ГОЛОВНЕ МЕНЮ
 
 
«І на оновленій землі…»

Творчий звіт КВНЗ «Ніжинське училище культури і мистецтв
імені Марії Заньковецької»Чернігівської обласної ради,
присвячений 200-річчю з дня народження Тараса Шевченка


«І на оновленій землі…» Тарас Шевченко – великий народний поет, Прометей українського слова, пророк, що відкрив світові буття українців і завдяки якому скарби української душі повною рікою влилися в загальний потік людської культури.

11 квітня 2014 року відбувся творчий звіт КВНЗ «Ніжинське училище культури і мистецтв імені Марії Заньковецької» Чернігівської обласної ради «І на оновленій землі…», присвячений 200-річчю з дня народження Тараса Шевченка.

Концертну програму підготували головний режисер – Заслужений працівник культури України, директор училища Людмила Лаврентіївна Єрмольченко; режисер – Надія Сидоренко; директор концерту – заступник директора з навчально-виробничої роботи Костянтин Юшко. Ведуча програми – Заслужений працівник культури України Надія Кирилюк.

Основу яскравої концертної програми становили музично-поетичні композиції на вірші поета.

Розпочав урочистості оркестр народних інструментів (художній керівник, головний диригент, кавалер ордену «За видатні заслуги в музичному мистецтві», заслужений артист України Микола Шумський, диригент оркестру Світлана Павленко), який виконав вступ з музики до драми «Назар Стодоля» Т.Шевченка. У його супроводі прозвучала українська пісня «Нащо мені чорні брови» у виконанні викладача Людмили Щотки.

Голос Шевченка лунає в сьогоденні, бо усе про що говорив поет, від чого застерігав, відбувається у нашому житті. Ось і зараз ожили пророчі слова Кобзаря у літературно-музичній композиції у виконанні студентки спеціалізації «Видовищно-театралізовані заходи» Наталії Демидко.

Головна тема творчості поета – любов до жінки, до матері, до України. Виступ учасника Міжнародних та Всеукраїнських фестивалів і конкурсів народного ансамблю танцю «Ніжин» креативно розкрив її у хореографічній композиції «Катерина» (Керівники ансамблю Марія Ляпіна і Нікіта Євтушенко. Постановка Марії Ляпіної).

Шевченківську тематику продовжив виступ академічного хору – учасника Всеукраїнських фестивалів та Всеукраїнської асамблеї духовної музики в м. Києві (художній керівник кандидат мистецтвознавства, кавалер ордену «За видатні досягнення у музичному мистецтві» Любов Дорохіна, концертмейстер Ганна Єрмак, хормейстер Ірина Могильна) з піснями «Над Дніпровою сагою» і «Учітеся, брати мої…» на слова поета.

«Наша дума, наша пісня не вмре, не загине…» допоки звучатимуть пісні у виконанні лауреата Міжнародних і Всеукраїнських конкурсів та фестивалів, молодіжного фольклорно-сценічного гурту «Народна криниця» та народного хору училища (художні керівники: кавалер ордена княгині Ольги ІІІ ступеня Ольга Синиця; Заслужені працівники культури України Іван Синиця і Надія Кирилюк). У їх виконанні прозвучали народні пісні, які зворушують своєю мелодійністю, жвавістю і оптимізмом.

Концертна програма була представлена номерами різного жанру: танцювальні композиції, декламування віршів, сольне та колективне виконання пісень, фольклор та сучасна українська естрада.

Приємно вразила гра на сопілці Владислава Шудри, який виконав «Весняну хору» у супроводі ансамблю народних інструментів (художній керівник Михайло Базар).

З цікавою програмою вийшли на сцену лауреати Міжнародних та Всеукраїнських фестивалів і конкурсів Ігор Куніцин і Леонід Баканов, жіночий вокальний ансамбль «Шансон» (художній керівник Людмила Щотка); чоловічий вокальний ансамбль (художній керівник Іван Синиця, Заслужений працівник культури України); ансамбль духових інструментів, студенти спеціалізації «Народне інструментальне мистецтво (духові інструменти)» Максим Ухо та Юрій Береговець (художній керівник Едуард Галинський).

