ГОЛОВНЕ МЕНЮ
 
 
Народна хореографія
Народна хореографія

Хореографічна спеціалізація в Ніжинському культосвітньому училищі відкрита в 1972 році. Перші викладачі, випускники Дніпропетровського театрального училища, подружжя Скрипників: Віктор Васильович та Любов Василівна, проявили немало винахідливості й артистизму, щоб поставити новий потяг навчального закладу на надійну педагогічну колію.

З роками змінювався склад викладачів, навчальні плани, обсяг навчального матеріалу, підсумкова кваліфікація випускників, а тому зростали і вдосконалювалися професійні вимоги до студентів і передусім – до якості відбору абітурієнтів.

Нині під час навчання студенти отримують практично-теоретичні знання і навички відповідно до вимог програми кожної з дисциплін хореографічного циклу. На базових дисциплінах – таких як класичний, народно-сценічний, український, сучасний та бальний танці - студенти одержують знання з методики виконання вправ, побудови уроку, його ведення.

На хореографічному відділі ось уже багато років поспіль плідно працює Народний ансамбль танцю «Ніжин», слава про який давно вилетіла за межі України, в різні країни, де його завжди приймають і проводжають бурхливими оплесками.

Народна хореографія

Минали роки, змінювалися керівники, вдосконалювався творчий почерк ансамблю, чи не щосезону, по мірі заміни випускників недавніми абітурієнтами, мінявся особливий склад гурту, та залишалася незмінною творча атмосфера танцювального колективу, той ентузіазм і любов, з якими виходили хлопці й дівчата на сцену.

Варто окреслити періоди кожного з керівників ансамблю: Віктор Васильович Скрипник (1972-1977), Микола Володимирович Козирєв (1978-1979), Микола Володимирович Марченко (1979-1984), Валерій Михайлович Кирилюк (1985-2004). З цієї часової межі керівництво ансамблем взяв на себе творчий дует у складі Людмили Омелянівни Барадуліної і Марії Михайлівни Ляпіної.

До речі, свою нинішню назву «Ніжин» ансамбль набув у 1993 році, коли йому було присвоєно почесне звання «Народний». Успішні виступи танцювального колективу на найпрестижніших сценах України були гідно оцінені керівництвом держави, і його керівникові Валерію Михайловичу Кирилюку було присвоєно звання Заслуженого артиста України.

Народна хореографія

Нинішній Народний ансамбль танцю «Ніжин», кількісний склад колективу якого становить понад 40 студентів хореографічної спеціалізації, на відміну від попередників акцент робить на пластиці рухів, на точності і синхронності виконання кожного елементу класичного, сучасного чи народного танцю. Керівники ансамблю Марія Михайлівна Ляпіна і Людмила Омелянівна Барадуліна, завдяки своїй активності, створюють таку атмосферу творчого пошуку, у якій не розкритися молодим особистостям було б просто не цікаво.

Високий професійний рівень індивідуальної підготовки виконавців ансамблю дозволяє включати в репертуар різноманітні за формою хореографічні композиції, такі як «Козацька слава», «Материнська доля», «Калинова Мавка», «Степова криниця». Особливої забарвленості репертуару додають хореографічні твори місцевої тематики «Полька-бараболька», «Ніжинські триндички», «Поліський тропак», «Манірна кадриль».

Прикрашають репертуар і хореографічні композиції, створені на сучасній та класичній основі: «Дніпровський вальс», «Інтро», «Романс», «Пісня без слів», «Концертний вальс», «Пробач», «Крутіться досхочу» та ін.

Народний ансамбль «Ніжин» є незмінним і незамінним учасником найпрестижніших святкових заходів міста й області. Упродовж своєї історії він ставав переможцем різноманітних фестивалів і конкурсів, як-от у Німеччині (1994 p.), Польщі (1999 p.).

Особливого розквіту ансамбль досягнув в останні роки, а саме:
— 2003 рік — диплом переможця І—ІІ турів І Всеукраїнського фестивалю-конкурсу імені Павла Вірського;
— 2005 — диплом та заохочувальний приз V Міжнародного фестивалю-конкурсу в м. Києві «Весела Терпсихора» (серед спеціалізованих навчальних закладів);
— 2005 — диплом Міжнародного фольклорного фестивалю в м. Виру (Естонія). Подяка Посольства України в Республіці Естонія;
— 2006 — лауреат фестивалю «Слов'янський вінок» в рамках XVI свята слов'янської культури у м. Силламяе (Естонія).
— 2006 — диплом учасника V Міжнародного фестивалю дитячої та юнацької творчості «Квіти України, 2006», Таллінн (Естонія).
— 2006 — диплом за презентацію української культури на XVI фестивалі «Музичні діалоги над Бугом» (Польща).
— 2006 — диплом Міжнародного фольклорного фестивалю «Подляські сподкання» (Польща, Бранск).
— 2007 — диплом переможців І—IІІ турів II Республіканського фестивалю-конкурсу народної хореографії імені Павла Вірського (серед спеціалізованих навчальних закладів). Участь у гала-концерті в Національній опері України.

Народна хореографія

Успішні виступи ансамблю «Ніжин» наочно показали студентам, як вони виглядають на тлі інших колективів, причому — з-проміж різних країн, а це такий важливий аргумент, на який однією лише теорією ще ніхто не спромігся.

У розвитку роботи спеціалізації вже не. раз встигли відзначитися її недавні випускники Інна Миколаївна Мойсеєнко (Бублик), Сергій Вікторович Разон, Любов Володимирівна Бабаджанян (Фінюк), Юлія Юріївна Простантинова, Вікторія Миколаївна Вишнева, чий молодечий запал неодмінно передається наймолодшим танцюристам, і вони розкривають свої таланти у несподівано привабливих і змістовних композиціях.

Автор: nukim |
2 января 2011 |
Переглядів: 3501 |
|

 

ГОЛОВНА | АДМІНІСТРАЦІЯ КОЛЕДЖУ | ВИКЛАДАЧІ | АБІТУРІЄНТУ | КОНТАКТИ

АДРЕСА КОЛЕДЖУ: 16600, м. Ніжин, Чернігівської обл., вул. Овдіївська, 49,
Факс: (046-31) 2-30-66 Контактний телефон: (046-31) 2-33-67
E-mail: nukim@ukr.net