ГОЛОВНЕ МЕНЮ
 
 
Народне інструментальне мистецтво (народні інструменти)

Спеціалізація «Народні інструменти» була відкрита в училищі у 1960 році, коли воно існувало ще як культурно-освітнє.

У різні роки циклову комісію очолювали: Є.М. Кухаренко, Микола Іванович Фатюк, Станіслав Іванович Баранов, Юрій Олександрович Бауськов, Вікторія Степанівна Бичева, Валентин Дмитрович Шевченко і тепер – Михайло Іванович Базар.

З часу відкриття спеціалізації і до нинішнього на всіх заходах на повен голос неодмінно заявляв про себе оркестр народних інструментів – краса і гордість навчального закладу. Його керівниками та диригентами, крім голів циклової комісії, почергово були викладачі Ілля Юхимович Царфін, Іван Іванович Синиця, Микола Петрович Середа. В даний час колектив очолює Заслужений артист України Микола Олександрович Шумський.

Говорячи про спеціалізацію, варто підкреслити, що в Ніжині була та, в певній мірі, ще й продовжується (уже через вихованців) ціла епоха Миколи Петровича Середи. Роками вона окреслюється: 1983, коли він очолив народний естрадний оркестр при Ніжинському Будинку культури, і 2003, коли передчасна смерть вирвала його з училищних рядів, проте насправді феномен Середи значно ширший і впливовіший. На жаль, він не реалізував свій талант сповна, але встиг зробити багато. Був настільки впливовий і організований, що до нього спеціально приїздили тоді ще невідомі, а зараз широко визнані й авторитетні композитори: радилися, як краще оркеструвати ту чи іншу пісню. Та ж сама «Марічка» перед тим, як стати знаменитою, з його партитури злетіла в зеніт своєї популярності. Йому обіцяли «золоті гори» в Москві, у найпопулярніших державних оркестрах місце аранжувальника... Він (чи не єдиний із чернігівців!) отримував грамоту із рук легендарного союзного міністра культури Ольги Фурцевої... Міг написати партитуру для будь-якого оркестру – духового, народного чи естрадного... Усі знали: якщо формування репертуару концерту довірено Середі – музика буде найвищого ґатунку.

На спеціалізації успішно функціонують ансамбль бандуристів (керівник Валентина Дмитрівна Юшко) та ансамбль українських народних інструментів, якими керують Михайло Іванович Базар та Михайло Миколайович Близнюк.

За останній час студенти спеціалізації досягли вагомих результатів, беручи участь у Міжнародних та Всеукраїнських конкурсах виконавців на народних інструментах. Серед них: сопілкарі Євген Жарінов і Василь Мельников (викладач М.І. Базар), Микола Кубрак – балалайка і Людмила Салій – диригування (викладач В.В. Калініченко), бандуристка Анна Лузан та Юлія Колода – диригування (викладач В.Д. Юшко), які вибороли звання лауреатів Всеукраїнських конкурсів і відзначені дипломами та грамотами.

Народне інструментальне мистецтво (народні інструменти) Народне інструментальне мистецтво (народні інструменти) Народне інструментальне мистецтво (народні інструменти) Народне інструментальне мистецтво (народні інструменти) Народне інструментальне мистецтво (народні інструменти)
Автор: nukim |
2 января 2011 |
Переглядів: 2763 |
|

 

ГОЛОВНА | АДМІНІСТРАЦІЯ КОЛЕДЖУ | ВИКЛАДАЧІ | АБІТУРІЄНТУ | КОНТАКТИ

АДРЕСА КОЛЕДЖУ: 16600, м. Ніжин, Чернігівської обл., вул. Овдіївська, 49,
Факс: (046-31) 2-30-66 Контактний телефон: (046-31) 2-33-67
E-mail: nukim@ukr.net