ГОЛОВНЕ МЕНЮ
 
 
Народне пісенне мистецтво (народний хор)
Народне пісенне мистецтво (народний хор)

Народний пісенний спів і його кращі традиції давним-давно живуть в Україні і є її візиткою на всіх континентах. І в училищі, скільки себе пам’ятають, люблять співати народних пісень, бо тільки в них по-справжньому розкривається українська душа. Тож використати таке духовне надбання і поставити його на педагогічне підґрунтя стало справою професійної честі Ольги Миколаївни Синиці і її однодумців. Комісія «Народне пісенне мистецтво» почала функціонувати в училищі з 1994 року, хоча слава про училищний хор уже сягала далеко за межі Чернігівщини.

Ользі Миколаївні, яка все своє життя присвятила відродженню й популяризації на концертній естраді національно-пісенного фольклору України, вихованню та прилученню студентської молоді до зразків автентичного фольклору рідного краю, завжди допомагав її чоловік – Іван Іванович Синиця, чудовий музикант і композитор. Ось і згодилося копітке й планомірне збирання і записування українського народного фольклору!.. У подружжя був неоціненний матеріал на всі голоси й на всі випадки життя – тільки б устигнути переспівати все. Уже понад чверть століття окрасою будь-якого концерту в місті чи області є фольклорно-сценічний гурт «Народна криниця». І що характерно, випускники – як із чудового стартового майданчика – успішно вливаються в інші колективи чи й стають цементуючим ядром новоствореного гурту, а «Народна криниця» училища не міліє, збагачується репертуаром, розширює творчі обрії, завойовуючи заслужену популярність не лише в Україні, а й далеко за її межами.

Народне пісенне мистецтво (народний хор)

«Народна криниця» - призер і переможець різних Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів і фестивалів. Їй аплодували Росія і Білорусь, Естонія і Польща, Німеччина.

Значний внесок у становлення і розвиток спеціалізації зробила Лідія Миколаївна Калашник, яка збагатила її передусім методичними розробками.

Успішно примножують славу рідного училища його випускники.

Іван Жадько завідує відділом культури і туризму в м. Ічня, де водночас керує народним хором районного Будинку культури.

Олена Цигикал – солістка ансамблю пісні і танцю «Льонок», м. Житомир.

Валентина Клюйко – солістка Державного заслуженого академічного хору імені Григорія Верьовки.

Тетяна Давидова – солістка Заслуженого Черкаського народного хору.

Народне пісенне мистецтво (народний хор)

Добру славу здобули народний хор Чернігівської філармонії і молодіжний ансамбль «Сіверські клейноди», де також домінують наші випускники: Марина Калініченко, Тетяна Пронченко, Анатолій Дмитриченко, В’ячеслав Єрмоленко, Оксана Охріменко, Євген Примак, Леся Біленко, Ігор Пітько, Олена Клименко, Наталія Барило, Євгенія Афанасьєва, Оксана Постол, Сергій Новоселець, Галина Ярось, Оксана Юпік... Так одразу всіх і не згадаєш.

Черпаючи із народної криниці, студенти неодноразово завойовували призові місця на конкурсах: Галина Боровицька, Алла Жаворонкова, Марина Науменко, Оксана Мацапура, Юрій Захарченко в різні роки завойовували золоті дипломи на Всеукраїнському юніорському конкурсі диригентської майстерності. А Юлія Петрик і Ольга Болобан – дипломанти на Всеукраїнському пісенному конкурсі молодих виконавців «Слобожанський вернісаж, 2008».

Ще більше випускників продовжують поповнювати себе знаннями у вищих навчальних закладах України, де також не загубилися їхні чарівні голоси – звучать у колективах і примножують їхню славу.

Народне пісенне мистецтво (народний хор) Народне пісенне мистецтво (народний хор) Народне пісенне мистецтво (народний хор)

Автор: nukim |
27 декабря 2010 |
Переглядів: 3173 |
|

 

ГОЛОВНА | АДМІНІСТРАЦІЯ КОЛЕДЖУ | ВИКЛАДАЧІ | АБІТУРІЄНТУ | КОНТАКТИ

АДРЕСА КОЛЕДЖУ: 16600, м. Ніжин, Чернігівської обл., вул. Овдіївська, 49,
Факс: (046-31) 2-30-66 Контактний телефон: (046-31) 2-33-67
E-mail: nukim@ukr.net