Ще довго будуть згадувати ніжинці, особливо жіноча половина, неперевершені сольні виступи Андрія Безименного, Олександра Катинова та їх спільне виконання разом з Ярославом Косолапом пісні «Гордая прелесть осанки» (керівник лауреат Всеукраїнського фестивалю-конкурсу камерної музики імені Олександра Зілоті Руслан Синиця).

Сповненим колориту був виступ Єлизавети Михед, дипломантки V обласного молодіжного фестивалю-конкурсу народної та естрадної пісні «Твої таланти, Деснянський краю!», стипендіатки Чернігівської державної адміністрації (клас викладача Валентини Єгорової, Заслуженого працівника культури України).

Тишею зустрів зал «Балади про мальви» у професійному виконанні Галини Боровицької, яка зуміла передати почуття чекання і тривоги матері за своїх дітей.

Перлиною концертної програми стали хореографічні постановки «Козацька слава», «Козацька люлька», «Ніжинський карапет», «Така, як ти», «На війні, як на війні», «Урочистий гопак» народного ансамблю танцю «Ніжин» (керівники ансамблю Марія Ляпіна і Нікіта Євтушенко. Постановка М. Ляпіної, Н. Євтушенко, Т. Проніної), які вражали глядачів новими, часом складними композиціями та хореографічними рішеннями.

Завершив звітний концерт виступ духового оркестру, володара Гран-Прі обласного огляду-конкурсу духових оркестрів, дипломанта Міжнародного фольклорного фестивалю «Барви Придесення» та Міжнародного фольклорного фестивалю «Поліське коло», з творами «Бандуристе, орле сизий» і «Вільна Україна» (художній керівник, диригент Леонід Кавунник).

У фіналі концерту прозвучав гімн України «Ще не вмерла України і слава, і воля».

Тематичному супроводу концерту сприяв відеоряд, підготовлений викладачами Людмилою Панченко, Людмилою Ющенко, Олександрою Сімкіною та Іваном Боярином, випускником спеціалізації «Видовищно-театралізовані заходи».

У рамках заходу діяла виставка робіт студентів спеціальності «Декоративно-прикладне мистецтво» (клас викладачів Олександра Панченка, Юрія Панченка, Ніни Краснікової).

Майстерне виконання кожного музичного номеру глядачі зустрічали бурними оплесками та добрими відгуками. У цьому заслуга всього колективу училища, в тому числі і С.Ковальова (відеозйомка), М.Коваленка (режисера по звуку), Р.Чопа (звукооператора), В.Прокопенка (освітлювача), М.Макаревича (зав. робочою групою).

Творчому колективу училища вдалося розкрити Шевченківську тематику, показати її актуальність.

Тема Шевченка вічна, адже у ній закарбовані орієнтири як минулого, так і сьогодення та ідеали майбутнього: духовно об’єднати Україну від святої Тарасової гори до чернігівських лісів, донецьких степів, кримських виноградників, карпатських гір.

Залишається лише вірити, що збудуться пророчі слова Тараса Шевченка:

«І на оновленій землі
Врага не буде, супостата,
А буде син, і буде мати,
І будуть люди на землі…»
Л.О. Ющенко,
голова редколегії училища


«І на оновленій землі…» «І на оновленій землі…» «І на оновленій землі…»
«І на оновленій землі…» «І на оновленій землі…» «І на оновленій землі…»
«І на оновленій землі…» «І на оновленій землі…» «І на оновленій землі…»
«І на оновленій землі…» «І на оновленій землі…» «І на оновленій землі…»
«І на оновленій землі…» «І на оновленій землі…» «І на оновленій землі…»

Автор: nukim |
14 апреля 2014 |
Переглядів: 1089 |
|

 

ГОЛОВНА | АДМІНІСТРАЦІЯ | НОВИНИ | АБІТУРІЄНТУ | КОНТАКТИ

АДРЕСА КОЛЕДЖУ: 16600, м. Ніжин, Чернігівської обл., вул. Овдіївська, 49,
Факс: (046-31) 2-30-66 Контактний телефон: (046-31) 2-33-67
E-mail: nukim@ukr.net