким почергово керували досвідчені педагоги і оригінальні музиканти Валентин Дмитрович Шевченко, Станіслав Іванович Баранов, Олександр Миколайович Худотеплий. Кожен із керівників приносив у репертуар щось своє — і оркестр баяністів оживав перед глядачами новими барвами виконавської майстерності.

Говорячи про спеціалізацію баяністів, не можна обійти, щоб не виокремити добрим словом, приміром, подружжя Худотеплих. Олександр Миколайович, який, на жаль, передчасно відійшов уже в інші світи, був надзвичайно обдарованою людиною: композитор, аранжувальник, диригент... Він завжди знаходив свіжу родзинку, щоб оркестр зазвучав цікавіше, сучасніше і оригінальніше. Вірна його дружина завжди з розумінням ставилася до творчих польотів свого чоловіка — і це давало вагомі плоди в роботі обох. Тривалий час Галина Миколаївна завідувала заочним відділенням, була ініціатором створення кабінету баяна.

Досить яскраву сторінку у житті спеціалізації залишив після себе Станіслав Іванович Баранов. Саме він наповнив необхідним нотним матеріалом створений в училищі оркестр, який виступав з успіхом на різних сценах України, навіть по телебаченню.

Багато років роботі в комісії баяна віддала досвідчений педагог Лідія Миколаївна Калашник, яка також тривалий час завідувала методичним кабінетом училища.

Циклова комісія баяна (акардеона) Підступна хвороба вирвала з рядів активних баяністів Віталія Петровича Вернигору, спеціаліста вищої категорії, справжнього ентузіаста баянної творчості. Він доволі часто виступав на звітних концертах, як баяніст-соліст. З його ініціативи на цикловій комісії баяна та акордеона був створений музичний лекторій «Грай мій, баян». Студенти його класу успішно виступали на різних конкурсах інструментально-виконавської майстерності.

З Харківщини в Ніжин закинула доля Віталія ОлексійовичаДаньшина. Майже півторадесятиліття він був в училищі заступником директора з навчальної роботи. Викладач-методист, людина надзвичайно широкої і щирої душі.
Автор: nukim |
23 августа 2011 |
Переглядів: 1690 |
|

 

ГОЛОВНА | АДМІНІСТРАЦІЯ | НОВИНИ | АБІТУРІЄНТУ | КОНТАКТИ

АДРЕСА КОЛЕДЖУ: 16600, м. Ніжин, Чернігівської обл., вул. Овдіївська, 49,
Факс: (046-31) 2-30-66 Контактний телефон: (046-31) 2-33-67
E-mail: nukim@ukr.net